0
back
 

diskuze k tématu: Jaké prostorné auto pro rodinu do 330 tis.?

category of topic classification: poradna, jaké auto koupit
jenda46
number of posts5
date of registration25.01.2020
Saturday 25.01.2020 17:41, Jaké prostorné auto pro rodinu do 330 tis.?
Ahoj,
měl bych na vás dotaz ohledně výběru vozu. Požadavky jsou - dobrý výhled z vozu,
vyšší posez, spousta místa na předních i na zadních sedadlech, spusta místa v kufru, ideálně by to něměl být 3-válec, musí být nové a do 330 000 kč s rozumnou výbavou. Vím že je to téměř nereálné, kór v dnešní době, kdy už skoro všechny MPV vymřely a SUV v této ceně jsou většinou malé ( crossland x, peugeot 2008, duster atd.) Jediné co mi zbylo je Ford tourneo courier 1.0 ecoboost, který je bohužel také 3válec a dle zkušeností odborníků ve větších nájezdech nevyniká spolehlivostí. Pak ještě fiat 500l 1.4 atmosféra, trošku letargický projev ale jeden z nejspolehlivějších motorů, ostatní je s otazníkem - přece jenom je to fiat a spousta lidí k tomu má předsudky. Poprosím vás o váš výběr, případně nějaké rady s jiným modelem, který jsem přehllídl.

-málem bych zapomněl - je to pro manželku, žádné závody, předjíždět s tím bude max někoho na kole. Popojížďy po městě po 5km. Jednou za 14 dní 50km.

Děkuji
Honza
respond
BobanHTP
number of posts2404
date of registration19.08.2015
Sunday 26.01.2020 20:12, RE: Výběr vozu pro rodinu
citation:
reakce na: jenda46, 25.01.2020 17:41 (Ahoj, měl bych na vás dotaz oh ...)

Ahoj, Honzo, pokd máte max. dvě děti, věřte, že do města se prostě nejlépe hodí auto do 4,3m, jako je právě Peugeot 2008, Captur, Honda Jazz, Citoren C3 Aircross atd.
Další věcí jsou krátké jízdy, tam všechny přímé vstřiky trpí a vy budete trpět s něma

Za mě berte cokoliv s atmosférický nepřímovstřikovým motorem:
- Peugeot 2008 1.2 Puretech 60kw, skvělé vymyšlený crossover do města, kde ženy a nejen ony jej mají rády z těchto důvodů: vyšší posez, lehké řízení, řazení i pedály. Velmi velmi pohodlný podvozek a kufr 410l je opravdu dost na všechno pro rodinu do města a občasný výlet. A motor? Sám jsem byl překvapen, zapomenete na HTP(měl jsem Fábii 51kw) a všechny ty pokusy o motor. Tenhle Purtech je dobře odhlučnený, táhne od spodu a vě městě jako ryba ve vodě, protože nemusí čekat na zátah turba od cca 1800 otáček. Mám doma Rapid TSI a věřte, že do města jezdíme raději starým Megane III 1.6i
Jinak je dobré vědět, že menší atmos. motory nepřímého vstřiku ani nové nemají FAP filtr!!
Skladovky 2008 jsou zde https://skladovevozy.peugeot.cz/nove-vozy/vysledky-hledani/peugeot/2008?price_from=315000&price_to=840000

- Citroen Aircorss C3 1.2 Puretech 60kw, v podstatě bratr 2008, kde mě se zdá trošinklu lepší výhled vzad. Skaldovky jsou zde https://skladovevozy.citroen.cz/nabidka-vozu.aspx?kat=1&c3aircrosssuv_1=on

- Fiat Tipo 1.4i, dle mého nedoceněné auto s osvědčeným motorem staré koncepce. Kde už hatchback má 440l kufr. Vy si můžete dovolit skladovku Itálie a nebo i vyšší výbavu.

- Hyundai i30 1.4i, opět dobrý poměr prostoru, výhledu, výbavy a hlavně osvědčené motoru.
Skladovky jsou zde https://www.hyundai.cz/vozy-bez-cekani/skladove/i30-2017

- Zkusi pohledat Opel Astra 1.4i 74kw. Prostorný vůz s překvapivě živým motorem a dobrým kufrem.

Snad tu chlapi porádí více Ale do města na +-5km jízdy mluví ukazuje na atmosféru nepřímý vstřik rozumného objemu. (1.0 Sce a 1.0 MPI nepovažuji za dobré motory do města, protože když vůz naložíte dětmi a zapnete v létě klimu, vůz skoro neakceleruje )

Držím palec!
respond
jenda46
number of posts5
date of registration25.01.2020
Monday 27.01.2020 05:32, RE: RE: Výběr vozu pro rodinu
citation:
reakce na: BobanHTP, 26.01.2020 20:12 (Ahoj, Honzo, pokd máte max. dv ...)


