0
back
 

diskuze k tématu: alfa romeo crosswagon

category of topic classification: poradna, jaké auto koupit, automobilky, italská vozidla, typ vozidla, osobní
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 19.03.2013 22:35, alfa romeo crosswagon
Dobrý den,uvažuji o koupi vozu Alfa Romeo Crosswagon a nemohu nikde nalézt o tomto voze žádné informace,jelikož jich u nás moc není.Vlastním již 7 rokem vůz Alfa Romeo 156 1.8TS sedan a jsem s ním velice spokojen,proto bych rád u téhle značky zůstal.Velice by mne zajímalo jak je to se spolehlivostí náprav a pohonu 4x4 nebo jestli jsou náhradní díly dražší než na klasickou 156?..plánuji také rodinu,myslíte že je tento vůz vhodný jako rodinný?
respond
gablenz
number of posts137
date of registration12.01.2009
Thursday 21.03.2013 11:12, nevím
Já se třeba v těhle autech vyznám, ale croswagon jsem ještě nikdy v reálu neviděl. Vím jenom, že to byly drahé auta a byly malé prodeje. Ale tak trochu i bastardi to byli. Fiat se snažil rychle vymačkat z končící 156 nějaký kapitál a svézt se na vlně homolkovických Lidlosamohybů. Ale chatař dal přednost jiné značce... To je to samé jako udělat Impreza Wrx Hypernova edition s tažným zařízením a se speciálním nakládacím zařízením pro supermarketové vozíky (něco jako má popelářské auto vzadu). I malé dítě ví, že Alfa Romeo na polní cestu nepatří.
respond
duch
number of posts57
date of registration16.12.2008
Thursday 21.03.2013 12:37, _
Taky se mi tahle Alfa hodně líbila a asi před dvěma lety jsem se na jednu jel podívat s tím, že ji koupím. První co mě hodně nemile překvapilo byl mělký zavazadlový prostor. Velikost "kufru" omezuje pohon 4x4, takže je mělký. Pro rodinu podle mého nedostatečný. Další už byly technické věci daného vozu - ten zkoušený měl obuty "šílené pneumatiky" a špatně držel na silnici a v zatáčce se rozsvítila kontrolka oleje. Bazarník řekl že je ho asi málo, což bylo poslední co jsem chtěl slyšet. Nekoupil jsem ji, vybral jsem jinou značku, ale Alfa se mi líbí pořád.
respond
lovelac
number of posts1
date of registration23.03.2013
Saturday 23.03.2013 12:28, alfa crosswagon
Já se třeba v těhle autech vyznám, ale croswagon jsem ještě nikdy v reálu neviděl...taky slušná hláška ještě že pán vyzná


..tak to vypadá,že asi nikdo zkušenosti nemá a budu si muset poradit sám..inu co se dá dělat
respond
thomas.h
number of posts2
date of registration03.04.2013
Wednesday 03.04.2013 11:52, Crosswagon vlastnim rok a pul
Zdravim,
do diskuzi tohoto typu moc neprispivam, nebot vetsina prispevku ma malou vypovidaci hodnotu a vzhledem k tomu, ze nemam moc casu, tak omluvte prosim pripadne chyby v prispevku

Tuto Alfu vlastnim uz rok a pul a najel jsem s ni zatim cca 40tis km. Co se tyce motoru, tak tam je vse OK, nemam s nim problem z hlediska spolehlivosti (aktualne najeto 204tis). Jenom pri studenem startu vyjde v zime cerny naftovy kour - pry chyba na pistu u prevodovky. Pohon 4x4 funguje bez problemu, vic sily je na zadek. Co se tyce nahradnich dilu tak na Crosswagon jsou dily spolecne se 156 tak i dily unikatni. Napr. ramena na napravach jsou stejna, ale tlumice jsou jine (cca 4500 za jeden predni tlumic). Vzhledem k charakteru prace s nim najezdim vetsinu po dalnici a do 160 km/h to je jeste OK, pak uz neni sluchovy komfort nic moc - nikoli vsak od motoru, ale od vzduchu proudiciho kolem auta. Jinak sila motoru na toto vozidlo je dostatecna a spotreba cca 7.5 litru (palubni pocitac lze a ukazuje 6.2 nebo neco takoveho). Je to ctyrkolka, takze spotreba dle meho nazoru odpovida.

