0
back
 

diskuze k tématu: Auto do 50 Tisíc

category of topic classification: poradna, jaké auto koupit, jaké palivo vybrat, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, vše o spotřebě, technické dotazy, automobilky, německá vozidla, japonská vozidla, italská vozidla, zábava, život za volantem, tuning, typ vozidla, osobní
John13
number of posts2
date of registration06.09.2017
Thursday 07.09.2017 10:09, Auto do 50 Tisíc
Zdravím, chtěl bych vás poprosit, jestli byste mi poradili jaký auto bych si měl koupit, mám teď octavii jednickovou 1.8 turbo v benzínu, a chtěl bych už změnit auto, tohle auto mne už nudí.
Sháním auto které má spolehlivý motor, které dlouho vydrží, auto které je i trochu živější, sportovnější, ale i auto, které zas moc nežere, kterou má rozumnou spotřebu paliva, a abych do těch oprav nemusel zas moc dávat, na palivu mi moc nezáleží, může to být diesel i benzin, zatím jsem měl možnost jezdit jen v benzínu tak vůbec nevím jak je to v dieslu, chci auto které mi přiroste k srdci, v kterém budu rád jezdit, které mi nějakou dobu vydrží, auto které mne nadchne a zaujme nejen vzhledem ale i po řídící stránce. Chtel bych auto do 50 tisíc korun, a ročník asi tak od roku 2000.
A tak vás prosím jestli byste mi poradili jaký auto by bylo pro mne vhodné, jaké byste mi poradili, a taky i jaký motor a palivo u určitého auta.
Rozhoduju se mezi těmihle auty:

Alfa romeo 147 a nebo jiná alfa
Mazda 3
Mazda 6
Honda civic, accord, nebo jiná
Audi A3
Volkswagen golf
Bmw
a nebo třeba jiný japonský auta, nebo úplně jiné, které byste mi doporučili.

respond
Pepe
number of posts1133
date of registration09.05.2007
Thursday 07.09.2017 11:16, RE: Auto do 50 Tisíc
John13 posted by:
Zdravím, chtěl bych vás poprosit, jestli byste mi poradili jaký auto bych si měl koupit, mám teď octavii jednickovou 1.8 turbo v benzínu, a chtěl bych už změnit auto, tohle auto mne už nudí.Sháním auto které má spolehlivý motor, které dlouho vydrží, auto které je i trochu živější, sportovnější, ale i auto, které zas moc nežere, kterou má rozumnou spotřebu paliva, a abych do těch oprav nemusel zas moc dávat, na palivu mi moc nezáleží, může to být diesel i benzin, zatím jsem měl možnost jezdit jen v benzínu tak vůbec nevím jak je to v dieslu, chci auto které mi přiroste k srdci, v kterém budu rád jezdit, které mi nějakou dobu vydrží, auto které mne nadchne a zaujme nejen vzhledem ale i po řídící stránce. Chtel bych auto do 50 tisíc korun, a ročník asi tak od roku 2000.A tak vás prosím jestli byste mi poradili jaký auto by bylo pro mne vhodné, jaké byste mi poradili, a taky i jaký motor a palivo u určitého auta.Rozhoduju se mezi těmihle auty:Alfa romeo 147 a nebo jiná alfaMazda 3Mazda 6Honda civic, accord, nebo jináAudi A3Volkswagen golfBmw a nebo třeba jiný japonský auta, nebo úplně jiné, které byste mi doporučili.