Ahoj,
moc děkuji za obsáhlou odpověď. Na čem se shodneme je, že do města potřebuje manželka krátké auto. Ty dvě jmenované jsou právě ještě kratší než třeba ta 2008. Mají jen cca 4,15m,
CO jsem možná zapomněl zmínit je, že bude neustále nakládat a vykládat 2 děti, kočárek a další věci. A tam je právě největší kámen úrazu. Ten vnitřní prostor je obrovský mezi MPV/SUV. Když si já sám mám sednout do 2008, tak problém nemám, prostě tam nějak vlezu a následně už si na komfort nestěžuju. Kdybych ale měl do tohoto vozu uchytit 2 sedačky, do kterých následně umístit 2 děti, případně vydělávat. Pořádně bych se zapotil. U dvou výše zmiňovyných, je to skoro stejné jako dělat tuhle činnost doma - spousta místa všude kolem.
Nedej bože mít tam 2 sedačky a umístit tam doprostřed dospělou osobu - spíše ji tam dostat. Prostě ty auta jsou uvnitř malé. Ještě jsem se byl koukat na dacie - lodgy a dokker, prostor super, ale ta kvalita je tak špatná toho interiéru, že byť jsem nenáročný, tak to ve mě vyvolává pocit nízké bezpečnosti. Duster je o třídu lepší uvnitř, ale opět je malý.

Fiat tipo a hyundai i30 jsme byli taky zkouknout, ale ty jsou zase nízké - tedy stejný problém - nakládání dětí a zohýbat se neustále dolů je hrozný, teď má taky nízké auto a je to děs.

S atmosférou do města se také shodneme. No uvidíme, zítra se jdu projet s 500l v základní 1.4 tak uvidime jestli to vubec pojede


Třeba ještě někoho něco napadne
respond
BobanHTP
number of posts2404
date of registration19.08.2015
Monday 27.01.2020 09:57, RE: RE: RE: Výběr vozu pro rodinu
citation:
reakce na: jenda46, 27.01.2020 05:32 (Ahoj,moc děkuji za obsáhlou od ...)

Ahoj, rozumím, ale pozor na teoretické znalosti a praktické vyzkoušení. Např. Fiat 500L, který je mi také sympatický, má světlou výšku jen 135mm, zatímco Fiat Tipo 150mmm. Takže výšku 500L musí mít nahoněnou přes sedadla.. 2008 má dokonce světlou výšku 165mm.
500L má rovněž menší kufr, než Tipo a na chlup stejný jako 2008 , takže teprve 500L kombi přidává větší kufr. Jinak motor 1.4i dle mého je opravdu ideál na město.

Jinak sám mám tři děti, takže nejlepší je mít sedačky stále vzadu zapnuté a všechny vozy s vyšším posezem jsou pohodlnější pro "nakládání/vykládání" dětí. Kočárek - tam se oplatí zainvestovat a koupit co "nejvychytanější a nejskládatelnější", protože je to i o zádech, když člověk vozí 15kg masivní kočár, který zabere na plochu celý kufr Ono ale roky utečou jak voda a "trable" s vykládání zmizí rychle. V podstatě 4 leté dítě si samo už vleze do sedačky a tak zbývá jen zapnout pásy. A dražší "cool" kočárek dobře prodáš.
Za mě berte, co se ženě i libí, protože bude v tom autě denně a to je řehole. Možná to zní povrchně, ale když člověku auto vyvolá i trochu úsměvu na tváři, je to dobré auto, ikdyž to bude třeba Fiat Panda
respond
jenda46
number of posts5
date of registration25.01.2020
Monday 27.01.2020 11:37, RE: RE: RE: RE: Výběr vozu pro rodinu
citation:
reakce na: BobanHTP, 27.01.2020 09:57 (Ahoj, rozumím, ale pozor na te ...)


Pro mě světlá výška vozu nevypovídá o vnitřním prostoru. Nejsem žádný expert na auta, ale podle mého bude nejvíc místa v autě s nejnižší světlou výškou a s nevyšší celkovou výškou vozu.
Každopádně se ještě půjdu podívat na C3 aircross, to nevypadá špatně, ženě se líbí ale ještě jsme v tom neseděli. Moc se mi nezamlouvá ovládání klimatizace přes display, nevíš náhodou jak se ovládá ve verzi live (základ) kde podle specifikace není dotykový display.Ptal jsem se borca na chatu na jejich stránkách a nevědel. Všede ale na fotkách a v inzercích vidím pouze display i v základních výbavách. Je to divný.
Díky za tip
respond
BobanHTP
number of posts2404
date of registration19.08.2015
Tuesday 28.01.2020 11:09, RE: RE: RE: RE: RE: Výběr vozu pro rodinu
citation:
reakce na: jenda46, 27.01.2020 11:37 (Pro mě světlá výška vozu nevyp ...)

