0
back
 

diskuze k tématu: Auto do 200 tis., ideál benzin - Accord, Mazda 6?

category of topic classification: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat
nobixcz
number of posts9
date of registration02.10.2018
Tuesday 02.10.2018 21:07, Auto do 200 tis., ideál benzin - Accord, Mazda 6?
Ahoj,

Sháním náhradu za mou ještě první Nissan Primera 1,6 73kW (1998).

Sháním něco:
- aby to jelo, jako když v Primeře podřadím
- ideálně benzin, moc toho nenajezdím (na denní dojíždění do práce 5km bych si ji nechal dokud by mohla )
- ideálně dvoulitr+
- koukám po Japoncích
- něco stejně spolehlivého jako je Primera, být o několik let mladší tak si ji nechám i nadále..
- ročník alespon 2008+

Do oka mi padla auta:
Mazda 6 (liftback/wagon) 2,5i,
Honda Accord 2,4i-vtec (podle rozpočtu pravděpodobně 7g poface) - jedině sedan

Pokud máte návrh na nějakou jinou značku, model, spolehlivostí na dobré úrovni, tak sem s ním, proto sem píšu.

Jinak jsem koukal i po dieselu, jelikož by to bylo auto na delší cesty a určitě ne na cesty do práce, ale v těch se tak nevyznám...

Díky moc za tipy!
respond
deleted user
number of posts
date of registration
Wednesday 03.10.2018 07:05, RE: Auto do 200 tis., ideál benzin
citation:
reakce na: nobixcz, 02.10.2018 21:07 (Ahoj,Sháním náhradu za mou ješ ...)


Výběr máš podle mě naprosto v pořádku, ještě bych přidal Toyotu Avensis 2.0/2.4
respond
nobixcz
number of posts9
date of registration02.10.2018
Wednesday 03.10.2018 08:36, RE: RE: Auto do 200 tis., ideál benzin
citation:
reakce na: Humusus, 03.10.2018 07:05 (Výběr máš podle mě naprosto v ...)


Ahoj, díky. Má smysl se rozhlížet i po jiných, nejaponských, autech?
Co třeba BMW apod.?
respond
deleted user
number of posts
date of registration
Wednesday 03.10.2018 09:18, RE: RE: RE: Auto do 200 tis., ideál benzin
citation:
reakce na: nobixcz, 03.10.2018 08:36 (Ahoj, díky. Má smysl se rozhlí ...)


Podle mě, pokud chceš benzín, tak Japonce. Pokud naftu tak Evropu.
respond
BobanHTP
number of posts2404
date of registration19.08.2015
Wednesday 03.10.2018 09:26, RE: Auto do 200 tis., ideál benzin
citation:
reakce na: nobixcz, 02.10.2018 21:07 (Ahoj,Sháním náhradu za mou ješ ...)


Ahoj za mě určitě Honda Accord, ale bude fuška sehnat něco s motorem 2.4 VTEC, protože jde o nejlepší benzínovou atmosféru, co vůbec japonci udělali
Jen namátkou můj kamarád má najato cca 360tis.km s takovým motorem v automatu!! a autu prostě nic není
Já bych neohrnoval nos ale ani nad dvoulitrem, ano nemá tak silný zátah, ale pořád jede dobře, má trochu nižší spotřebu a spolehlivost je stejně dobrá.

Pokud bys přežil i Hondu Civic UFO, motor 1.8 VTEC s tímto lehčím vozem také hýbe slušně a spotřeba je klidně do 6,5l, spolehlivost stále perfektní. UFO je i v kombíku.
respond
nobixcz
number of posts9
date of registration02.10.2018
Wednesday 03.10.2018 09:37, RE: RE: Auto do 200 tis., ideál benzin
citation:
reakce na: BobanHTP, 03.10.2018 09:26 (Ahoj za mě určitě Honda Accord ...)


UFO 9g v kombi myslíš? Na to jsem koukal, cenově se sice nepohybuje kolem 200tis, ale také by to byla varianta.

Popravdě neohrnuji nos na 2,0 Accordem, jen spíš koukám po 2,4, pokud není takový rozdíl v těch autech, jen pouze v zátahu, tak bych i s tim vyšel dobře

Každopádně i ten 2,0 Acco bude upgrade pro Primeře 1,6

Edit: Za ty peníze by se možná poštěstil i nějaký 8g Acco 2.0
respond
BobanHTP
number of posts2404
date of registration19.08.2015
Friday 05.10.2018 13:45, RE: RE: RE: Auto do 200 tis., ideál benzin
citation:
reakce na: nobixcz, 03.10.2018 09:37 (UFO 9g v kombi myslíš? Na to j ...)