Do těch 50 tisíc - to je měsíčně?
respond
KoobaS
number of posts1002
date of registration23.04.2014
Thursday 07.09.2017 11:58, RE: Auto do 50 Tisíc
John13 posted by:
Zdravím, chtěl bych vás poprosit, jestli byste mi poradili jaký auto bych si měl koupit, mám teď octavii jednickovou 1.8 turbo v benzínu, a chtěl bych už změnit auto, tohle auto mne už nudí.Sháním auto které má spolehlivý motor, které dlouho vydrží, auto které je i trochu živější, sportovnější, ale i auto, které zas moc nežere, kterou má rozumnou spotřebu paliva, a abych do těch oprav nemusel zas moc dávat, na palivu mi moc nezáleží, může to být diesel i benzin, zatím jsem měl možnost jezdit jen v benzínu tak vůbec nevím jak je to v dieslu, chci auto které mi přiroste k srdci, v kterém budu rád jezdit, které mi nějakou dobu vydrží, auto které mne nadchne a zaujme nejen vzhledem ale i po řídící stránce. Chtel bych auto do 50 tisíc korun, a ročník asi tak od roku 2000.A tak vás prosím jestli byste mi poradili jaký auto by bylo pro mne vhodné, jaké byste mi poradili, a taky i jaký motor a palivo u určitého auta.Rozhoduju se mezi těmihle auty:Alfa romeo 147 a nebo jiná alfaMazda 3Mazda 6Honda civic, accord, nebo jináAudi A3Volkswagen golfBmw a nebo třeba jiný japonský auta, nebo úplně jiné, které byste mi doporučili.


Kolik toho najezdíš, kolik peněz máš připraveno na údržbu auta, jak moc jsi na autu závislej...
Z tebou vyjmenovaných aut jich bue málo živějších než 1,8 turbo...
Dotazů na auto za 50 tisíc jsou to měsíčně mraky, stačí trochu pohledat,a zjistíš, že ten tvůj není ničím odlišnej...
respond
John13
number of posts2
date of registration06.09.2017
Thursday 07.09.2017 13:52, auto do 50 tisíc
Projezdím toho málo, hlavně jezdím do práce to je tak 12 km. do města, do obchodu apod. Ale i někdy si vyjedu delší trasu, ale né zas každý den, už jsem byl v pár bazarech a nabídli mi za mé auto 50 tisíc max. a něco mám ještě uložené, ale to chci na údržbu, servis apod. a tak bych chtěl nějaký auto z té nabídky do max. 50 tisíc.
Moc se mi líbí alfa romeo 147 v benzínu nebo dieslu. bud 1.6ts a nebo 1.9jtd.
ale jak jsem se díval na mnoho recenzí tak tam bylo hlavně mínus to, že se tam kazí motor, ale zas nevím jestli to platí jen pro benzín, a nebo i pro diesel, a tak ted nevím jesrtli je to dobrá volba, taky mne zaujala mazda 3, ale tam zas je, že dost koroduje, rezaví, hlavně náprava apod.
a taky se mi líbí VW golf ale né zas tak jako alfa,
auto bych chtěl max s motorem do 1.9 a taky aby neměl moc přehnanou spotřebu paliva.
Ty auta na seznamu neznám do podrobna, a tak se Vás ptám, kdyby někdo měl s nějakým své zkušenosti.
Budu rád za každou radu. :)
respond
KoobaS
number of posts1002
date of registration23.04.2014
Thursday 07.09.2017 15:18, RE: auto do 50 tisíc
John13 posted by:
Projezdím toho málo, hlavně jezdím do práce to je tak 12 km. do města, do obchodu apod. Ale i někdy si vyjedu delší trasu, ale né zas každý den, už jsem byl v pár bazarech a nabídli mi za mé auto 50 tisíc max. a něco mám ještě uložené, ale to chci na údržbu, servis apod. a tak bych chtěl nějaký auto z té nabídky do max. 50 tisíc.Moc se mi líbí alfa romeo 147 v benzínu nebo dieslu. bud 1.6ts a nebo 1.9jtd.ale jak jsem se díval na mnoho recenzí tak tam bylo hlavně mínus to, že se tam kazí motor, ale zas nevím jestli to platí jen pro benzín, a nebo i pro diesel, a tak ted nevím jesrtli je to dobrá volba, taky mne zaujala mazda 3, ale tam zas je, že dost koroduje, rezaví, hlavně náprava apod.a taky se mi líbí VW golf ale né zas tak jako alfa,auto bych chtěl max s motorem do 1.9 a taky aby neměl moc přehnanou spotřebu paliva.Ty auta na seznamu neznám do podrobna, a tak se Vás ptám, kdyby někdo měl s nějakým své zkušenosti.Budu rád za každou radu. :)


