0
back
 

diskuze k tématu: Vyplatí se koupit tři roky starou Dacii Logan II?

category of topic classification: francouzská vozidla
Fanda
number of posts551
date of registration28.09.2008
Friday 13.01.2017 10:57, Proč ne?
Vůbec bych s tím neměl problém.Jde o to sehnat pěkný kus, ostatně jako u každého ojetého vozu.Kolikrát se najdou většinou mladí lidé co pracně našetří určitou sumu a pak jim je zde razeno kupte BMV.
respond
Bronn
number of posts128
date of registration23.11.2014
Friday 13.01.2017 12:06, dacia
no asi neni zadny podstatny duvod proc nevzit daciu, ale ja bych asi za tech 150t vzal neco sice starsiho nez dacia ale vice bytelnejsiho
respond
gravestone
number of posts105
date of registration14.02.2016
Friday 13.01.2017 12:43, Dacia
Asi se shodneme, že to nebude výkřik nové techniky a designu, na tom autě je všechno zastaralé a vyráběné co nejlaciněji. Nicméně to relativně funguje, prodává se to dobře jako nové a i jako ojetina si to drží cenu (což nechápu). Otázkou je co od koupi takového auta očekáváte a na co ho budete používat. Já bych si Dacii koupil tak akorát na vození stavebního materiálu na stavbu.
respond
KoobaS
number of posts1002
date of registration23.04.2014
Friday 13.01.2017 13:23, Re
Nové, "moderní" Dacie staví na létech osvědčených dílech od Renaultu. Jsou ručeny primárně pro východní trhy a stavěny na jejich silnice. Auta jsou to tedy robustní a jednoduchá. Poslední dva tři roky jsou auta i celkem hezká a lze je sehnat např. s parkovací kamerou nebo navigací...
Cenu si drží hlavně z toho důvodu, že už jako nová stála málo a cena tedy nemá kam padat.
Pokud Vám auto stačí po strnáce komfortu a výkonu, tak je to dobrá volba. Nutno podotknout, že za stejné peníze lze sehnat auta větší, komfortnější i výkonější, ale zároveň starší a mnohem opotřebovanější...
respond
Bronn
number of posts128
date of registration23.11.2014
Friday 13.01.2017 15:57, RE: Re
KoobaS posted by:
Nové, "moderní" Dacie staví na létech osvědčených dílech od Renaultu. Jsou ručeny primárně pro východní trhy a stavěny na jejich silnice. Auta jsou to tedy robustní a jednoduchá. Poslední dva tři roky jsou auta i celkem hezká a lze je sehnat např. s parkovací kamerou nebo navigací...Cenu si drží hlavně z toho důvodu, že už jako nová stála málo a cena tedy nemá kam padat.Pokud Vám auto stačí po strnáce komfortu a výkonu, tak je to dobrá volba. Nutno podotknout, že za stejné peníze lze sehnat auta větší, komfortnější i výkonější, ale zároveň starší a mnohem opotřebovanější...


Naprostý souhlas. Každý ať si vybere podle svého gusta. Já bych dal přednost staršímu a opotřebovanějšímu golfu/mercedesu/apod. ale taky je to tím že je pro mě komfort důležitější než jednoduchá trvanlivá mechanika.
respond
sheogorath
number of posts527
date of registration27.05.2016
Friday 13.01.2017 16:11, RE
Hlavne za ceny, za ktery se to prodava novy ani nema cenu resit ojetinu
respond
PatM
number of posts199
date of registration07.08.2016
Friday 13.01.2017 23:57, Nevyplatí
Jediná auta, která se vyplatí koupit jsou ty u kterých roste cena nebo je předpoklad, že bude růst což Dacia není. Kromě toho kupovat za 150 tisíc 3 roky starou ojetinu, když je za 200 tisíc nová? https://www.sauto.cz/osobni/detail/dacia/sandero/16438159?goFrom=list

