0
back
 

diskuze k tématu: Pomoc s výběrem auta - A5, Passat CC, BMW 5

category of topic classification: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla
defaced
number of posts4
date of registration17.07.2017
Monday 17.07.2017 18:28, Pomoc s výběrem auta - A5, Passat CC, BMW 5
Zdravím, rád bych si poslechl váš názor na následující výběr, protože to projíždím pořád dokola a nemůžu se pořád nějak rozhoupat, minulý týden mi jeden starší pán sešrotoval passata když mi nedal přednost, takže vybírám náhradu a když už tak abych si aspoň udělal radost a polepšil ) měl sem passat 2l fsi 3c. Auto bylo bezproblémové ale na můj vkus moc nejelo a hodně žralo, najezdím kolem 1000km týdně min. Vždycky sem se bránil dieselu ale poté co sem vyzkoušel náhradní auto které sem dostal, tak se mi spotřeba 5,5l a tankování jednou za 3 dny docela pozdávalo Rozpočet na auto sem si vyhradil na 400-450 000Kc a vybírám z následujících- A5 2l TDI / 3l tdi, Passat CC 125kw tdi, nebo 5kove bmw. Auto bych chtěl aspoň min rok 2010. Nějak pořád tíhnu k CC ale hodně lidí to píše jak je požitek z jízdy nudný atp tak zas nevím
respond
PatM
number of posts199
date of registration07.08.2016
Monday 17.07.2017 20:40, Re
Za ty prachy by bylo rozumné nové auto, ale pokud ho nechceš což plně chápu tak je to z těch 3. asi jedno, ale já bych dal přednost BMW
respond
BobanHTP
number of posts2404
date of registration19.08.2015
Tuesday 18.07.2017 16:29, Tak jsem se zasnil
Ahoj za mě Volvo S80 D5 151kw,Jaguar XF 2.2 D 140kw - oba rok cca 2011
Ani jedno z aut jsem neřídil, ale mít zbytečných 450tis. tak jdu do toho
respond
defaced
number of posts4
date of registration17.07.2017
Tuesday 18.07.2017 17:52, re
Já bych to raději zredukoval ten výběr než rozšířil jaguar je sice fajn ale vzhledem ktomu kolik se jich objevuje v bazarech i se solidním ročníkem mám trošku obavy o spolehlivost volvo to je pro mě úplně cizí svět
respond
defaced
number of posts4
date of registration17.07.2017
Tuesday 18.07.2017 17:54, RE: Re
PatM posted by:
Za ty prachy by bylo rozumné nové auto, ale pokud ho nechceš což plně chápu tak je to z těch 3. asi jedno, ale já bych dal přednost BMW


Děkuju za názor, nové ani tak nevyhledávám nebudu lhát je mi 23 let s přítelkyní a psem (který v autě jezdi jen 1 do roka) a nějakou větší rodinu neplánujem zatím (nebo o ničem nevím) takže si chci auto užit a raději na sebe vemu to riziko ojetin )
respond
Giorgio
number of posts814
date of registration09.05.2007
Wednesday 19.07.2017 06:37, RE: re
defaced posted by:
Já bych to raději zredukoval ten výběr než rozšířil jaguar je sice fajn ale vzhledem ktomu kolik se jich objevuje v bazarech i se solidním ročníkem mám trošku obavy o spolehlivost volvo to je pro mě úplně cizí svět


Tak on ten jaguar hlavně bude servisně v nákladech někde jinde + je potřeba sehnat v okolí někoho, kdo ho vůbec odservisuje, o dílech nemluvě. Myšlenka zdejšího vrchního teoretika Bobana je sice krásná, ale v tom autě nikdy neseděl. A interiérově je XF už na pohled zastaralé, což je paradox vůči tomu, že ho Jaguar prošpikoval elektronickými serepetičkami, takže všude jsou servomotorky, které dříve či později odejdou - ovládají nejen výduchy klimatizace, ale dokonce i volič převodovky se vždy po vypnutí motoru "schovává". Další věc je motor 2.2 - on nejede špatně, ale na tak těžké auto je to opravdu základ a je nutné počítat s tím, že spotřeba bude na naftu poměrně vysoká.

Co bych ale zvážil, je Volvo C70, jeden z mála pěkných kupé-kabrioletů. Technikou je to lepší verze Fordu Focus druhé generace, zpracování je kvalitní, spolehlivost dobrá a auto je jako kupé použitelné celoročně, zatímco kabrio přidává do toho "užívání si" zcela nový rozměr. Osobně bych doporučil benzinový motor T5 (je i ve Fordu Focus ST), ale spotřeba okolo 12 litrů nemusí každému sednout.
respond
Ne321
number of posts196
date of registration02.07.2013
Wednesday 19.07.2017 09:38, Vyber
Za tyhle penize bych asi vyloucil jak petkoveho baworaka tak A5, protoze bud budou stary nebo budou hrozny, pripadne budou stary a hrozny. Passat CC mi prijde, ze hrozne zastaral jak uvnitr tak hlavne zvenku. To je takove prokleti stylovek, ze se rychle okoukaji.
Zakladem je rozmyslet si prevodovku, protoze pri pozadavku automatu vypadne spousta aut (napr. vsechny ctyrvalcove Audiny).
Za tyhle penize bych se asi obecne vyhnul premiovce (s par vyjimkami jako Cckovy Merc) a zameril se na nejaky slusny mainstream to znamena opet Passat tentokrat novejsi, Mazda 6, mozna Opel Insignia, pripadne Mondeo pokud to nemusi byt automat.
respond
defaced
number of posts4
date of registration17.07.2017
Wednesday 19.07.2017 14:40, redukce
Tak výběr se nám rychle zmenšil, projel sem nabídku 5 bmw, a audi a5 a doopravdy v téhle cenové kategorii to nebyl žádný zázrak, slabá výbava, hodně najeto (vybírám vše v německu) takže to právě teď vypadá nejvíce na to CC tam už je výběr docela zajímavý. Večer už snad pošlu vítěze Jinak jezdil sem doteď vždy s manuálem a nemám stím problém ani nadále spíš naopak.
respond
Ne321
number of posts196
date of registration02.07.2013
Thursday 20.07.2017 10:14, Audi A4
Pokud je mozne manual tak dobrou variantou je Audi A4 minule generace, ktera narozdil od CCcka stale dobre vypada, prijemne jezdi, nema vetsi problemy a ctyrvalce s manualem se daji za danou cenu sehnat uz celkem pekne. Na sestivalcovy automat by penize nestacili, ale na dvoulitrove TDIcko v manualu ano.
respond




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.