Ahoj, C3 Aircross má pro manuální klimatizaci normální otočná tlačítka (větrák a teplota) a pak tlačítka kam chci, aby větrák foukal - nejlepší řešení podle mě Ono totiž za 5km automatická klimatizace stejně udělá prd , to není teorie, mám Rapid s aut. klimou..

Jinak ta světlost podvozku, máš pravdu, jen si ověř ty obrubníky, fakt i já jsem kdysi na Oct I sejmul kryt o obrubník na parkovišti v Třinci, kde Fábie ani nezavadila

PS: ten Fiat 500L fakt vypadá nádherně.. Pamatuji si na trajektu v Chorvatsku jak se vedle rodina divala se shora na nás ve Fábii kombi
respond
jenda46
number of posts5
date of registration25.01.2020
Tuesday 28.01.2020 11:50, RE: RE: RE: RE: RE: RE: Výběr vozu pro rodinu
citation:
reakce na: BobanHTP, 28.01.2020 11:09 (Ahoj, C3 Aircross má pro manuá ...)


To je dobré vědět, moc se mi totiž nezamlouvá nastavovani vseho za jizdy pres tablet.

Jinak s tou "krasou" fiatu 500l jsem si moc jistej nebyl. Mne se strasne libila ale na netu par lidi pise jak je to strasnej hnus, na bliti, multipla je pry hezci atd.. Tak si rikam, ze mam asi divnej vkus. Tak ze zajimavosti jsem ukazal auto, ktere se mi libi 24 lidem a z toho 19 lidi reklo, ze se jim libi, 3 ze nic moc a 2 ze nelibi...

click and display original picture
respond
BobanHTP
number of posts2404
date of registration19.08.2015
Tuesday 28.01.2020 12:07, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Výběr vozu pro rodinu
citation:
reakce na: jenda46, 28.01.2020 11:50 (To je dobré vědět, moc se mi t ...)

Tak to je krasavec, kurnik konečně trocha avantgardy! Bral bych hned, ale nedám tam prostě celou rodinu Existuje sice Long verze, jenže 15cm od zadního okna nikoho neposadím, mám rád lidi živé, ne lisované
Před pár měsíci kamarád ve starší Fiestě dostal náraz ze zadu, řidic VANu zaspal a kufr se vrazil do místa zadních sedadel. Bylo to pár minut po té, co své děti dal do školky :-S
Přitom v obci, sotva 50km/h do stojícího vozu(semafor) a takový lis.

Na kamarády bych moc nedal, bydlím ve Slezsku v horách, kde "jedině němec" a tak jezdím v Megane III 1.6 Náklady na opravy mám stejné jako kolega v práci se stejně starou Octávii II 1.6 MPI a ještě mám o řád vyšší výbavu za stejný peníz a po 11 letech nic nerezne...
Jinak tady je obrázek panelu manuální klimy z návodu, který je volně stáhnutelný za stránkách Citroenu https://photos.app.goo.gl/EovHGVvqQMMegFJk8 - prosté a přehledné
respond
jenda46
number of posts5
date of registration25.01.2020
Tuesday 28.01.2020 16:19, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Výběr vozu pro rodinu
citation:
reakce na: BobanHTP, 28.01.2020 12:07 (Tak to je krasavec, kurnik kon ...)


tak dnes jsem stihl čtyři věci:
1) kouknout na c3 aircross - pěkný auto, parádní přední sedačky, slušnej kufr. Někdo ale zapomněl na odkládací prostory, jak v loketce, tak na pití asi 1cm vysoký, před spolujezdcem strašně malá. Přístup na zadní sedačky pro dospělého ok, dávat tam dítě do sedačky horší, sednout si doprostřed díky středovému panelu vyžaduje akrobatický výkon.
2) sedl jsem si hned vedle do berlinga, tam není nic špatně - všechny neduhy výše zmíněné nejsou, vzadu je jedno kde sedím, plnohodnotná pohodlná 3 sedadla. Odkládacích prostorů nespočet. škoda jen té ceny.
3) projel jsem se v 500l se základním benzínem. Kupodivu do jede pěkně. Motor je tak tichý, že na volnoběh ani při jízdě na nízké otáčky není slyšet, což je velký rozdíl oproti třeba ecoboostu 1.0, ten má opravdu "jadrný" zvuk.
4) koukl jsem i na 500x - design lepší jak u L, horší kufr. Špatný výhled z vozu díky masivním A sloupkům a zrcátku, které zasahuje až přesně do půlky čelního skla

jenom mé postřehy, třeba v budoucnu někomu pomohou při výběru
respond




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.