Jinak řečeno na auto nemáš žádné peníze a financoval bys to čistě z prodeje stávajího auta... Rozumná volba je ta, vykašlat se na to a nechat si stávající auto, dokud nebudeš mít našetřeno třeba 100 tisíc. Pak má smysl hledat auto, které nejen slouží, ale i pobaví...
Na mazdu 3 nemáš. Auta za 50 budou prohnilý vraky před smrtí. Možná by šla najít rozumná 323F poslední generace. Tu ovšem koroze trápí víc než trojku - bohužel útočí i na místech, kde to nejde vidět...
Golf IV je kratší octávka - změna tímto směrem mi nedává vůbec smysl
Mrkni na Stilo - třídvířko nadělá parádu, auto jako takový je celkem odolný
Druhej fiatí tip je Punto II - ve verzi sporting nebo HGT dokáže pobavit. Punto je ovšem o třídu menší než ostatní auta - záleží na tobě...
Alfu 147 si nechám nakonec. Motory tak úplně nemůžou za to, že ceny spadly dolů a 147 si kupují mladí nevylítaní borci, kteří motory huntují - myslím, že tady pramení pověst nespolehlivosti. Benzínové TS jsou náchylné na správný olej a to, když jim někdo dává kudlu za studena. Jinak jednašestky jsou na tom se spolehlivostí celkem dobře (pokud se podaří najít kus, kterej je ještě v dobrým stavu). Naftový JTD jsou celkem povedený motory. Ale nafta pod 50tkč smrdí průserem vždycky. Naftový 147 v tvým cen. limitu budou téměř vždy v chipu a na hlínách... Je taky nutný připomenout, že podvozek toho nevydrží tolik, jako jinde. Celkově je údržba Alfy finančně náročnější než u konkurence - namátkou je 8 svíček u benzínu - je potřeba dát 4+4 kvalitní svíčky. 147 je super auto pro dva - místa vepředu dost, vzadu míň a kufr je na okrasu. Myslím že 50 tisíc je na slušnou 147 málo. Sám jsem ji kupoval v dubnu - 27 nákup - 23 přihlášení,pojistka, první servis. Měl jsem velký štěstí na kus, kterej byl mechanicky v pohodě, ale kosmetika značně pokulhává. Pokud bych ji měl zítra uvést do stavu, do kterého bych chtěl, bylo by to dalších 30-50 tisíc...

respond
PatM
number of posts199
date of registration07.08.2016
Thursday 07.09.2017 18:57, RE: Auto do 50 Tisíc
John13 posted by:
Rozhoduju se mezi těmihle auty:Alfa romeo 147 a nebo jiná alfaMazda 3Mazda 6Honda civic, accord, nebo jináAudi A3Volkswagen golfBmw a nebo třeba jiný japonský auta, nebo úplně jiné, které byste mi doporučili.

To mají za 50 tisíc v pojízdném stavu kde? Že bych si šel něco z toho taky koupit
Prodávat Octu 1.8T za 50 tisíc, když někteří blázni za to dají 6 místnou částku je taky pitomost
respond
deleted user
number of posts
date of registration
Thursday 07.09.2017 19:23, re
1. bazarista tě vždy oškube, neb je to jeho práce, takže za tvoje auto ti dá málo a místo toho ti prodá nějakou šunku co vykoupil za půlku

2. Tvoje auto tě nudí, takže chceš auto za dva platy co je spolehlivý, který bude levný na servis, auto co jede a nežere a dlouho ti vydrží? dobrej vtip

dám ti dobrou radu, nech si tu oktávku, výměnou kus za kus získáš jen větší vrak a budeš si sypat popel na hlavu, jestli se chceš přestat nudit, tak si kup motorku
respond
Fanda
number of posts551
date of registration28.09.2008
Monday 11.09.2017 18:18, RE: re
Humusus posted by:
1. bazarista tě vždy oškube, neb je to jeho práce, takže za tvoje auto ti dá málo a místo toho ti prodá nějakou šunku co vykoupil za půlku2. Tvoje auto tě nudí, takže chceš auto za dva platy co je spolehlivý, který bude levný na servis, auto co jede a nežere a dlouho ti vydrží? dobrej vtip dám ti dobrou radu, nech si tu oktávku, výměnou kus za kus získáš jen větší vrak a budeš si sypat popel na hlavu, jestli se chceš přestat nudit, tak si kup motorku


Nudí Vás váš vůz? Pořiďte si medvídka Mývala.
respond




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.