respond
BobanHTP
number of posts2404
date of registration19.08.2015
Saturday 14.01.2017 23:26, Bezpečnost Dacie je stále velmi špatná
Kupovat za 150000kč auto, které má problém zvládnout crashtesty je pro kaskadéra.
Zejména, když za takovou sumu lze sehnat už velmi robustní a spolehlivá auta. Ať už jde o etalon Ford Focus II 1.6 Duratec nebo VW Golf V 1.6 atd...
Komfort, spolehlivost a bezpečnost zmíněných vozů je o několik úrovní výše. Není to nic proti Dacii, určitě má na trhu své místo, ale jako ojetina nedává moc smysl, pokud se i svou rodinu máte rád
respond
Roman AX
number of posts134
date of registration09.12.2011
Sunday 15.01.2017 05:25, Já bych
chtěl vědět, kdo z předchozích přispěvatelů v Loganu vůbec jel? Natož aby ho někdo měl. Sám jsem majitel jednoho, přičemž jsem měl dohromady tři sedany 1,4 Mpi ve všech výbavách. Takže smysl koupě tohoto vozu vidím docela jasně. Kdo chce nenáročné auto a nechce se o něj moc starat, tak je to dobrá volba. Fakt je, že od letoška přišly nové litrové motory a Logan sedan v nejvyšší výbavě stojí nový míň jak 200 tisíc. A další věc, Dacie si docela drží cenu, ojetiny jsou čím dál dražší. Asi proč?
respond
BobanHTP
number of posts2404
date of registration19.08.2015
Sunday 15.01.2017 09:16, RE: Já bych
Roman AX posted by:
chtěl vědět, kdo z předchozích přispěvatelů v Loganu vůbec jel? Natož aby ho někdo měl. Sám jsem majitel jednoho, přičemž jsem měl dohromady tři sedany 1,4 Mpi ve všech výbavách. Takže smysl koupě tohoto vozu vidím docela jasně. Kdo chce nenáročné auto a nechce se o něj moc starat, tak je to dobrá volba. Fakt je, že od letoška přišly nové litrové motory a Logan sedan v nejvyšší výbavě stojí nový míň jak 200 tisíc. A další věc, Dacie si docela drží cenu, ojetiny jsou čím dál dražší. Asi proč?


Ahoj, můj kamarád má Logana kombi III 1.5 DCi, takhle auto to není špatné, ale např. Focus a Golf je komfortem a bezpečností úplně jinde - také musí, když nové stojí 2x více než Dacie
respond
KoobaS
number of posts1002
date of registration23.04.2014
Monday 16.01.2017 08:56, RE: Bezpečnost Dacie je stále velmi špatná
BobanHTP posted by:
Kupovat za 150000kč auto, které má problém zvládnout crashtesty je pro kaskadéra.Zejména, když za takovou sumu lze sehnat už velmi robustní a spolehlivá auta. Ať už jde o etalon Ford Focus II 1.6 Duratec nebo VW Golf V 1.6 atd...Komfort, spolehlivost a bezpečnost zmíněných vozů je o několik úrovní výše. Není to nic proti Dacii, určitě má na trhu své místo, ale jako ojetina nedává moc smysl, pokud se i svou rodinu máte rád


Bobane, o tom, které auto je bezpečnější nemůžeme vézt diskuzi... Golf a Focus jsou lépe nachystány na normovaný test. Je to stejné jako s papírovou spotřebou... Je pravděpodobné, že bezpečnost Dacií bude horší než u jiných značek, ale vzhledem k tomu, že Renault v bezpečnosti vždy patřil mezi špičku bych to neviděl tak černě... Nehledě na to, že u ojetiny se bezpečností nemůžeš ohánět vpodstatě vůbec. Protože nevíš jestli a jak bylo auto bourané a jestli má vůbec kompletní bezpečnostní výbavu...
Jinak přidávám se k ostatním, nechal bych si nacenit i nový vůz, to je jistota...
respond
sheogorath
number of posts527
date of registration27.05.2016
Monday 16.01.2017 13:33, RE: Já bych
Roman AX posted by:
chtěl vědět, kdo z předchozích přispěvatelů v Loganu vůbec jel? Natož aby ho někdo měl. Sám jsem majitel jednoho, přičemž jsem měl dohromady tři sedany 1,4 Mpi ve všech výbavách. Takže smysl koupě tohoto vozu vidím docela jasně. Kdo chce nenáročné auto a nechce se o něj moc starat, tak je to dobrá volba. Fakt je, že od letoška přišly nové litrové motory a Logan sedan v nejvyšší výbavě stojí nový míň jak 200 tisíc. A další věc, Dacie si docela drží cenu, ojetiny jsou čím dál dražší. Asi proč?


Jel v 2.gen MCV. Proste provedeni odpovida cene - starsi technika, je videt, ze se maximalne setrilo, ale za ty prachy ok. Pro sebe bych si to nekoupil, na firmu treba pro servisaky je to super.

Ale vzhledem k tomu, kolik stoji nova bych vubec o 3 lete ojetine ani neuvazoval, a vzal proste novou.
respond




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.