0
back
 

diskuze k tématu: Passat cc nebo Audi a6? Porovnání nákladů na provoz a kvality vozu.

category of topic classification: poradna, jaké auto koupit, servisní náklady, vše o spotřebě
Mateon
number of posts1
date of registration28.01.2019
Monday 28.01.2019 15:27, Passat cc nebo Audi a6? Porovnání nákladů na provoz a kvality vozu.
Zdravím všechny,

chystám se na koupi ojetého auta, samozřejmě jsem si vědom většího počtu najetých km a stáři těchto dvou aut a s tím spojené opravy, které zde budou častější než u zánovních nebo nových vozů, ale i přesto abych nebyl víc v servise než na cestách. Najedu měsíčně cca 1500-2000 km a chci pro svou práci reprezentativnější vůz, proto jsem volil mezi těmihle dvěma krasavci, přijde mi dobrý poměr cena, výkon. Proto bych chtěl znát názor zkušenějších, které z těchto dvou aut je rozumnější, o kolik se cca liší cena náhradních dílů, na co si dát u aut pozor, co nejčastěji odchází, nebo je v celku nákladovost stejná?
Chci kupovat TDI, u passata cc 2.0, u audi 2,7, nebo 3.0. Převodovka manuál nebo automat, je to vcelku jedno, u audi vím, že multitronic rozhodně nebrat. Ročník auta 2008-2009, cena od 200tis-230tis.
Předem děkuji za Vaše názory:)
respond
vavrisimo
number of posts178
date of registration03.07.2013
Tuesday 29.01.2019 09:38, RE: Passat cc nebo Audi a6? Porovnání nákladů na provoz a kvality vozu.
Ono bude záviset na stavu konkrétního auta, ale při tomhle rozpočtu bych šel asi cestou 2.0 TDi, tzn. Passat, protože náklady na provoz a údržbu budou s největší pravděpodobností nižší. Pozor bych si dal na klasické diesel věci (turbo, vstřiky, setrvačník, EGR atd.) a bral bych verzi Bluemotion, která splňuje Euro 5, oproti Blue TDi která plní Euro 6 a je vybavena SCR. Převodovku DSG, která má svoje specifika, ale k naladění Passatu mi sedí lépe.
respond
BobanHTP
number of posts2404
date of registration19.08.2015
Tuesday 29.01.2019 10:54, RE: Passat cc nebo Audi a6? Porovnání nákladů na provoz a kvality vozu.
citation:
reakce na: Mateon, 28.01.2019 15:27 (Zdravím všechny,chystám se na ...)

Ahoj, u Passatu si raději pozjišťuj, jestli ročníky 2008/2009 nemají ještě ty aušusové krokové motorky automatické klimatizace, protože ikdyž se vymění, za nějakou dobu se pokazí opět.
Výhodou Audi je, že nikdy nedostala tento výrobek "s časovanou životností"
respond




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.