0
back
 

diskuze k tématu: Chevrolet Lacetti SW 1,6 80 kW

category of topic classification: poradna, jaké auto koupit, automobilky, korejská vozidla
LenkaV.
number of posts16
date of registration07.01.2016
Monday 25.01.2016 16:26, Chevrolet Lacetti SW 1,6 80 kW
Ahoj,

mám možnost koupit Chevrolet Lacetti SW 1,6 80 kW, benzín, do provozu 03/2007, najeto necelých 130 000 km, po 1. majiteli - prověřená historie, slušná výbava, vše funkční, spolehlivě prověřeno.

Auto původně nepatřilo k mým favoritům (Focus, Mondeo, Octavia), ale plusem je ověřený, doporučený auto za slušnou cenu ( 70.000,- ), který se nekrade....

Auto mám na popojíždění po Praze (párkrát do týdne) + výlety, dovolená. Cca tedy 10.000 km ročně.

Co si o tom myslíte? Z recenzí a diskuzí na internetu koukám, že s ním evidetně nijak špatné zkušenosti nejsou...

Díky!
respond
PetrT
number of posts1076
date of registration24.05.2009
Monday 25.01.2016 19:17, Laceti
Obecně všechny korejské Chevrolety mají hnusný interier, jsou hlučnější ale drží.
Co vím ta k Laceti ještě byla vyšší spotřeba u benzínu a varování před dieslem.
Jinak za tu cenu je to poměrně velké auto s dobrou spolehlivostí. Otázka je servis, Chevrolet tu už nemá zastoupení. Ale Opel by to snad měl zvládat.
Pokud auto znáte je to půlka úspěchu, neznámé Mondeo za 70t může být daleko větší průser.
respond
David V
number of posts2053
date of registration16.05.2007
Tuesday 26.01.2016 09:34, RE: Laceti
PetrT posted by:
Obecně všechny korejské Chevrolety mají hnusný interier, jsou hlučnější ale drží. Co vím ta k Laceti ještě byla vyšší spotřeba u benzínu a varování před dieslem. Jinak za tu cenu je to poměrně velké auto s dobrou spolehlivostí. Otázka je servis, Chevrolet tu už nemá zastoupení. Ale Opel by to snad měl zvládat. Pokud auto znáte je to půlka úspěchu, neznámé Mondeo za 70t může být daleko větší průser.


Vcelku souhlasím. Pokud Vám auto vyhovuje a nemáte auto na učel zařazení do určité sociální skupiny, pak bych do toho šel. Je to takový levnější Opel, protože spadá pod koncern GM. Některé části (např. motory) budou sdílené.
Projeďte se a jestli Vám bude vyhovovat, tak není důvod Vám vnucovat něco jiného.
respond
rohYpnol
number of posts41
date of registration22.09.2008
Tuesday 26.01.2016 13:42, RE: Laceti
1) myslím, že se zmiňovaly problémy s klimatizací
2) interiér hnus
3) ND z vrakoviště nebudou k dispozici (což u auta v téhle ceně začíná hrát určitou roli)
4) následný prodej bude problematický, tyhle korejce (americké korejce) nikdo nechce

Pokud ale plánujete delší dobu mít, tj. až do "vylítání", může to být dost zajímavá volba. Za cenu tohoto seženete vypelešenou starou Oktávku první generace.


Znáte původ a historii? Beru a neřeším (a jsem rád, že nemusím hledat mezi bazarxindly).
respond
LenkaV.
number of posts16
date of registration07.01.2016
Tuesday 26.01.2016 15:09, Re: Laceti
Ten servis mi taky vrtá hlavou....včera jsem koukala na nějaký náhradní díly u Auto Kelly a jako mají....o fous dražší než třeba na Forda....

No a jinak souhlasím, Mondeo v bazaru je vždycky trochu podezřelý )
respond
LenkaV.
number of posts16
date of registration07.01.2016
Tuesday 26.01.2016 15:15, RE: Laceti
David V posted by:
PetrT posted by:
Obecně všechny korejské Chevrolety mají hnusný interier, jsou hlučnější ale drží. Co vím ta k Laceti ještě byla vyšší spotřeba u benzínu a varování před dieslem. Jinak za tu cenu je to poměrně velké auto s dobrou spolehlivostí. Otázka je servis, Chevrolet tu už nemá zastoupení. Ale Opel by to snad měl zvládat. Pokud auto znáte je to půlka úspěchu, neznámé Mondeo za 70t může být daleko větší průser.
Vcelku souhlasím. Pokud Vám auto vyhovuje a nemáte auto na učel zařazení do určité sociální skupiny, pak bych do toho šel. Je to takový levnější Opel, protože spadá pod koncern GM. Některé části (např. motory) budou sdílené.Projeďte se a jestli Vám bude vyhovovat, tak není důvod Vám vnucovat něco jiného.


