0
back
 

diskuze k tématu: Audi A3(8P) 2006 x bmw e46 sedan

category of topic classification: poradna, jaké auto koupit
EmpTy
number of posts2
date of registration16.12.2018
Saturday 24.10.2020 13:05, Audi A3(8P) 2006 x bmw e46 sedan
Dobrý den,

Chci si koupit ojeté auto, kdyby jste mi někdo mohl poradit, na jaké vady auta trpí, jak je poznat a jaké z nich je celkově spolehlivější, byl bych moc rád. Obě auta bych chtěl v dieselu. Taky se rozhoduju které z nich je hezčí na pohled, jak z venku, tak zevnitř, takže váš názor na tohle taky moc ocením.

Děkuji a přeji hezký zbytek dne.
respond
BobanHTP
number of posts2404
date of registration19.08.2015
Monday 26.10.2020 10:40, RE: Audi A3(8P) 2006 x bmw e46 sedan
citation:
reakce na: EmpTy, 24.10.2020 13:05 (Dobrý den,Chci si koupit ojeté ...)

Ahoj dizajn je věc subjektivní, ale musím uznat, že BMW 3 E46 v sedanu je stále nádherné auto. Bohužel neznám motorizace, snad chlapi kolem BMW tady poradí..

Ohledně Audi A3 8P, v dieslu bude nejlepší 1.9 TDI, jen se vyhni verzím BXE / BLS pro jistotu. To nedělám chytrého, můj automechanik s těmito motory má špatné zkušenosti při větším nájezdu. V benzínu je jistota základní motor 1.6 MPI, kde s LPG jde o velmi ekonomicky výhodnou motorizaci. Dynamika je samozřejmě průměrná, ale můj kolega polák na ni nedá dopustit, má nejeto přes 300tis.km bez vážné závady. Navíc 1.9 TDI nejede o moc lépe, má sice silnější zátah, ale zase užší spektrum použitelných otáček.

Dílensky dle mého bude levnější údržba právě na Audi A3(slovo do pranice), plus jeden velký benefit - v kopcích v zimě dojedeš kam bude třeba. U nás v Beskydech(tady se nesmí solit, jen štěrk a ten vymetou auta do pár dní) nejednou v příkopě stálo BMW nebo Mercedes s náhonem zadních kol. A nebo minimálě jedou tak pomalu, že je předbíhá i moje kolegyně ve Fiatu Panda 1.2

Hodně Ti poradí na forech daných značek, u BMW bych se ptal nejen na typ motoru, ale korozi, vím, že jednu dobu "bavoráky" na rez trpěly...
respond




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.