Jake vidim ze sveho pohledu nevyhody:
- radio je hrozne jak kvalitou reprodukce tak prijmem
- hluk pri vyssich rychlostech
- svetla v noci sviti, jako kdyby tam byly zapaleny svicky

Jake vidim vyhody:
- dobre odhlucneny motor a pohodlne cestovani do cca 100 km/h
- sila motoru je akorat, nemam pocit ani na dalnici, ze je slaby
- sedadla jsou pohodla a ani po cca 300 km jizdy v kuse mne nic neboli (FYI: merim 197cm)
- vyborny pohon 4x4 samozrejme hlavne v zime, auto zaparkuju kam je potreba i do hromady snehu
- super brzdy (jenom Crosswagon)
- dobra prujezdnost terenem (pokud obcas nekam vyjedu) a obrubniky v Praze

Na servisu nesetrim, auto mi servisuje muj znamy a fanda znacky Alfa Romeo.
respond
Reno
number of posts1352
date of registration30.03.2010
Saturday 06.04.2013 10:04, RE: Crosswagon vlastnim rok a pul
thomas.h posted by:
Zdravim, do diskuzi tohoto typu moc neprispivam, nebot vetsina prispevku ma malou vypovidaci hodnotu a vzhledem k tomu, ze nemam moc casu, tak omluvte prosim pripadne chyby v prispevku Tuto Alfu vlastnim uz rok a pul a najel jsem s ni zatim cca 40tis km. Co se tyce motoru, tak tam je vse OK, nemam s nim problem z hlediska spolehlivosti (aktualne najeto 204tis). Jenom pri studenem startu vyjde v zime cerny naftovy kour - pry chyba na pistu u prevodovky. Pohon 4x4 funguje bez problemu, vic sily je na zadek. Co se tyce nahradnich dilu tak na Crosswagon jsou dily spolecne se 156 tak i dily unikatni. Napr. ramena na napravach jsou stejna, ale tlumice jsou jine (cca 4500 za jeden predni tlumic). Vzhledem k charakteru prace s nim najezdim vetsinu po dalnici a do 160 km/h to je jeste OK, pak uz neni sluchovy komfort nic moc - nikoli vsak od motoru, ale od vzduchu proudiciho kolem auta. Jinak sila motoru na toto vozidlo je dostatecna a spotreba cca 7.5 litru (palubni pocitac lze a ukazuje 6.2 nebo neco takoveho). Je to ctyrkolka, takze spotreba dle meho nazoru odpovida. Jake vidim ze sveho pohledu nevyhody: - radio je hrozne jak kvalitou reprodukce tak prijmem - hluk pri vyssich rychlostech - svetla v noci sviti, jako kdyby tam byly zapaleny svicky Jake vidim vyhody: - dobre odhlucneny motor a pohodlne cestovani do cca 100 km/h - sila motoru je akorat, nemam pocit ani na dalnici, ze je slaby - sedadla jsou pohodla a ani po cca 300 km jizdy v kuse mne nic neboli (FYI: merim 197cm) - vyborny pohon 4x4 samozrejme hlavne v zime, auto zaparkuju kam je potreba i do hromady snehu - super brzdy (jenom Crosswagon) - dobra prujezdnost terenem (pokud obcas nekam vyjedu) a obrubniky v Praze Na servisu nesetrim, auto mi servisuje muj znamy a fanda znacky Alfa Romeo.