Jako uplně na reprezentaci auto nemám....spíš si myslím, že věc s takovouhle investicí se člověku musí mimojiné i líbit. Ale to si musím vyřešit sama V podstatě když o tom přemýšlím, to auto má všechno, co jsem chtěla, jen to není Ford
respond
LenkaV.
number of posts16
date of registration07.01.2016
Tuesday 26.01.2016 15:18, RE: Laceti
rohYpnol posted by:
1) myslím, že se zmiňovaly problémy s klimatizací2) interiér hnus3) ND z vrakoviště nebudou k dispozici (což u auta v téhle ceně začíná hrát určitou roli)4) následný prodej bude problematický, tyhle korejce (americké korejce) nikdo nechcePokud ale plánujete delší dobu mít, tj. až do "vylítání", může to být dost zajímavá volba. Za cenu tohoto seženete vypelešenou starou Oktávku první generace.Znáte původ a historii? Beru a neřeším (a jsem rád, že nemusím hledat mezi bazarxindly).


klimatizace zatím bez problému....

interiér žádná krása, ale viděla jsem i mnohem horší samozřejmě to je subjektivní věc...

náhr. díly a servis mě taky trochu trápí...

no a pokud by s ním nebyl problém, tak bych ho jen tak neprodávala....jak píšete za ty peníze bude všechno starší a min. jednou tolik kilometrů...a pak ty bazary....tady přepošlu peníze, vezmu klíčky a jedu

respond
driver111
number of posts528
date of registration13.03.2013
Tuesday 26.01.2016 16:08, RE:
S těmi náhradními díly to nebude tak strašné a pokud auto opravdu znáte, tak to je v této ceně velká výhoda, že nekupujete zajíce v pytli, kdy tu historii neznáte.
respond
Driver79
number of posts130
date of registration20.11.2014
Tuesday 26.01.2016 16:56, Pokud vyhovuje, bych to bral okamžitě
Pokud auto vyhovuje, šel bych do něj když je od známého. Za tento rozpočet se budete na inzerci či po bazarech akorát trápit.
Jak s náhradními díly nevím, ale nějaké na to být musí, jezdí tu toho dost. Na Váš nájezd jich snad nebudete tolik potřebovat, i kdyby byli lehce dražší...
Mám v okolí jednoho majitele Chevrolet a ten jezdí do ještě bývalého zastoupení značky. Díly tedy nějak uměj. A jinak by si s tím měl poradit Opel. Nebo jiné distribuce, výše zmiňujete Kelly... Nechte si od bývalého majitele poradit i kam jezdil na servis a máte to celé z krku.
respond
David V
number of posts2053
date of registration16.05.2007
Wednesday 27.01.2016 08:00, RE: Laceti
LenkaV. posted by:
rohYpnol posted by:
1) myslím, že se zmiňovaly problémy s klimatizací2) interiér hnus3) ND z vrakoviště nebudou k dispozici (což u auta v téhle ceně začíná hrát určitou roli)4) následný prodej bude problematický, tyhle korejce (americké korejce) nikdo nechcePokud ale plánujete delší dobu mít, tj. až do "vylítání", může to být dost zajímavá volba. Za cenu tohoto seženete vypelešenou starou Oktávku první generace.Znáte původ a historii? Beru a neřeším (a jsem rád, že nemusím hledat mezi bazarxindly).
klimatizace zatím bez problému....interiér žádná krása, ale viděla jsem i mnohem horší samozřejmě to je subjektivní věc...náhr. díly a servis mě taky trochu trápí...no a pokud by s ním nebyl problém, tak bych ho jen tak neprodávala....jak píšete za ty peníze bude všechno starší a min. jednou tolik kilometrů...a pak ty bazary....tady přepošlu peníze, vezmu klíčky a jedu


