0
back
 

diskuze k tématu: Které zánovní auto vybrat?Fabia combi nebo i30?

category of topic classification: poradna, jaké auto koupit, automobilky, česká vozidla, korejská vozidla
Marek24
number of posts35
date of registration18.10.2015
Sunday 29.11.2015 18:33, Které zánovní auto vybrat?Fabia combi nebo i30?
Zdravím, řešíme s přítelkyní malé dilema při vyberu nového, ale zánovního vozu. Nakonec jsme vybrali fabii kombi 3 81kw Style a nebo i30 kombi 1.6 88kw. V obou jsme jeli, každý má své plus i minus. Nám jde však o technickou stránku - které z těchto dvou (nechci, abyste nám radili jiné vozy nebo značky) byste z pohledu spolehlivosti, nákladů na servis, nákladů na spotřebu a z pohledu kvality použitých dílů a materiálů vybrali vy? O TSI se ví mnoho, ale to už by melo byt OK. Díky moc!
respond
BobanHTP
number of posts2404
date of registration19.08.2015
Tuesday 01.12.2015 11:02, Auto na dlouho jednoznačně i30 s atmosférickým motorem
Zdravím. Co se týče spolehlivosti, i30 s atmosférickým motorem je lepší volba. Navíc i30 má také více místa vzadu a to opravdu o třídu, to platí i o šířce. Dále na dálnici budete méně unaven z věčného korigování volantu Fábie, protože má velmi malý rozvor, to žádná elektronika nezachrání.
Nevím jestli jste zkusil i dálnici při testovací jízdě, ale i30 lépe tlumí hluk od podvozku a má lépe izolované dveře, takže méně proniká hluk z venku. Jinak i30 má v ceně rovnou pětiletou záruku, u Fabie stojí 12000kč.

Co je horší u i30 jsou trochu draží servisní prohlídky (zeptejte se kolik budou chtít) a dražší náhradní díly, ale nemyslím, že by to bylo fatální.

A teď to zásadní: opravdu NIKDO neví, jestli nové motory 1.2 TSI už opravdu nemají problémy. Zatím to jsou jen sliby, ale prakticky nikdo nemá nájezd alespoň 200tis. km
Opakem je ověřená atmosféra 1.6 GDI od KIA/Hyundai, tam 300tis. km nebude problém...

respond
stréc od piva
number of posts652
date of registration23.11.2007
Tuesday 01.12.2015 14:04, RE: Které zánovní auto vybrat?Fabia combi nebo i30?
Marek24 posted by:
Zdravím, řešíme s přítelkyní malé dilema při vyberu nového, ale zánovního vozu. Nakonec jsme vybrali fabii kombi 3 81kw Style a nebo i30 kombi 1.6 88kw. V obou jsme jeli, každý má své plus i minus. Nám jde však o technickou stránku - které z těchto dvou (nechci, abyste nám radili jiné vozy nebo značky) byste z pohledu spolehlivosti, nákladů na servis, nákladů na spotřebu a z pohledu kvality použitých dílů a materiálů vybrali vy? O TSI se ví mnoho, ale to už by melo byt OK. Díky moc!


porovnáváte vozidlo malé s vozidlem nižší střední třídy.
I30 combi je soupeř pro Octavii.
Fabia je o level níž než i30

respond
Marek - TipCars.com
number of posts52
date of registration03.11.2015
Tuesday 15.12.2015 23:45, re:
Dobrý den. Pro začátek je nutné připomenout, že Škoda Fabia a Hyundai i30 jsou v rozdílných třídách (hyundai spadá do nižší střední třídy a fabia do třídy malých vozů). S ohledem na potenciální spolehlivost by měla být lepší volbou i30, ato kvůli atmosférickému motoru.
respond
BobanHTP
number of posts2404
date of registration19.08.2015
Thursday 17.12.2015 07:43, Dodatek k Fábii III kombi
Zdravím, je tu ještě jedna věc, Fábie III kombi má opravdu málo místa vzadu, na šířku to ani nemluvím, tam si sednou jenom dva, ale problém je i s mistem na nohy. Já měřím 180cm a za sebe jsem si sedl jen tak, že jsem koleny tlačil do předního sedadla....
Momentálně jsou v akci i kombíky Kia Ceed, tak se podívejte i tam a vůbec bych se nebál motorů 1.4, ano jsou slabší, ale na běžné ježdění úplně dostatečné... Kia má 7 letou záruku, což se hodí vždycky
respond
Marek24
number of posts35
date of registration18.10.2015
Sunday 20.12.2015 11:56, Doplňující dotazy na výběr vozu
Děkuji všem za příspěvky, z tohoto duelu nam tedy lépe vyšla i30 kombi (hlavně kvůli velikosti interiéru, ale Fabia se mi zdá lépe udělaná). Ještě se mi ve stejné výbavě jako i30 naskytla mít mitsubishi asx, také zánovní - oproti i30 postrádá parkovací kameru, jinak shodná výbava. Cena je o 70.000 vyšší, ale auto je o rok novější. Jelikož nelpím vyloženě po kombi, ASX se mi zdá zajímavá nabídka. Oba vozy mají 1.6 benzin. Děkuji.
respond




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.