0
back
 

diskuze k tématu: Bezpečnost Subaru Forester vs. Opel Zafira

category of topic classification: poradna, jaké auto koupit, vše o spotřebě, technické dotazy, ostatní, automobilky, německá vozidla, japonská vozidla, typ vozidla, osobní
Vendul
number of posts3
date of registration28.05.2019
Tuesday 28.05.2019 19:41, Bezpečnost Subaru Forester vs. Opel Zafira
Dobrý den,
chtěla bych poprosit o radu ohledně výběru auta do 160tis. Kč, kdy hlavním požadavkem je bezpečnost. Po předvýběru z např. Volvo xc90, Toyota RAV4, Mitsubishi Outlander jsme se rozhodli pro Subaru Forester (cenově se vejdeme, i když s naftou a stáří max 2011). Dostali jsme však ještě tip na Opel Zafira, u které jsem ale nenašla testy bezpečnosti IIHS, jen ty evropské. Zajímal by nás názor odborníka, např. i na faktor hmotnosti automobilu. Subaru má dobré bezpečnostní výsledky, ale třeba Zafira je o cca 400kg těžší vůz. Co byste doporučili? Moc děkuji za radu! Vendul
respond
TomasB
number of posts401
date of registration11.02.2019
Tuesday 28.05.2019 22:51, RE: Bezpečnost Subaru Forester vs. Opel Zafira
citation:
reakce na: Vendul, 28.05.2019 19:41 (Dobrý den,chtěla bych poprosit ...)


Důrazně, ale opravdu důrazně varuji před subařím naftovým boxerem! Je to obrovský průser. Outbacku s 2,5 benzínovým motorem je to OK a dokonce to nežere moc.
respond
KoobaS
number of posts1008
date of registration23.04.2014
Wednesday 29.05.2019 08:28, RE: Bezpečnost Subaru Forester vs. Opel Zafira
citation:
reakce na: Vendul, 28.05.2019 19:41 (Dobrý den,chtěla bych poprosit ...)


Z jakých dat o hmotnosti vycházíte?
Rozpočet máte na Zafiru B a ta rozhodně nebude o 400kg těžší než Forester.
respond
BobanHTP
number of posts2404
date of registration19.08.2015
Wednesday 29.05.2019 09:26, RE: Bezpečnost Subaru Forester vs. Opel Zafira
citation:
reakce na: Vendul, 28.05.2019 19:41 (Dobrý den,chtěla bych poprosit ...)

Ahoj, Zafira B a Subaru Forester mají velmi podobnou hmotnost cca 1600kg.
Ohledně Zafiry B, vřele doporučuji motor 1.8 benzín, v dieslu snad poradí ostatní.
respond
Vendul
number of posts3
date of registration28.05.2019
Wednesday 29.05.2019 09:59, RE: Bezpečnost Subaru Forester vs. Opel Zafira
citation:
reakce na: Vendul, 28.05.2019 19:41 (Dobrý den,chtěla bych poprosit ...)


Dobrý den, díky za všechny příspěvky. Je pravda, že přítel se v katalogu automobilů díval zřejmě na Zafiru 1.7 CDTi,, která je těžší. S naším rozpočtem se bohužel o Subaru v benzínu nedá mluvit (máme to jako druhé auto, víceméně po městě a 1x za měsíc cesta 150km). Ohledně té bezpečnosti zřejmě vede Subaru, ale diesel důrazně nedoporučujete?
respond
TomasB
number of posts401
date of registration11.02.2019
Wednesday 29.05.2019 10:14, RE: RE: Bezpečnost Subaru Forester vs. Opel Zafira
citation:
reakce na: Vendul, 29.05.2019 09:59 (Dobrý den, díky za všechny pří ...)


Ano, Subaru naftový motor byl průser a bylo si toho vědomo i Subaru. Stačí projít Subaru fóra. Proto jsou ty naftové Subaru tak levné. Teď se kasají, že už ty nové naftové motory jsou OK, ale asi bych tomu až tolik nevěřil Každopádně to byla jejich první nafta a právě ty ročníky 2011, 2013 co tak asi píčete, tak je přesně ono.
respond
KoobaS
number of posts1008
date of registration23.04.2014
Wednesday 29.05.2019 11:56, RE: RE: Bezpečnost Subaru Forester vs. Opel Zafira
citation:
reakce na: Vendul, 29.05.2019 09:59 (Dobrý den, díky za všechny pří ...)