Ahoj máš pravdu, 9g je už je přes 200tis.kč a možná se UFO říkalo jen 8g, protože v té době, jak přišla na trh to opravdu byl odvážný dizajnerský počin
Řídil jsem dvoulitr Accord (ten starší) v manuálu a rozhodně je to jinde než můj bývalý Focus II Duratec 1.6 nebo např. Opel Zafira 1.8i, je tam dost síly i pro naložené auto se zapnutou klimou...
respond
nobixcz
number of posts9
date of registration02.10.2018
Friday 05.10.2018 14:09, RE: RE: RE: RE: Auto do 200 tis., ideál benzin
citation:
reakce na: BobanHTP, 05.10.2018 13:45 (Ahoj máš pravdu, 9g je už je p ...)


Výbavově tam není rozdíl mezi vrcholnou motorizací 2,4 a 2,0?
Nebude si ta 2,0 brát více oleje než 2,4 a stejně tak i benzinu:výkon?
respond
BobanHTP
number of posts2404
date of registration19.08.2015
Monday 08.10.2018 13:19, RE: RE: RE: RE: RE: Auto do 200 tis., ideál benzin
citation:
reakce na: nobixcz, 05.10.2018 14:09 (Výbavově tam není rozdíl mezi ...)


Ahoj, bohužel o výbavách nemám šajnu, i základ pro Accrod by mi stačil Klima, ABS, ESP, airbagy, co více chtít nevím
Dvoulitr olej kamarádovi určitě nebere a to má nájezd přes 30tis.km ročně, prakticky dálniční přesuny.
Ten 2.4VTEC se poptám, ale nestěžoval si. Rozhodně si ale pochvaloval spolehlivost i po nájezdu přes 300tis.km. Měnil jen ten výfuk, ten byl moc drahý a tak mu jeden šikovný "výfukář" doslova napasoval výfuk pro jiný vůz na něj, kupodivu vše funguje
respond
nobixcz
number of posts9
date of registration02.10.2018
Tuesday 09.10.2018 06:31, RE: RE: RE: RE: RE: RE: Auto do 200 tis., ideál benzin
citation:
reakce na: BobanHTP, 08.10.2018 13:19 (Ahoj, bohužel o výbavách nemám ...)


Moc díky za informace. Na co bych si měl dát vyloženě pozor při prohlídce a projížďce? Kromě zvuků a viditelných nesrovnalostí je něco na co bych se měl zaměřit?
respond
BobanHTP
number of posts2404
date of registration19.08.2015
Wednesday 10.10.2018 14:48, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Auto do 200 tis., ideál benzin
citation:
reakce na: nobixcz, 09.10.2018 06:31 (Moc díky za informace. Na co b ...)


Ahoj, kluci tady snad poradí více, ale protože jsem už par ojetin kupoval a spálil jsem se jen u jednoho C4 Picassa 1.8i z Itálie tak obecně:
1. Vzít si auto někam do servisu na prohlídku, včetně diagnostiky.
Bez toho vůbec vůz nebrat, spodek a dg musí být. >> to udělat po delší projížďce
2. Vůz pořádně projet, já nabídl 100kč za palivo a jeli jsme na dálnici atd. Po projížďce nechat vůz na volnoběh a sledovat teplotu kapaliny, pravidelnost běhu atd. Sledovat jestli se zapne sahara atd.
3. To samé ohledně klimy, větrání, ohřevu vzduchu
4. V klidu si vyzkoušet základní funkce - od oken počínaje, přes vyhřívání zrcátek, zapínání bez. pasů atd.. Otevíraní a zavírání dveří, kufru atd... Napsat si normálně seznam a odkškrtávat
5. Pokud se ti auto bude zamlouvat, zaplatit i Cébii ať proklepne historii...
6. Zkontrolovat i místa, kde je rezerva apod, jestli není někde voda, nebo bahno(z povodní)

Co mě naučil život s ojetinama:
- i kdybych jel pro auto přes celou republiku, pokud bude něco špatně, nebrat a jet zpátky domu nasucho
- pokud má vůz v interiéru nepříjemný zápach, tak nebrat
- raději méně vybavený vůz např. přímo od dealera, než leštěnku od chlapa se zlatým řetězem na krku
respond
nobixcz
number of posts9
date of registration02.10.2018
Thursday 11.10.2018 06:24, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Auto do 200 tis., ideál benzin
citation:
reakce na: BobanHTP, 10.10.2018 14:48 (Ahoj, kluci tady snad poradí v ...)