tak to vypadá, že jediná dobrá věc je na tom ten Torsen, který není od Alfy

respond
deleted user
number of posts
date of registration
Thursday 18.04.2013 23:19, Re:
Dobrý den. Dle mého názoru bude Alfa Romeo Crosswagon vhodným vozem jak pro rodinu, tak pro zábavu. Jedná se o krásné italské kombi s prostorným interiérem i zavazadelníkem. Pohon všech kol označovaný jako Q4 bych považoval za velmi spolehlivý, jelikož nepoužívá mezinápravovou spojku Haldex jako třeba vozy koncernu Volkswagen, ale "poctivý" mezinápravový diferenciál Torsen. Pokud ale od tohoto vozu čekáte nějaké větší terénní schopnosti, musím Vás zklamat. Na chatu v horách Vás odveze a je o něco výš na našimi rozbitými cestami, ale na rozbahněné cesty jsou jiné vozy. Jako doma se cítí na normálních silnicích. Ceny náhradních dílů se od normální verze nijak neliší.
respond
maxim156@email.cz
number of posts1
date of registration16.02.2013
Sunday 12.05.2013 15:19, Vlastním Crosswagon
Dobrý den,

vlastním tento model už asi rok a pul a je to opravdu super auto. Je to celkově moje třetí Alfa a je jednoznačně nejlepší a nejspolehlivější. Pokud pánovi vyhovovala 156 TS, tak bude nadmíru spokojen. Crosswagon je spolehlivější a ceny dílů jsou totožně jako u klasických 156. Pohon 4x4 a celkově podvozek je vynikající. V létě parádní sportovní auto a v zimě nezmar do sněhu. Pro zábavu jsem v zimě jezdil kolem silnic :) Brzdy opravdu bezkonkurenční - přední průměr 330mm se čtyřpístkovým třmenem z modelu 156 GTA. Asi před 6 měsíci jsem nechával dělat chiptuning a tím jsem spotřebu dostal mezi 6 - 7 l/100Km (s těžkou nohou). Výbava je bezkonkurenční - XENONY s vyrovnáváním, BOSE, kůže, parkovací senzory, dvouzónová klima, handsfree, senzor deště, 6ti kvalt, multifunkční volant, tempomat, palubní počítač a spousta jiného za velmi dobrou cenu. Co se týče prostoru, není největší, ale je dostačující. Dle mého názoru vhodný i pro rodinu.

Jsem z tohoto vozu opravdu nadšen, ale bohužel momentálně svého mazla prodávám :(
respond
Coudy300
number of posts2
date of registration15.08.2018
Wednesday 15.08.2018 12:52, RE: Crosswagon vlastnim rok a pul
citation:
reakce na: thomas.h, 03.04.2013 11:52 (Zdravim,do diskuzi tohoto typu ...)


Zdravím,

mám dotaz ohledně tlumičů. Servisoval jste někdy na AR156 CW Q4 tlumiče, že znáte cenu cca 4500 za jeden? Zrovna nyní řeším problém s tlumiči a chtěl bych je vyměnit všechny. Jeden prodejce dílů mi sdělil info ať si je nechám vyrobit, protože se již nevyrábí a on je sehnat tím pádem nemůže.

Tímto bych se zároveň chtěl optat na Vašeho známeho servisáka (fandu Alf). Jestli by mohl tuto skutečnos potvrdit či vyvrátit. Případně jestli bych na něj od Vás mohl dostat kontakt.

(Chápu stáří této diskuze, ale za zkoušku nic nedám)
respond
KoobaS
number of posts1002
date of registration23.04.2014
Wednesday 15.08.2018 13:18, RE: RE: Crosswagon vlastnim rok a pul
citation:
reakce na: Coudy300, 15.08.2018 12:52 (Zdravím, mám dotaz ohledně tlu ...)


Najdi na Facebooku skupinu Alfisti. Vím, že se tam v nedávné době řešilo objednávání tlumičů na QW odněkud ze zahraničí...
Půjde tam sehnat i kontakt na dobrý servis v okolí bydliště
respond
Coudy300
number of posts2
date of registration15.08.2018
Wednesday 15.08.2018 14:09, RE: RE: RE: Crosswagon vlastnim rok a pul
citation:
reakce na: KoobaS, 15.08.2018 13:18 (Najdi na Facebooku skupinu Alf ...)

Fajn, díky za info
respond


update
you watch this topic

stop watching this topic




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.