Jaké ND Vás konkrétně trápí? Brzdy? Výfuk? Spojka? Tlumiče? To je spotřební materiál a nechce se mi věřit, že budou zásadně dražší než na cokoliv jiného. Chevy dělal Opel. K Opelu jsem kdysi jezdil a ceny neměl nijak přemrštěné. Dokonce na starší auta měl slevu, ale nevím, zda to neplatilo jen pro Opel.
Tahle nabídka není špatná a poslední rozhodnutí musí udělat hlava a ne srdce. Pokud má auto vše, co chcete, je prověřené za slušnou cenu, tak bych do toho šel. Jestli se Vám to dobře řídí, to ostatní se poddá.
respond
PetrT
number of posts1076
date of registration24.05.2009
Wednesday 27.01.2016 09:27, RE: Laceti
David V posted by:
LenkaV. posted by:
rohYpnol posted by:
1) myslím, že se zmiňovaly problémy s klimatizací2) interiér hnus3) ND z vrakoviště nebudou k dispozici (což u auta v téhle ceně začíná hrát určitou roli)4) následný prodej bude problematický, tyhle korejce (americké korejce) nikdo nechcePokud ale plánujete delší dobu mít, tj. až do "vylítání", může to být dost zajímavá volba. Za cenu tohoto seženete vypelešenou starou Oktávku první generace.Znáte původ a historii? Beru a neřeším (a jsem rád, že nemusím hledat mezi bazarxindly).
klimatizace zatím bez problému....interiér žádná krása, ale viděla jsem i mnohem horší samozřejmě to je subjektivní věc...náhr. díly a servis mě taky trochu trápí...no a pokud by s ním nebyl problém, tak bych ho jen tak neprodávala....jak píšete za ty peníze bude všechno starší a min. jednou tolik kilometrů...a pak ty bazary....tady přepošlu peníze, vezmu klíčky a jedu
Jaké ND Vás konkrétně trápí? Brzdy? Výfuk? Spojka? Tlumiče? To je spotřební materiál a nechce se mi věřit, že budou zásadně dražší než na cokoliv jiného. Chevy dělal Opel. K Opelu jsem kdysi jezdil a ceny neměl nijak přemrštěné. Dokonce na starší auta měl slevu, ale nevím, zda to neplatilo jen pro Opel.Tahle nabídka není špatná a poslední rozhodnutí musí udělat hlava a ne srdce. Pokud má auto vše, co chcete, je prověřené za slušnou cenu, tak bych do toho šel. Jestli se Vám to dobře řídí, to ostatní se poddá.



Opel má velmi levné díly. Možná levnější jak Ford. kamarád dokonce u Opla nakupoval díly na Trafica, bylo to levnější a přitom to Opel od Renaultu překupoval.
Laceti je ale spíš Daewo než Opel a nevím jak moc mají společného. Možná ani ten motor. Strach může ale být jen z plechařiny, zbytek by měl být ok. A i u té plechařiny by se oprava maximálně protáhla o pár dní. Já měl SUV od Chevy z USA a zadní lampa stála méně než na Golfa a byla tu za 5 dní. Zbytek velmi podobné. Chevy je všude na světě levná značka, taková Americká Dacia. I proto už se Vette nejmenuje Chevrolet.
respond
LenkaV.
number of posts16
date of registration07.01.2016
Wednesday 27.01.2016 15:36, RE: Laceti
PetrT posted by:
David V posted by:
LenkaV. posted by:
rohYpnol posted by:
1) myslím, že se zmiňovaly problémy s klimatizací2) interiér hnus3) ND z vrakoviště nebudou k dispozici (což u auta v téhle ceně začíná hrát určitou roli)4) následný prodej bude problematický, tyhle korejce (americké korejce) nikdo nechcePokud ale plánujete delší dobu mít, tj. až do "vylítání", může to být dost zajímavá volba. Za cenu tohoto seženete vypelešenou starou Oktávku první generace.Znáte původ a historii? Beru a neřeším (a jsem rád, že nemusím hledat mezi bazarxindly).
klimatizace zatím bez problému....interiér žádná krása, ale viděla jsem i mnohem horší samozřejmě to je subjektivní věc...náhr. díly a servis mě taky trochu trápí...no a pokud by s ním nebyl problém, tak bych ho jen tak neprodávala....jak píšete za ty peníze bude všechno starší a min. jednou tolik kilometrů...a pak ty bazary....tady přepošlu peníze, vezmu klíčky a jedu
Jaké ND Vás konkrétně trápí? Brzdy? Výfuk? Spojka? Tlumiče? To je spotřební materiál a nechce se mi věřit, že budou zásadně dražší než na cokoliv jiného. Chevy dělal Opel. K Opelu jsem kdysi jezdil a ceny neměl nijak přemrštěné. Dokonce na starší auta měl slevu, ale nevím, zda to neplatilo jen pro Opel.Tahle nabídka není špatná a poslední rozhodnutí musí udělat hlava a ne srdce. Pokud má auto vše, co chcete, je prověřené za slušnou cenu, tak bych do toho šel. Jestli se Vám to dobře řídí, to ostatní se poddá.
Opel má velmi levné díly. Možná levnější jak Ford. kamarád dokonce u Opla nakupoval díly na Trafica, bylo to levnější a přitom to Opel od Renaultu překupoval. Laceti je ale spíš Daewo než Opel a nevím jak moc mají společného. Možná ani ten motor. Strach může ale být jen z plechařiny, zbytek by měl být ok. A i u té plechařiny by se oprava maximálně protáhla o pár dní. Já měl SUV od Chevy z USA a zadní lampa stála méně než na Golfa a byla tu za 5 dní. Zbytek velmi podobné. Chevy je všude na světě levná značka, taková Americká Dacia. I proto už se Vette nejmenuje Chevrolet.


