0
back
 

diskuze k tématu: Hyundai I30 Dpi 81kw

category of topic classification: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, typ vozidla, osobní, volná diskuze, diskuze o tipcars
Radek11111
number of posts6
date of registration07.01.2021
Thursday 07.01.2021 17:25, Hyundai I30 Dpi 81kw
Chci si koupit hyundai I 30 Dpi 81 kW rok 2020,zajima mě jestli je tohle auto dobrá volba co si týče spolehlivosti ale hlavně motoru,vetsinou jezdím po městě a najedu tak 15000km ročně, děkuji.
respond
BobanHTP
number of posts2404
date of registration19.08.2015
Friday 08.01.2021 10:19, RE: Hyundai I30 Dpi 81kw
citation:
reakce na: Radek11111, 07.01.2021 17:25 (Chci si koupit hyundai I 30 Dp ...)

Ahoj, to zatím nikdo neví bohužel, nájezdy jsou malé, na forech se zatím nic nepíše.
Předpoklady na spolehlivost motor má, je to nepřímý vstřik + atmosférická klasická konstrukce, sic má zdvojené vstřikování.
Určitě bych si nejdříve ověřil u prodejce ceny pravidelných servisů, těm se totiž prvních pět let nevyhneš, jinak příjdeš o záruku a to není dobré, protože u korejců je opravdu vše dražší, než např. u Škodovky nebo Fiatu.

Zkusil bych se rovněž projet ve Fiatu Tipo 1.4i, ano je to Fiat, jenže on umí najet 300tis.km na plyn a nic vážného mu není, viz tento polák:
https://www.youtube.com/watch?v=G3_ZZX17Hsg&t=249s

A pak je tu slovo do pranice - dle mého je lepší koupit do města osvědčenou klasiku - mladou ojetinu(2019+) Toyotu Auris 1.6vvt. Je to jistota, bude ještě v záruce, a tohle auto se dědí v rodině na děti

Dalším takovým mohykánem může být Opel Astra 1.4i 74kw, cca 2018, zkus si ji projet, a porovnej s novou i30. Rovněž bez v potaz levnější servis výměny oleje atd..

Do města se může hodit i mladá ojetina Mitsubishi ASX 1.6 MIVEC - lepší výhled, odolný motor, více není třeba.

No a za mě, do města může být parádní i nová Dacia Sandero(https://www.youtube.com/watch?v=qgJ7BCBKSQM) nebo Duster(https://www.youtube.com/watch?v=8UF1wv87ZpQ&t=56s) s nepřímosvtřikovým motorem 1.0 TCe.
respond
Radek11111
number of posts6
date of registration07.01.2021
Saturday 09.01.2021 00:54, Záruka
A mohu se zeptat kolik asi stojí ty servisní prohlídky v rámci záruky, nemám s tím zkušenosti, co všechno si člověk musí platit a co vymění v rámci záruky za těch 5 let.
respond
Pavlik
number of posts1325
date of registration09.10.2008
Saturday 09.01.2021 08:07, RE: Záruka
citation:
reakce na: Radek11111, 09.01.2021 00:54 (A mohu se zeptat kolik asi sto ...)


Garanční roční prohlídka s výměnou oleje a filtrů stojí 6-8 tisíc korun. Cena se liší podle rozsahu prací i mezi jednotlivými dealery. Počítejte, že jen paušální výměna oleje stojí cca 3000,-.
Co všechno za těch 5 let vyměníte záleží hlavně na vás a na podmínkách kde jezdíte. Pokud jde opravdu hlavně o město, počítejte s výměnou spojky již okolo najetých 100 tisíc km (15-20 tisíc korun), stejně tak ve městě dostává zabrat podvozek a brzdy.
respond
BobanHTP
number of posts2404
date of registration19.08.2015
Saturday 09.01.2021 10:29, RE: Záruka
citation:
reakce na: Radek11111, 09.01.2021 00:54 (A mohu se zeptat kolik asi sto ...)

Ahoj, nejlepší je obvolat nejbližší značkové servisy. U korejců to litá opravdu 4000 - 5000kč, ale můžou se s tebou dohodnout - smlouval bych. Proti korejcům nic nemám, mě se i30 líbí, jen pro jistotu si ověř, co tě těch 5.let čeká u nich, abys neztrátil záruku.

