0
back
 

diskuze k tématu: Aký spolahlivý motor do audi A8 D2?

category of topic classification: poradna, jaký typ motoru vybrat, technické dotazy, automobilky, německá vozidla, typ vozidla, osobní
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 04.11.2013 15:35, Aký spolahlivý motor do audi A8 D2?
Dobrý deň, čítal som toho veľa na rozličných fórach ale nie je mi uplne jasné ktorý motor sa oplatí do audi D2. Chcel by som benzín a neskôršie na plyn, požiadavky su aby mal nejaku dynamiku, najradšej by som bud 3.7 V8 alebo 4.2 V8 prípadne verziu S8. Dopočul som sa že audi S8 žerie olej pri vyššom nájazde, je to tak aj u motora 4.2 V8 v audi A8, ktorý má rovnaký objem aj počet valcov, prípadne platí to aj pre 3.7 V8? Ďakujem
respond
deleted user
number of posts
date of registration
Thursday 05.06.2014 18:00, re:
Dobrý den. Já osobně Vám doporučuji držet se většího osmiválce o objemu 4.2 litru. Při správném zacházení a údržbě s ním nebývají problémy, přestavba na LPG není problém. Co se týká spotřeby oleje při vyšším nájezdu kilometrů, spíš ne ž na stavu tachometru to závisí na stylu zacházení. Důležité je nevytáčet jej za studena, potom je spotřeba oleje minimální a motor vydrží skutečně dlouho.
respond
studenak1
number of posts2
date of registration16.08.2014
Saturday 08.11.2014 19:36, Motor žere olej
Dobrý den.
Koupil jsem si audi s4 b6 motor 4,2 8v bbk .Auto trochu kouří a žere olej asi 1,2 l na 1000 km.
To asi není v normě?
respond
David V
number of posts2054
date of registration16.05.2007
Saturday 08.11.2014 19:51, RE: Motor žere olej
studenak1 posted by:
Dobrý den.Koupil jsem si audi s4 b6 motor 4,2 8v bbk .Auto trochu kouří a žere olej asi 1,2 l na 1000 km.To asi není v normě?


To už není, i když automobilky si napíšou do manuálu cokoliv. Třeba ve Škodě už lze reklamovat úbytek oleje nad 0,5 ltr/1000.
Já považuju za hraniční úbytek, kdy se musí dolít během servisního cyklu celá olejová náplň.

Jenže nechat zgenerálkovat V8 nebude zadarmo. To může téct přes písty nebo přes ventily nebo obojí, a to bude dost rana.

A ještě k dotazu původnímu. Tuším, že spolehlivá je ta původní motorizace bez přímého vstřiku. FSI mám pocit, že na tom tak dobře není, ale chce to další investigaci.
respond




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.