0
back
 

diskuze k tématu: Hyundai i40 - zkušenost majitele po 35 000 km

category of topic classification: korejská vozidla
anril
number of posts19
date of registration27.10.2008
Saturday 04.12.2021 08:32, autor má asi mindrák z TDi
Byl jsem vždy velký fanda Fordu a měl jsem jich několik, zpočátku jsem také byl proti TDi tj. VW a Škodě, z mondea jsem přesedlal na Santafe a už nikdy Hyundai již nikdy více, bylo to 6 let staré auto a neustále jsem měl problémy s motorem a podvozkem, u SantFe jsem do něj narval snad 50 000,-. V práci jsem dostal služební TDi golf, pak Octavii, teď mám Karoqa ale TSi a maximální spokojenot. Octavii II TDi jsem si odkoupil, mám najeto již přes 500 000km a auto jezdi jak bez poruch.
Nemluvě o tom když mě na dalníci zavazí pomalá i40 s motorem který nemá ani 2 litry a auto vůbec nejede. Pro pana autora článku dám ještě poznámku že jsem s i40 jel, má ji kamarád jako firmení auto a neustále nadává na spotřebu která je na dálnici u i40 okolo 7 litrů. Vaše spotřeba je tedy asi někde z kopce :)
respond
Pavlik
number of posts1325
date of registration09.10.2008
Sunday 05.12.2021 07:56, RE: autor má asi mindrák z TDi
citation:
reakce na: anril, 04.12.2021 08:32 (Byl jsem vždy velký fanda Ford ...)


Na spotřebě 7 litrů na dálnici nevidím u auta střední třídy nic zvláštního. I ta vaše Octavia II ve dvoulitru TDI, která je mimochodem o třídu níž, reálně za méně než 6,5 litru po dálnici nejede pokud vám tedy opravdu překáží "pomalá" i40 (tedy běžných tachometrových 140-150). To že u starších (a často i u nových) koncernů lže palubní počítač ohledně průměrné spotřeby v rozsahu 0,5-1,0 litr je známý fakt. Stačí si to ověřit kontrolou spotřeby podle dotankování. Osobně bych si starší Hyundai také nekoupil, ale spíše kvůli vysoké ceně některých dílů, které nelze nahradit druhovýrobou.
PS: kolega si před lety také odkoupil "svou" OII a do pár měsíců do ní nasypal také kolem 50 tisíc - to je prostě tak, když se servis řeší přes operativní leasing a dělá se jen to nejdůležitější aby se to nerozpadlo hned na místě....
respond




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.