0
back
 

diskuze k tématu: Atraktivní auto do 130000,- Kč

category of topic classification: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla, italská vozidla, typ vozidla, osobní
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 14.01.2013 22:06, Atraktivní auto do 130000,- Kč
Dobrý den, prosím Vás o radu, jaké auto vybrat pro malý roční nájezd (12-15 000 km). Nerozhoduje třída ani palivo. Auto by mělo splňovat požadavky na výkon cca 100 koní na tunu, pokud možno vyšší stupně výbavy, stáří max. 7 let, cena cca do 130000,- Kč a jízdní vlastnosti na slušné úrovni, přičemž beru vlastnosti Fordu jako etalon. Osobně nejsem zrovna fanda koncernu VW, takže jsem je ze svého výběru prozatím vyřadil. Na první pohled mě zaujala auta jako Alfa 159, Opel Astra H a můj oblíbený Ford Mondeo. Jsou ještě nějaké alternativy, které bych neměl opomenout? Případně kterým motorů se mám věnovat?
Teď něco o mě a podmínkách provozu:
Je mi 26, dítě neplánuji a nepotřebuji přepravovat žádné velké věci jako kola, lyže apod. Moje trasy se skládají z dojíždění do práce cca 10km denně a víkendové výlety v okruhu 300km. Více mě přitahují auta ze střední trídy než hothatche.
Děkuji za rady
respond
cubec
number of posts92
date of registration28.04.2010
Monday 14.01.2013 22:26, Re:
Zapomněl jsem se přihlásit, tak snad to nevadí.
respond
matesaax333
number of posts11
date of registration13.04.2012
Tuesday 15.01.2013 00:12, re
Pokud se vám líbí Ford Mondeo,tak opravdu není co řešit,protože ten prakticky splní veškeré vaše požadavky a za solidní cenu.Nejlépe s benzínovým dvoulitrem představuje naprosto bezproblémový vůz,který má navíc parádní jízdní vlastnosti a díky vašemu nájezdu nemá cenu řešit nepatrně vyšší spotřebu.Ojetá Alfa 159 se za cenu kolem 130 tisíc prakticky nedá sehnat,takže bych ji neřešil.Sice odmítáte koncernové vozy,ale taková Octavia s dvoulitrem FSI se dá již sehnat za ceny kolem 130 tisíc,protože každý chce TDI a tyhle auta není velký zájem,ale je to výkonný spolehlivý motor,který vás nesežere.
respond
cubec
number of posts92
date of registration28.04.2010
Tuesday 15.01.2013 00:21, re
Děkuji za radu, osobně bych se nebá ani 2,5 V6, většinou je v daleko lepší výbavě a i cena je zajímavá díky nezájmu trhu. Ovšem má to i druhou stránku a to že trh s ojetinami tuto motorizaci trochu opomíjí, spotřeba není o tolik vyšši než dvoulitr a díky mému malému najezdu km se vyšších obsahů bát nemusím. Po listování inzeráty mě zaujal i Opel Vectra, ale s tím zkušenosti nemám vůbeč žádné, Fordy jsem měl již dva, Pumu a Mondeo TDDi 2002.
respond
deleted user
number of posts
date of registration
Friday 25.01.2013 22:32, Re:
Dobrý den. Abych si shrnul Vaše požadavky na auto - dobré jízdní vlastnosti, auto mimo koncern VW, líbí se Vám spíše auta ze střední třídy. Zaujala Vás Alfa Romeo 159, Opel Astra H a Ford Mondeo. Nyní bych přešel k odpovědi samé. Jako první bych z trojice vyřadil Opela Astru. Prakticky všemi parametry je od ostatních dvou vozů o třídu níž. Dále už je to na Vás, jestli upřednostníte spíše design (Alfa Romeo) nebo jízdní vlastnosti (Ford Mondeo). Jelikož ale píšete, že berete jízdní vlastnosti Fordů jako etalon, je pro Vás Mondeo to pravé. Pro Váš nájezd se určitě hodí benzínový motor.
respond




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.