0
back
 

diskuze k tématu: dotaz čtenáře: Jaký je Hyundai Accent (2003-2006)?

category of topic classification: automobilky, korejská vozidla
danet - redakce TipCars
number of posts535
date of registration16.11.2012
Friday 24.06.2016 10:46, dotaz čtenáře: Jaký je Hyundai Accent (2003-2006)?
Vážená redakce,
rád pročítám Vaše odborné recenze ojetin. Čeká mě shánění náhrady za současný dosluhující vůz a zajímá mě Váš názor na Hyundai Accent, konkrétně vozy vyráběné v letech 2003-2006, které jsou běžně dostupné v praktické verzi liftback (narozdíl od novějších, které už lze sehnat pouze jako z mého pohledu nepraktické sedany). Ročně najezdím asi 15.000 km, převážně v příměstském provozu, ale část i ve městě a na dálnici. Jezdím sám, nebo s maželkou, prostor na zadních sedadlech neřešíme, za to větší kufr (300 l +) určitě oceníme. Jsem klidný řidič a nemám vysoké nároky na jízdní vlastnosti ani dynamiku, spíš dám přednost ekonomice provozu. Nejzajímavější (a také nejdostupnější) se mi ve zmíněné generaci Accentu jeví benzínový motor 1,3. Ceny ojetin jsou velmi příznivé a často jde o velmi zachovalá auta. Neudělám s tímto vozem chybu? Samozřejmě jsem uvažoval o Fabii 1. generace, ale motor HTP nechci a vozy s motory 1,4 16V mívají často vyšší nájezd km a pokud už jsou zachovalé, jejich bazarová cena bývá nepřijemně vysoká. Případně tedy navrhnětě jiné alternativy. Rozpočet bych ideálně viděl tak 50 - 60 tisíc na koupi + 10 tisíc rezerva na následný servis. Děkuji.
respond




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.