Můžu Vás ubezpečit, že ani s naftovým motorem není Zafira B o 400 kilo těžší. O 40 možná, ale to už je zanedbatelné.

Pokud máte auto na poskakování ve městě a občasnou delší cestu, důrazně doporučuji benzínový motor. Naftových zafir B jsme na firmě měli více, já svou 1,9 CDTi provozoval ve Vašem režimu - hodně Brno, jednou za 2 týdny delší trasa a filtr pevných částic tento režim nezvládal. Naftové 1,9 v Zafiře mají navíc problémovou převodovku M32. Naproti tomu benzínová 1,8 se jeví jako bezproblémový motor.

Ad Subaru nemám moc co dodat - jelikož se jedná o globální model, čekal bych, že bude o něco bezpečnější než Zafira. Naftové motory se bohužel Subaru moc nepovedly a motory z prvních let mají katastrofální pověst.

Jinak pokud Vám jde opravdu o bezpečnost - dbejte na to, aby auto nebylo bourané nerezivělo. Špatně opravená bouračka může mít při nehodě velký vliv na Vaši bezpečnost. Vozidla po nehodě bezpečně pozná zkušený mechanik. Pokud s autem zajedete na předkupní prohlídku do autorizovaného servisu - měli by takový problém odhalit...
respond
BobanHTP
number of posts2404
date of registration19.08.2015
Wednesday 29.05.2019 13:45, RE: RE: Bezpečnost Subaru Forester vs. Opel Zafira
citation:
reakce na: Vendul, 29.05.2019 09:59 (Dobrý den, díky za všechny pří ...)

Dobrý den, na popojíždění kolem komína Vám může stačit VW Touran 1.6 MPI 75kw, stále budete sedět výše, stále jde o bytelnou a bezpečnou německou krabici(myšleno v dobrém) a navíc s ním ještě zaparkujete i v úzkých parkovacích místech shopping parku

Další a ještě robustnější je Ford S-MAX, kde může posloužit obyčejný benzínový motor 2.0i. S-MAX kamaráda doslova odstřelil kompakt na křižovatce, takže děti budou nadprůměrně v bezpečí v porovnání, v čem je vozí jiní rodiče.

Napadá mě také došetřit a koupit držák Honda CRV 2.0 VTEC, bezpečná je také dost
respond
TomasB
number of posts401
date of registration11.02.2019
Wednesday 29.05.2019 17:54, RE: RE: RE: Bezpečnost Subaru Forester vs. Opel Zafira
citation:
reakce na: KoobaS, 29.05.2019 11:56 (Můžu Vás ubezpečit, že ani s n ...)


