0
back
 

diskuze k tématu: Jaké vybrat auto?

category of topic classification: poradna, jaké auto koupit, jaké palivo vybrat, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, automobilky, německá vozidla, francouzská vozidla
mb1609
number of posts4
date of registration11.12.2013
Wednesday 11.12.2013 11:30, Jaké vybrat auto?
Dobrý den, prosím o radu, názor. Na trhu je těch aut nějak moc, že se v tom trochu ztrácím Hledám auto, něco jako rodinné, ale i pracovní. Jen pro info, nyní jezdím už pár let s Nissanem Serena 1,6, který toto splňuje a jsem jím, se přiznám i dost ovlivněna, ale... má zadní náhon a pokud není naloženo, tak je dobrý tak do města, ale ne v zimě na hory A docela jsem si zvykla na zadní "šoupací" dveře, což mi také dost vyhovuje. Takže teď hledám něco takového, ale nejlépe 4x4, jaké palivo, to je otázka, teď jezdím na LPG, ale zase tak moc toho nenajezdím, tak diesel asi netřeba a jako doplněk samozřejmě tažné zařízení, stáří tak do 5 let a 250 tis.... a teď si asi řeknete, že jsem ženská a tak nevím, co píšu... Vím, jen to, co jsem si vytipovala, tak si nejsem úplně jistá, že je to to pravé ořechové a navíc neznám nikoho, kdo tyhle auta má, abych věděla, jaká je spokojenost. Mluvím konkrétně o Dacia Duster nebo WV Sharan.
Pánové, buďte tak hodní a napište mi pár rad, ať se v tom mohu nějak zorientovat. Určitě máte i jiné tipy. To 4x4 není až tak podmínkou, ale zase když už, tak už, mám chatu na horách .
Předem děkuji za vaše názory
respond
Paul
number of posts773
date of registration07.11.2008
Wednesday 11.12.2013 17:16, RE: Jaké vybrat auto?
mb1609 posted by:
Dobrý den, prosím o radu, názor. Na trhu je těch aut nějak moc, že se v tom trochu ztrácím Hledám auto, něco jako rodinné, ale i pracovní. Jen pro info, nyní jezdím už pár let s Nissanem Serena 1,6, který toto splňuje a jsem jím, se přiznám i dost ovlivněna, ale... má zadní náhon a pokud není naloženo, tak je dobrý tak do města, ale ne v zimě na hory A docela jsem si zvykla na zadní "šoupací" dveře, což mi také dost vyhovuje. Takže teď hledám něco takového, ale nejlépe 4x4, jaké palivo, to je otázka, teď jezdím na LPG, ale zase tak moc toho nenajezdím, tak diesel asi netřeba a jako doplněk samozřejmě tažné zařízení, stáří tak do 5 let a 250 tis.... a teď si asi řeknete, že jsem ženská a tak nevím, co píšu... Vím, jen to, co jsem si vytipovala, tak si nejsem úplně jistá, že je to to pravé ořechové a navíc neznám nikoho, kdo tyhle auta má, abych věděla, jaká je spokojenost. Mluvím konkrétně o Dacia Duster nebo WV Sharan. Pánové, buďte tak hodní a napište mi pár rad, ať se v tom mohu nějak zorientovat. Určitě máte i jiné tipy. To 4x4 není až tak podmínkou, ale zase když už, tak už, mám chatu na horách . Předem děkuji za vaše názory


Když zmiňujete Dacii Duster, tak asi velké MPV typu Sharan nepotřebujete. Zato byste ocenila nějakou ne příliš velkou 4x4. Myslím,že Duster s motorem 1,6 by Vám plně dostačoval. Cenově mu nic moc konkurovat nemůže. Technika je jednoduchá, takže by neměly být vysoké ani servisní náklady. Klidně se po nějakém podívejte.
respond
mb1609
number of posts4
date of registration11.12.2013
Thursday 12.12.2013 08:05, RE: Jaké vybrat auto?
[Děkuji za Váš názor, ale to, co jsem četla o Duster, z toho mi mrazí, Jinak na pohled je to moc pěkný auto, to ano. Popravdě i Sharan mi připadá malej, nízkej. No je to dilema. Než jsem nakonec koupila tu Serenu, uvažovala jsem o WV Transportér, ale tam jsme zase někde jinde s cenou nebo stářím, to je mi jasný. A je otázka, čemu dát přednost
respond
Albi1
number of posts91
date of registration26.01.2009
Thursday 12.12.2013 23:08, 4x4
Zdravím. jestliže máte už v hledáčku nějaké auta, vzal bych si půl den dovolené a zašel do bazaru, kde mají uvedené vozidla a osobně bych si je na vlastní kůži otestoval, od variability vnitřního prostoru až po samotnou jízdu.
Jinak pokud uvažujete o 4x4, benzín a VW Sharan v jednom, je k dispozici snad jen s motorem 2,8 V6. V něčem máte jasno - benzín, 4x4 a tažné zařízení, ale píšete, že máte Nissana Serenu, kterého používáte i jako pracovní. To by se mohlo stát, že Dacia Duster by nemusela kapacitně stačit. Ovšem nevím co v autě vozíte. Dále se můžete setkat s názory, že Dacia je levné a jednoduché auto a podle toho se s ním jezdí. Pokud ale nyní jezdíte se Serenou, tak s jakýmkoliv autem za 250tis si určitě nepohoršíte.
respond
mb1609
number of posts4
date of registration11.12.2013
Tuesday 17.12.2013 20:00, RE: 4x4
Moc děkuji za radu, trochu jsem dál zkoumala a recenze a testy na Duster mě docela vyděsily. Co značka KIA?
respond
Dawe31
number of posts9
date of registration18.12.2013
Wednesday 18.12.2013 14:59, Jaké vybrat auto
A co třeba Berlingo/Partner? Zadní šoupací dveře mají, v benzínu a s tažným se dají koupit také. Dokonce jsou i 4x4, ale ty jdou jen těžce sehnat. Nicméně přední pohon má většina aut a na hory vyjedou také
respond
mb1609
number of posts4
date of registration11.12.2013
Wednesday 18.12.2013 15:47, RE: Jaké vybrat auto
Díky za tip, ale Berlingo jsem řídila několikrát, nic moc s Partnerem jsem jela taky, ale jen jako spolujezdec. Jen si myslím, že ani jedno není do terénu, který musím překonávat např. cestou na zahradu, asi bych ušoupala podvozek. Už si přidám, jak tydýt, jak pořád koukám po autech... teď je zase v kurzu VW Multivan No jo, ženskáááááá
respond




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.