Na druhou stranu hned dodávám, i Škoda hodně zdražila, kdysi jsem měnil olej u Škody v Rapidu do 3000kč, teď 4000kč a se svíčkama šílených 6500kč!! Dacie je levnější, můj synovec měl donedávna povedeného Logana MCV 1.2 facelift, tak jsem to sledoval. Asi největší pecka je, že vůz prodal za stejnou cenu, jak koupil (kupoval roční vůz v záruce)!!

Ohledně plné záruky: Korejští prodejci jsou patrně pod velkým tlakem, protože vyreklamovat něco, je jak bojovat Agrofertem u soudu Naopak u Škody, pokud člověk "přitvrdí", je šance na úspěch..většinou
respond
Radek11111
number of posts6
date of registration07.01.2021
Saturday 09.01.2021 15:18, Zaruka
Já jsem si myslel že třeba novou spojku mi vymění v rámci záruky, jinak by mě zajímalo na co ta záruka teda je, kámoš mi vymění olej za 2000.a taky jsem se dočetl že nemusím jezdit z autem přímo např. do hyundai ale mohu zajet v podstatě kdekoliv, nevím co je na tom pravda, já osobně jsem uz měl spoustu aut a zatím jsem např. spojku nikdy neměnil a to mám na autě už 250000.
respond
Pavlik
number of posts1325
date of registration09.10.2008
Saturday 09.01.2021 19:27, RE: Zaruka
citation:
reakce na: Radek11111, 09.01.2021 15:18 (Já jsem si myslel že třeba nov ...)


Věci podléhající běžnému opotřebení (spotřební součástky) si platíte všude sám záruka nezáruka. Pokud spojka odejde kvůli závadě (např. prasklá pružina, špatný ovládací válec), dá se to reklamovat. Ale pokud sjedete lamelu, je to opotřebení a to jde za vámi. Stejně jako třeba opotřebené brzdy.

V záruce samozřejmě "podle zákona" můžete jezdit do servisu kamkoli, ale má to pár háčků. V případě reklamace závady musíte VY prokazovat, že servis postupoval přesně podle servisního manuálu výrobce a ideálně má výrobcem proškolené mechaniky. To bývá velký problém.
Druhá věc je, že záruka je ze zákona 2 roky a ty zbývající 3 roky nabízené značkou Hyundai navíc představují smluvní vztah mezi vámi a firmou na který se podmínky zákonné záruky nevztahují. Prodlouženou záruku podepisujete v rámci kupní smlouvy vozu a výrobce si tam může naspecifikovat prakticky cokoli. Pokud potom podmínky smlouvy porušíte....máte smůlu.
respond
Radek11111
number of posts6
date of registration07.01.2021
Saturday 09.01.2021 23:11, Záruka
Tak v tom případě je lepší jezdit přímo do autorizovaneho servisu, jednou za rok to preziju, nemám velký roční nájezd je si zjistím kolik stojí servis u hyundai.
respond
symtriax
number of posts5
date of registration26.01.2018
Sunday 10.01.2021 17:02, RE: RE: Záruka
citation:
reakce na: BobanHTP, 09.01.2021 10:29 (Ahoj, nejlepší je obvolat nejb ...)