Na naftovém Subaru jsme se shodli a rovněž potvrzuji problematické převodovky Opelu. Na firmě jsme měli naftovou 1,7 Astru a převodovka v háji. Nová asi 90 tis. a repase 25-50 tis. v neautorizáku. No a borec co se tím živí, tak mi řekl, ať se kouknu u něj do regálů, co jich tam má... Tak jsme to prodali nějakému kšeftařovi za pár peněz.
respond
Corlis
number of posts135
date of registration14.03.2007
Wednesday 29.05.2019 23:53, re: zafira
zdravím, jakožto majitel zafiry 1.9cdti mohu říci, že váží 1500kg. Možná nějaké malé drobné navíc. Pocitově se mi s ní jezdí opravdu skvěle, 3 děti se vejdou, nejradši sedí 2 vzadu ), já jsem výš, manželka na ni nedá dopustit. Také už se poohlížíme po jiném autě, ale zatím není vybráno. O převodovkách je to pravda, M32 šestistupňová je velmi dobrá za studena, jak se ohřeje od motoru nebo za horkého počasí, dráhy se hůře hledají. Promazal jsem kde co, bez uspěchu. Nejlepší varianta je nalít olej Tutela Matryx 75W85 a prostě to nechat být. Subaru diesel nebrat. Pokud budete courat po městě, diesel neberte, vemte tourana 1.6 nebo zafiru 1.8 v benzinu klidně. A co Kiu Carens 2.0 5 nebo 7míst? nebo Mazdu 5 v 1.8 ?
respond
Zdeny60
number of posts1232
date of registration08.09.2009
Thursday 30.05.2019 08:19, Jaké auto z uvedených?
Dovolím se vyjádřit k Subaru. Z uvedených je na tom nejlépe s bezpečností. Ochrana posádky dostala maximum. Osobně bych jako 2. auto kolem komína doporučil určitě jinou motorizaci, než naftu - a to platí obecně pro jakoukoliv značku. Pokud Subaru, tak Outback, který je v katalogu firmy nejvýše a odpovídá tomu provedení i výbava. Motorizace 2,5i, zejména s 6°manuálem poskytuje slušné svezení a to při velmi slušné spotřebě. Jelikož sám tento model mám a najle jsem na něm již cca 110.000km, mohu povtrdit, že spotřeba se pohybuje pod 8/100 včetně podílu jízd po městě. Na dlouhé trasy není problém jet se spotřebou kolem 7/100, což pro tak velký vůz je výtečná hodnota. O bezepčnosti bych mohl také vyprávět - po té, co mi polský řidič svým usnutím za volantem zrušil vozidlo - sice šlo o model Legacy z předešlé generace, ale naopak, od tohoto modelu byly vozy Subaru ještě daleko knstrukčně vylepšeny, takže bezpečnost je výtečná. Benzínová verze vyžaduje základní údržbu v podobě pravidelné výměny náplní, zejména oleje, jinak jde o naprosoto bezproblémovou kombinaci. proti naftě budete mít klid a spotřeba není o tolik vyšší. Proti Foresteru nabízí Outback zásadně větší prostor a zejména klid uvnitř kabinmy, díky lepšímu odhlučnění. Slušné kusy z let 11-14 se dají pořídit i kolem 300tCZK, které nejsou bourané a byly řádně servisované.
respond
Vendul
number of posts3
date of registration28.05.2019
Thursday 30.05.2019 09:14, RE: Jaké auto z uvedených?
citation:
reakce na: Zdeny60, 30.05.2019 08:19 (Dovolím se vyjádřit k Subaru. ...)

Díky! Právě, že když dneska jedu s fabkou, připadám si jako ve velorexu oproti tomu, co teď jezdí na silnicích.. proto hledím hlavně na tu bezpečnost (budu vozit děti), určitou robustnost a abych seděla výš, páč jsem malinkatá..čili jsem si našla nakonec Forestera. Outback už mi přišel dost dlouhý.. ALE samozřejmě přítel si je vědom nevhodnosti nafty vzhledem k častějším spíše kratším pojížďkám, takže teď budu muset upustit od favoritů a rozhlédnout se dál.. aby pro mě byla splněna ta kvalita, resp. bezpečnostní parametry a plus mínus rozpočet, i když jsem ochotná navýšit..
respond
TomasB
number of posts401
date of registration11.02.2019
Thursday 30.05.2019 18:16, RE: RE: Jaké auto z uvedených?
citation:
reakce na: Vendul, 30.05.2019 09:14 (Díky! Právě, že když dneska je ...)


Ještě jednou upozorňuji, že subaří naftový motor je obrovský průser. Není to otázka, jestli budete lítat po servisu, ale kdy a jak moc často. A rozhodně to není nic laciného. Kdo trošku ví, tak se subaří naftě vyhýbá obloukem.
respond
danet - redakce TipCars
number of posts535
date of registration16.11.2012
Friday 31.05.2019 10:59, RE: re: zafira
citation:
reakce na: Corlis, 29.05.2019 23:53 (zdravím, jakožto majitel zafir ...)


Máte-li chuť, napište o svém voze recenzi: https://www.tipcars.com/magazin/napsat-recenzi-na-muj-vuz/
respond


update
you watch this topic

stop watching this topic




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.