WOW! Super moc díky
Jelikož na to nespěchám tak si udělám pořádný seznam a zároveň nepůjdu hned po prvním, co se bude zdát v pořádku

Snad se nikdo toho seznamu nelekne

Díky ještě jednou!
respond
KoobaS
number of posts1008
date of registration23.04.2014
Thursday 11.10.2018 09:28, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Auto do 200 tis., ideál benzin
citation:
reakce na: nobixcz, 11.10.2018 06:24 (WOW! Super moc díky Jelikož ...)



Při hledání se mrkni na honda club. A to jak na http://www.honda-club.cz/forum/ na sekci bazar, tak i na jejich Facebookové stránky. Nějaký hezký, udržovaný klubový accord se prodává téměř vždy a je to lepší varianta než procházet vraždy v bazarech... Tohle ví i klubáci a jejich auta se prodávaj za trochu vyšší ceny... Ale zase jediný místo, kde jsem u inzerátu viděl několikaletou histroii vozu byl právě hondaclub...
respond
ctverak
number of posts255
date of registration01.08.2007
Thursday 11.10.2018 13:20, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Auto do 200 tis., ideál benzin
citation:
reakce na: KoobaS, 11.10.2018 09:28 (Při hledání se mrkni na honda ...)


Honda-club můžu doporučit, fórum občas čtu, jelikož jsem dlouho vlastnil Civica.
Jinak na Honda-clubu jsou i lidé, kteří se živí dovozem aut většinou z DE, AT nebo ze švýcarska, ale připlatíte si oproti ČR. Pokud bude mít Accord automat, tak se jej nebojte, bude mít sice jen 5 rychlostí ale to vůbec nevadí, zpřevodování je vynikající i na dálnice. Automat je vlastní konstrukce Hondy a je velmi spolehlivý.
respond
Citroenak
number of posts718
date of registration13.04.2012
Tuesday 30.10.2018 16:18, Auto do 200 tis., ideál benzin
Moj vyber bol podobny. Chcel som japonca do 8000 eur v benzine. Moja dalsia podmienka ale bola, ze nesmie byt pri dialnicnej rychlosti hlucne. Najskor som sa bol povozit na mazde 6. Predsalen je ich tu viac. Mazda stala presne 8t eur, bola to 6 z roku 2009 (alebo 2010) 2.0i s automatom. Dali sme teda skusobnu jazdu. Auto ma nepresvedcilo. Motor mal 107kw, ale pri kazdom, co i len jemnom dupnuti na plyn, okamzite 4000t otacok a revalo. Skusil som teda na jednej rovinke ist 130 (+10) a hluk ako krava. Stav auta tiez nebol uplne dokonaly. Hned vedla stala mazda 2.5 GTA rovnaky rocnik, len uz bola predana... A tak sme hladali dalej. Konecne sa naslo auto, ktore som hladal- a to blizko nas. Honda accord 2009 2.4i, automat. Chcel som sice manual, ale nakoniec sme sa isli previest. Z auta som bol nadseny. Pri 140 bolo tiche (porovnavam s citroenom C5 2.0i), krasny interier, ale celkovo charizma toho auta. Lenze jeho stav nezodpovedal tym 10t euram... Realne bolo dobite, startovalo na treti krat, polovica veci v interieri nesvietila. Motor s tym automatom naozaj nemal pocitovo 200 koni. Povedal by som, ze oproti 140 konom citroena skoro nebolo zlepsenie. A ked mi majitel povedal, ze si kupil yetiho tak nepotrebuje hondu, bolo mi jasne, ze to nie je ten pravy honda nadsenec a asi bol z auta sklamany. A tak som sa nakoniec rozhodol pre- pridanie v rozpocte a kupu mazdy 6 GJ 2.5i benzin. Tato ide ako strela (190 koni- 1350 kg), ale inak je to mazda. Je hlucna, neodhlucnena, lak hroza a + neuveritelne hrozny infotainment. Ale motor a podvozok su spicka. Ak jazdite okresky, treba sa na tom aute aspon raz zviest.
PS: Ak hladate aj mazda komunitu, budete asi sklamany. Existuje totiz asi 6 for mazdakov, kde je vzdy po par ludi, a napr. ja osobne som zatial nenasiel nejakeho toho specializovaneho mechanika. Su tam dvaja, ale maju tolko prace, ze ani sa neunuvaju odpisovat. A vraj mazda je spolahliva.. :)
respond
nobixcz
number of posts9
date of registration02.10.2018
Friday 09.11.2018 06:44, RE: Auto do 200 tis., ideál benzin
citation:
reakce na: Citroenak, 30.10.2018 16:18 (Moj vyber bol podobny. Chcel s ...)


Ahoj, díky za reakci GJčko je krásný auto, které bude ještě hodně opěvováno. Zatím je kvalita určitě na vysoké urovni. Je to auto tiché při dálniční rychlosti?

