0
back
 

diskuze k tématu: Poraďte čím nahradit Hondu FR-V

category of topic classification: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat
oupen
number of posts2
date of registration02.12.2015
Thursday 24.11.2022 14:37, Poraďte čím nahradit Hondu FR-V
Dobrý den, uvažujeme o nákupu novějšího auta. Nyní mámě benzínovou Hondu FR-V 1,7 a našim potřebám v zásadě vyhovuje, jedná se o servisně a provozně nenáročné auto. Snad by jen kufr mohl mít větší objem - ke kočárku se toho již moc nevejde. Autem primárně jezdí manželka s dětmi. Potřebujeme se vejít 2 dospělí a 3 děti + zavazadla. Pak by bylo dobré, aby auto i něco utáhlo - přemýšlíme o zakoupení karavanu. Tímto autem jsou roční nájezdy cca 10 tis. km, převážně na krátkých vzdálenostech (8 km do práce a zpět), takže je preferovaný benzín před naftou a raději atmosferický objem, než maloobjemové turbo). Raději bych nějaké MPV než SUV, ale ta již moc nejsou . Kombi zatím neguje manželka, již si zvykla na vyšší pozici za volantem a pohodlnější usazování dětí. Rozpočet je cca 300-350 tis.Kč a byli bychom rádi pokud by stáří bylo do 10let. S japonskými auty mám jen dobré zkušenosti a tak u nich rád zůstanu, ale to není podmínkou. Koncern VW mé sympatie nemá.
V hledáčku pak tedy mám MPV (zde není řazeno dle preferencí):
Toyota Verso - 1,8l
Opel Zafira (co tady za motor??)
Mazda 5 - 2,0l
Ford S-max (co tady za motor??)
C4 picasso (co tady za motor??)
Pokud SUV, tak tam je preference japonské výroby. Vyhlédnuto mám (řazeno dle preference)
Honda CR-V - 2,0l,
Toyota RAV 4 - 2,0l,
Subaru Forestr 2,0,
Mitsubishi Outlander 2,0
Rád si nechám poradit, co byste dle vašich zkušeností doporučili vy.
Díky za tipy.
Standa
respond
deleted user
number of posts
date of registration
Thursday 24.11.2022 20:58, RE: Poraďte čím nahradit Hondu FR-V
citation:
reakce na: oupen, 24.11.2022 14:37 (Dobrý den, uvažujeme o nákupu ...)


Z MPV v benzinu bych volil Toyotu Verso, otázka je kolik bude mít na kouli, tady bych byl s tím karavanem skeptický.
CitroenC4/Peugeot bych bral pouze v dieselu, tam to tažné bude určitě splňovat, ale zase nebude vhodné pro ty krátké trasy.
Mazda 5 nemá vzadu 3 plnohodnotné sedáky, stejně jako ten Opel.
respond




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.