0
back
 

diskuze k tématu: Jak vybrat ojeté auto cca do 70 tis.?

category of topic classification: poradna, jaké auto koupit, automobilky, korejská vozidla, zábava, život za volantem, typ vozidla, osobní
Michael1994
number of posts1
date of registration13.05.2017
Saturday 13.05.2017 21:42, Jak vybrat ojeté auto cca do 70 tis.?
Dobrý den, vlastním Hyundai Atos z roku 1998, obsah 1000 ccm 40 kw. Denně najezdím cca 20 km, jednou až dvakrát za týden jedu nakoupit. Auto používám do práce, nákupy. Jezdím převážně po městě a uvažuji o koupi ojetého auta, cenově do cca 70 tisíc korun. Přemýšlel jsem o novějším Hyundai Atos Prime 1.0 43 kw, 1.1 46 kw. Také jsem koukal na Kiu Picanto to je hodně podobné auto, má lepší výbavu a nižší spotřebu. Od auta očekávám nízké nároky na údržbu, nízká spotřeba max do 6 litrů,
levné náhradní díly. Ocenil bych ve výbavě ABS, klimatizaci, posilovač řízení, popřípadě 2 a více airbagů, přední mlhovky. Na značce mi tolik nezáleží ale hlavně na parametrech auta.

Ocenil bych Vaše názory, rady. Děkuji.
respond
PatM
number of posts199
date of registration07.08.2016
Sunday 14.05.2017 11:22, RE:
Pokud současný Atos vyhovuje tak do něj běž klidně zase. K čemu proboha na 20km potřebuješ mlhovky?
respond
Mirek
number of posts31
date of registration01.01.2016
Sunday 14.05.2017 17:50, bravo
to je ale rada,,mohlo by se i napsat,k čemu auto na 20km?,,prosím tě,i na přejezd z jedné strany silnice na druhou v mlze musíš mýt zaplé mlhovky,,asi k tomu mýt mlhové světla,,a ze zákona musí být zadní,,,,jinak jestli je chlap spokejený z daným autem,tak proč nejít zase do stejného,ale mladšího?
respond
deleted user
number of posts
date of registration
Sunday 14.05.2017 18:26, Hsz fkennc kkwccja
Ja teda asi delam neco spatne,ale mlhovky pred prejizdenim silnice vetsinou nemeju...
respond
driver111
number of posts528
date of registration13.03.2013
Monday 15.05.2017 10:02, RE: Hsz fkennc kkwccja
Jura posted by:
Ja teda asi delam neco spatne,ale mlhovky pred prejizdenim silnice vetsinou nemeju...


JJ, souhlasím, já je taky nemyju , ale mít je není na škodu
respond
BobanHTP
number of posts2404
date of registration19.08.2015
Monday 15.05.2017 10:30, Něco pohodlnějšího a bezpečnějšího
Michael1994 posted by:
Dobrý den, vlastním Hyundai Atos z roku 1998, obsah 1000 ccm 40 kw. Denně najezdím cca 20 km, jednou až dvakrát za týden jedu nakoupit. Auto používám do práce, nákupy. Jezdím převážně po městě a uvažuji o koupi ojetého auta, cenově do cca 70 tisíc korun. Přemýšlel jsem o novějším Hyundai Atos Prime 1.0 43 kw, 1.1 46 kw. Také jsem koukal na Kiu Picanto to je hodně podobné auto, má lepší výbavu a nižší spotřebu. Od auta očekávám nízké nároky na údržbu, nízká spotřeba max do 6 litrů, levné náhradní díly. Ocenil bych ve výbavě ABS, klimatizaci, posilovač řízení, popřípadě 2 a více airbagů, přední mlhovky. Na značce mi tolik nezáleží ale hlavně na parametrech auta. Ocenil bych Vaše názory, rady. Děkuji.


Ahoj, určitě bych Tě přemluval k pohodlnějšímu a bezpečnějšímu vozu, přitom díly z druhovýroby nejsou dražší pro žádnou z běžných značek a rozdíl komfortu mezi Atosem a např. Peugeotem 206 je nebetyčný, nic proti Atosu, ale je to opravdu nouzovka a provoz vyjde stejně jako jiné auto.
Za mě bych určitě alespoň zkusil projet tyto auta:

1. Peugeot 206, 2005+, motor 1.1 44kw - máme v rodině model 2002 a nic vážného se nekazí, komfort deklasuje mnohé nové malé auta Díly z druhovýroby jsou levnější než pro Fábii I !
206 má pozinkovanou karosérii.

2. Citroen C3 také s motorem 1.1 44kw, je to bratříček 206, je dělaný trochu více do města, ma vyšší posez, lehčí servo, celkově příjemné autíčko, které opět komfortem ale i bezpečností deklasuje Atos...

3. Renault Clio/Thálie/Twingo 2006+, v podstatě všechny ben. motory jsou bezproblémové, vozy mají pozinkovanou karosérii. Opěz zkus to projet, i malé Twingo je fajn!

4. Fiat Punto Grande 1.2/.1.4 - ano je to Fiat, jenže se vlastně prodává dodnes a žádné poruchové skandály ala HTP nebo 1.2 TSI se nekonají, navíc opět díly z druhovýroby občas i originál jsou levné, motor držák

Tož přeji šťastnou ruku. Napadá mě, že moje známa je spokojená také s Hyundaiem Getz, takže pokud máš rád tuto značku, možná tudy vede také cesta k lepší bezpečnosti a komfortu
Vzhledem k dnešnímu provozu a možností, že tě může ťuknout kdejaký klučina ve starém Golfu, který omylem popil či potáhl marihuhanu, bych o úplně malém autu neuvažoval

respond




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.