Jinak super příběh. V půlce čtení jsem si říkal, že nakonec skončíš u Accorda a závěr mě překvapil
respond
Citroenak
number of posts718
date of registration13.04.2012
Friday 09.11.2018 09:34, RE: RE: Auto do 200 tis., ideál benzin
citation:
reakce na: nobixcz, 09.11.2018 06:44 (Ahoj, díky za reakci GJčko ...)


No je vidiet, ze ste sa na mazde 6 GJ este nepreviezli :) Ano, vybral som si ju plny nadsenia. Dizajn je naozaj paradny. Hned potom ma uchvatil interier (presadal som z citroenu c5 2, ktory ma interier z peugeotu 407, kde vlastne len niekto namontoval na stojato klavesnicu od pocitaca). Potom som nastartoval a pridal. Islo ako raketa. Hned som ho bral. Ale po tych 20t km by som urcite nenapisal, ze je to kvalitne auto. Moje terajsie dojmy su skor japonska dacia. Je to celkovo zatial moje najhorsie auto, ake som mal. Ale mozem si za to aj sam, lebo ten podvozok a motor nemam kedy vozit po okreskach, ale len po dialniciach. Tu je par veci, co mi vadia: vibrujuci interier, lak je odraty od kamienkov na plech- dal som za liter foliu, odhlucnenie, radio s navigaciou vyvola slzu na oku kdejakemu pamatnikovy 90tych rokov s kazetakom, no a v poslednej dobe ma dost boli chrbat. Sedacka ma totiz napevno opierku hlavy v polohe, ako keby ste si pri spani dali pod hlavu obrubnik. Kedze ja pri pocitaci mam tak hlavu cely den, moc to nepomaha. Tiez je to auto tvrde, co napriklad vidim na mojich detoch. V citroene si sadli a spali do 10 minut. Tu vydrzia hore 3 hodiny, lebo ked idu spat, poskocim na nejakom vytlku a namlatia si hlavu :) Potom zaspia od unavy. Mam vybavu revolution top, ale ta vybava je taka 'papierova'. Napr. je tam elektronicke sklapanie spatakov, ale len manualne :) Ak teda nezabudnem, sklopim ich. Chyba tam jednoducho akykolvek cit pre detail. Skor je to len nahadzane aby to bolo. Dalsia vec: zamknem zvnutra (samozrejme manualne) dvere, a po zastaveni ked chcem otvorit=nejde, treba odomknut. Naklananie spatakov pri cuvani- to robim kazdy den 3x manualne. Pritom je to par riadkov kodu. No a klimatizacia. Je dvojzonova, ale nastavenim a funkciou sa nehrabe ani na tu z citroena 2004. Ma ale eco mode, co znamena, ze setrite, ale nechladi :D Ked to teda zhrniem, japonci mali dobry motor, podvozok a dizajn. Zmontovali to a potom tam nahadzali, co bolo po ruke, aby tam nemali len sedacku a volant. Tak to auto podla mna treba brat. Za mna ale posledna mazda v zivote.
respond
ctverak
number of posts255
date of registration01.08.2007
Friday 09.11.2018 10:56, RE: RE: RE: Auto do 200 tis., ideál benzin
citation:
reakce na: Citroenak, 09.11.2018 09:34 (No je vidiet, ze ste sa na maz ...)

Japonce člověk musí milovat a ocenit některé výhody oproti evropské konkurenci. Japonci umí auto dobře zkonstruovat a následně pečlivě vyrobit s minimem přešlapů, spolehlivostí jsou na špičce.
Co se týká infotainmentu, tak mi to přijde že jsou japonci tak o generaci za konkurenci což je s podivem když v japonsku sídlí tak významné technologické firmy.
Slabší odhlučnění od podběhů je taktéž společné všem japoncům, aspoň to tvrdí ve srovnávacích testech.
respond
Citroenak
number of posts718
date of registration13.04.2012
Friday 09.11.2018 11:27, RE: RE: RE: RE: Auto do 200 tis., ideál benzin
citation:
reakce na: ctverak, 09.11.2018 10:56 (Japonce člověk musí milovat a ...)


To o odhlucneni nie je pravda. Lexus je na vrchole v odhlucneni a ta honda accord bola asi rovnako ticha ako citroen pri dialnicnej rychlosti. No a co sa tyka kvality, myslim ze vibracie v interieri by vas presvedcili o opaku. Vibruju najme tlacidla zamykania dveri. Problem sa objavuje od zaciatku v roku 2013 az vlastne do sucastnosti bez nejakeho povsimnutia. Ten infotainment bol vymeneny v GL verzii od roku 2015, takze by to malo byt uz lepsie. Keby som si ja hladal dalsie auto, beriem asi starsi lexus. Skoda tej chybajucej hondy accord..
respond




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.