Všem vám moc děkuju za rady, názory, zkušenosti, podporu..... Zatím stále dumám....naštěstí mě zatím nic netlačí....ale jak tu bylo zmíněno, je to rozhodnutí hlavy a ne srdce a nějak mi to nejde jenomže srdcem se můžu rozhodnout pro nějaký vorvaný Mondeo, který bude ještě dražší.... Ach jo, no není to lehký.
respond
LenkaV.
number of posts16
date of registration07.01.2016
Thursday 04.02.2016 14:37, RE: Laceti
LenkaV. posted by:
PetrT posted by:
David V posted by:
LenkaV. posted by:
rohYpnol posted by:
1) myslím, že se zmiňovaly problémy s klimatizací2) interiér hnus3) ND z vrakoviště nebudou k dispozici (což u auta v téhle ceně začíná hrát určitou roli)4) následný prodej bude problematický, tyhle korejce (americké korejce) nikdo nechcePokud ale plánujete delší dobu mít, tj. až do "vylítání", může to být dost zajímavá volba. Za cenu tohoto seženete vypelešenou starou Oktávku první generace.Znáte původ a historii? Beru a neřeším (a jsem rád, že nemusím hledat mezi bazarxindly).
klimatizace zatím bez problému....interiér žádná krása, ale viděla jsem i mnohem horší samozřejmě to je subjektivní věc...náhr. díly a servis mě taky trochu trápí...no a pokud by s ním nebyl problém, tak bych ho jen tak neprodávala....jak píšete za ty peníze bude všechno starší a min. jednou tolik kilometrů...a pak ty bazary....tady přepošlu peníze, vezmu klíčky a jedu
Jaké ND Vás konkrétně trápí? Brzdy? Výfuk? Spojka? Tlumiče? To je spotřební materiál a nechce se mi věřit, že budou zásadně dražší než na cokoliv jiného. Chevy dělal Opel. K Opelu jsem kdysi jezdil a ceny neměl nijak přemrštěné. Dokonce na starší auta měl slevu, ale nevím, zda to neplatilo jen pro Opel.Tahle nabídka není špatná a poslední rozhodnutí musí udělat hlava a ne srdce. Pokud má auto vše, co chcete, je prověřené za slušnou cenu, tak bych do toho šel. Jestli se Vám to dobře řídí, to ostatní se poddá.
Opel má velmi levné díly. Možná levnější jak Ford. kamarád dokonce u Opla nakupoval díly na Trafica, bylo to levnější a přitom to Opel od Renaultu překupoval. Laceti je ale spíš Daewo než Opel a nevím jak moc mají společného. Možná ani ten motor. Strach může ale být jen z plechařiny, zbytek by měl být ok. A i u té plechařiny by se oprava maximálně protáhla o pár dní. Já měl SUV od Chevy z USA a zadní lampa stála méně než na Golfa a byla tu za 5 dní. Zbytek velmi podobné. Chevy je všude na světě levná značka, taková Americká Dacia. I proto už se Vette nejmenuje Chevrolet.
Všem vám moc děkuju za rady, názory, zkušenosti, podporu..... Zatím stále dumám....naštěstí mě zatím nic netlačí....ale jak tu bylo zmíněno, je to rozhodnutí hlavy a ne srdce a nějak mi to nejde jenomže srdcem se můžu rozhodnout pro nějaký vorvaný Mondeo, který bude ještě dražší.... Ach jo, no není to lehký.


Tak jsem se s ním byla projet - jede to hezky, řídí se to hezky, je z něj skvěle vidět,....jdu do něj!!

respond
David V
number of posts2053
date of registration16.05.2007
Thursday 04.02.2016 15:01, RE: Laceti
LenkaV. posted by:
Tak jsem se s ním byla projet - jede to hezky, řídí se to hezky, je z něj skvěle vidět,....jdu do něj!!


Tak hodně štěstí. A jestli jsme Vám trochu pomohli, jsem za to rád.
respond
LenkaV.
number of posts16
date of registration07.01.2016
Friday 05.02.2016 07:39, Re: Lacetti
Díky...
Určitě pomohli, podpořili,...díky.
respond




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.