0
back
 

diskuze k tématu: Hyundai ix55 - je dobrou ojetinou?

category of topic classification: korejská vozidla
A4
number of posts134
date of registration09.05.2007
Friday 29.01.2016 08:57, Je!
Nedávno jsem na tohle auto četl podrobnou recenzi ve Světě motorů v rubrice Bazar, v podstatě ho tam jen chválili, celkově solidní spolehlivost, robustní motory atd. Doporučuju přečíst.
respond
brin
number of posts727
date of registration28.03.2011
Friday 29.01.2016 19:26, ix55
Vlastní ho můj otec a já s ním trávil pár hezkých chvil během jednoho léta na dovolené v Chorvatsku. Má verzi s třílitrovou naftou a automatem, možná se dělaly i jiné.

Plusy: super prostor, sedm míst, na kterých se dá i sedět, i ta dvě doplňková vyklápěná z podlahy jsou použitelná, klidné řízení, poměrně solidní tah, obstojné řazení, běžná spotřeba (eco rally: 7 litrů nafty, normální plynulá jízda v limitech nebo lehce nad: 10 litrů nafty, režim sport a odpovídající jízda: 15 litrů nafty), pohodlí, dobrý pocit mastodonta.

Mínusy: poměrně drahý servis, obecně dražší provoz (rychle odcházející gumy, brzdy apod.), ale to je asi u každého SUV tohoto typu, výměna žárovek.

Obecně solidní auto a asi i bezpečné.
respond
PetrT
number of posts1076
date of registration24.05.2009
Friday 29.01.2016 20:15, xxxx xxxx xxxxx
Osobne znam cloveka co vymenil rok stare x6 za i55. Duvod byla zoufala spolehlivost BMW a pristup servisu. S i55 si na nic neztezuje.
Kamarad ho jako ojetinu koupil asi pred rokem a je spokojeny, coz s predeslou Navarou nebyl.
Tak to asi spatne auto nebude.
respond
Zdeny60
number of posts1232
date of registration08.09.2009
Saturday 30.01.2016 06:28, RE: xxxx xxxx xxxxx
PetrT posted by:
Osobne znam cloveka co vymenil rok stare x6 za i55. Duvod byla zoufala spolehlivost BMW a pristup servisu. S i55 si na nic neztezuje. Kamarad ho jako ojetinu koupil asi pred rokem a je spokojeny, coz s predeslou Navarou nebyl. Tak to asi spatne auto nebude.


To mně řikej O jakej kus se mu zmenšilo péro?
respond
PetrT
number of posts1076
date of registration24.05.2009
Saturday 30.01.2016 12:15, xxxx xxxx xxxxx
To netusim, tak dobre se nezname :D je to opet zakaznik. Kazdopadne to nebylo o penezich ale o spolehlivosti a tam BMW pohorelo.
Ona ta i55 jako nova stala jen o malo mene nez konkurence. Vyhoda taky je ze hjundee ti nikdo nezavidi i kdyz stoji o dost vic jak modla Superb.
Vic jsem si to ale mohl prohlednou u kamarada kdyz tim nahradil tu Navaru. Koupil to 5let stare, 150t km u dealera a na tom aute to vubec neni znat. Dokonce bylo prodavano jako po nekurakovi, v aute se tomu dalo verit, ale pri uklidu se nasel vajgl :D
respond
cobo
number of posts43
date of registration05.03.2015
Friday 05.02.2016 11:59, motor
To nechápu, podle všeho mají výborný a spolehlivý 3l diesel a oni ho sand nikde jinde nepoužívají. To mi příjde jako velká škoda. BMW svoje choulostivé diesely cpe kam může. :/
respond
deleted user
number of posts1
date of registration07.02.2016
Sunday 07.02.2016 19:25, Ix55 dobre auto
Tohle auto fakt špatne není, vlastnime dvě. To prvni je ve výbavě comfort a druhé v premium a nechtěl jsem věřit , že i tady může být rozdíl v motorizaci. V premium dostanete 3 litr ještě o pár kw více, takže doporučuji výbavu premium. Na co bych si dal pozor je zadni tlumič, tady jsou s automatickou regulaci výšky a někdy se stane, že tlumič vyteče, pak nový stojí kolem 20 tisic. a to je asi jedina věc. Ojetiny bych se vůbec nebál. Měl jsem taky BMW, které nakonec ukradli a právě z pojistky jsem si pořídil tu první ix55, a jsem rád. U té x5 stačilo přijet z mrazu do garáže a pak jste zjistili, že předni sklo od světla prasklo, jednou uznali záruku a podruhé už ne. A to nebyla jediná peripetie tohoto auta. Takže můžu srovnávat a jednoznačně říkám ix55.
respond
sympatico
number of posts54
date of registration04.03.2014
Monday 08.02.2016 11:07, IX 55, vyšší výkon spojen s vyšší výbavou ???
Vaše zmínka o silnějším motoru spojeném s vyšší výbavou mě překvapila. Nikdy jsem neviděl ix55 z let 09,10,11 kde by naftový třílitr měl víc než 176kw. Na konci roku 2011 přišlo posílení na tuším 183kw, ale jinak všechny ix55 do té doby měly napříč výbavami 176kw. Není ten Váš druhý Hyundai náhodou z roku 2012 nebo mladší ? Pak by se to vysvětlovalo...
respond




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.