Zdravím. Deset let provozuji Kiu Ceed SW. Co se týče servisní politiky, tak Kia ji má nastavenou velmi podobně jako H (jako jeho sesterská automobilka). Prvních 8 let jsem jezdil kvůli záruce do autor. servisu. Ceny posledních servisních prohlídek byly cca 5000 za malou (olej, filtry a předepsané úkony pro menší prohlídku - přejdou co mají předepsáno, prohlédnou a vyčistí brzdy) a 7400 za velkou, která je každý sudý rok (rozsah jako malá + svíčky a výměna kapalin, kabinový filtr). Krom předepsaných úkonů při těchto dvou prohlídkách nemuseli dělat nic navíc. Poslední 2 roky servisuji sám a když nepočítám svůj čas, tak se samozřejmě pohybuji ve zlomcích cen za prohlídky v autorizáku (díly kvalitní druhovýroba).
Co se týče reklamací, tak mám s přístupem mého konkrétního servisu veskrze pozitivní zkušenosti. Na záruku měnili uložení zadního tlumiče, chladič klimatizace (který na jednom inkriminovaném místě po 6,5 letech prožrala sůl - děje se to u tohoto modelu běžně, konstrukčně blbě vyřešený detail na chladiči, technik šel najisto), volant (po 5 letech se začal loupat na jednom místě - zbytek věnce byl jak nový) a cca po dvou letech od zakoupení jsem nechal na záruku kvůli puchýři lakovat vrata do kufru. Průběh reklamací byl vždy takový, že technik nafotil, nechal si u Kii schválit opravu a následně mě objednal na úkon. Za sebe jsem spokojený - to co jsem jim nastrkal navíc za prohlídky jsem si v podstatě vybral zpět při reklamacích (. Myslím si, že servis u Kie nijak cenově nevybočuje z obvyklého průměru.
Další věc jsou "svolávačky" od automobilky, které se u mě řešily v rámci pravidelných prohlídek. Myslím si, že kdybych nedržel servisní prohlídky v autorizáku, tak bych nejspíše ani nebyl kontaktován. Jednalo se např. o výměnu třmenů držících nádrž, protože některým autům uhnily ještě před koncem záruky a nebo ošetření konkrétního místa na spodku auta protikorozním nástřikem.
O I30 s 1,5 DPI přemýšlím jako o nástupci. Motor má sice dva vstřikovače na válec, ale zase je prost většiny rádoby "proekologických" fičur včetně filtru pevných částic, který nepotřebuje. Žádný přímý vstřik, žádné turbo, jen trošku složitější atmosféra. Spolehlivost ukáže jen čas. Každopádně doporučuji důkladnou zkušební jízdu. Oproti starší 1,6 CVVT je motor trochu silnější v nižších otáčkách, ale ve vyšších už je to naopak. Charakterem je to ryzí atmosféra a kdo se chce svézt, musí to holt točit (. Pokud budou při provozu převažovat kratší trasy a městský provoz, tak asi není lepší volby než nepřímovstřikový atmosférický motor.
respond
Radek11111
number of posts6
date of registration07.01.2021
Sunday 10.01.2021 17:57, Záruka
Děkuji za obsáhlou odpověď, tak ty prohlídky nejsou tak strašné a přijít o záruku jen proto abych ušetřil pár tisíc se asi nevyplatí,a už jsem se asi definitivně rozhodl pro I30 1,5 Dpi, sice není moc odskousenej ale myslím si že by nemusel bit špatnej, a navíc se mi auto strašně líbí, já vím že spousta lidí může mít na tohle auto jiný názor ale to bych se mohl rozhodovat do nekonečna,prostě chci nějaké levné obyčejné auto.
respond
BobanHTP
number of posts2404
date of registration19.08.2015
Monday 11.01.2021 12:22, RE: Záruka
citation:
reakce na: Radek11111, 10.01.2021 17:57 (Děkuji za obsáhlou odpověď, ta ...)

Ahoj, škoda, že chceš nové auto, takový pracant na 15. let je opravdu např. Toyota Auris 1.6 VVT, v nabídce jsou ročníky 2019, přímo u Toyoty s jasným servisem, takových je docela dost i zde na Tipcarsu:
https://www.tipcars.com/toyota-auris/benzin/?2019-
Jen pro jistotu bych se projel a porovnal i30 vs Auris
respond
Radek11111
number of posts6
date of registration07.01.2021
Monday 11.01.2021 13:40, Záruka
Nemusím kupovat úplně nové auto, mě nevadí lehce jeté nebo zánovní mě se jen ten novej hyundai moc líbí, určitě ale jsem si vědom toho že toyota dělá asi nejlepší auta ale pokud bych takhle přemýšlel tak bych to auto kupoval rok, někdo zase řekne Opel Astra někdo zas pořadí něco jiného a já už se v tom vůbec nevyznám,mam na to ještě měsíc a pak potřebuji nějaké auto, rád bych se na nějaké podíval protože jsem ani v tom hyundai neseděl a ani v toyotě ale tad je vše zavřené a nedá se na nic mrknout.
respond
BobanHTP
number of posts2404
date of registration19.08.2015
Monday 11.01.2021 14:44, RE: Záruka
citation:
reakce na: Radek11111, 11.01.2021 13:40 (Nemusím kupovat úplně nové aut ...)

Ahoj, chápu já sám jsem si koupil starší ojetinu R. Megane III 1.6i, protože se mi také líbil!
Hmm u některých prodejců se dá domluvit a vůz Ti alespoň ukážou, když máš roušku a použiješ dezinfekci, zejména pokud má prodejce servis.

Držím palec!!
respond




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.