0
back
 

diskuze k tématu: Hyundai Sonata 2.0 DCVVT a první dojmy majitele nového vozu

category of topic classification: korejská vozidla
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 07.10.2010 06:22, Kvalita??
Na začátek uvedu že se zmiňovanou Sonatou jsem tu čest neměl, ale máme v rodině Elantru s benzínovou 1,6. Řízení absolutní katastrofa přesnost bych přirovnal k Š1203, absoultně tupé brzdy, které zvadnou po druhém intezivnějším brzdění, interiér po 70tkm bych vám přál vidět. Na druhou stranu je ale potřeba zmínit že za oněch 70tkm, se měnilo krom spotřebních věcí jen pár žárovek.
Takže v mém případě se ona zmiňovaná změna názoru po projíždce nedostavila.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 07.10.2010 06:40, RE: Kvalita??
Valnoha posted by:
Na začátek uvedu že se zmiňovanou Sonatou jsem tu čest neměl, ale máme v rodině Elantru s benzínovou 1,6. Řízení absolutní katastrofa přesnost bych přirovnal k Š1203, absoultně tupé brzdy, které zvadnou po druhém intezivnějším brzdění, interiér po 70tkm bych vám přál vidět. Na druhou stranu je ale potřeba zmínit že za oněch 70tkm, se měnilo krom spotřebních věcí jen pár žárovek.
Takže v mém případě se ona zmiňovaná změna názoru po projíždce nedostavila.
No srovnávat Elantru se Sonatou teda není úplně "košer". Navíc ta Elantra je o nějaký ten rok (a 70tkm) starší a kvalita korejských vozů jde rok od roku nahoru. Taky mám zkušenost s Magentisem I. gen. Tehdy to katastrofa, napodobenina dřeva a vůbec celý interiér se zjevnou snahou zkopírovat nějaké normální auto ve stylu "Made in China". Ale doba pokročila.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 07.10.2010 07:11, RE: Kvalita??
Alda posted by:
No srovnávat Elantru se Sonatou teda není úplně "košer". Navíc ta Elantra je o nějaký ten rok (a 70tkm) starší a kvalita korejských vozů jde rok od roku nahoru. Taky mám zkušenost s Magentisem I. gen. Tehdy to katastrofa, napodobenina dřeva a vůbec celý interiér se zjevnou snahou zkopírovat nějaké normální auto ve stylu "Made in China". Ale doba pokročila.
Srovnání adekvátní úplně není, ale jedná se o elantru z roku 2007 tudíž dle mého názoru vyráběná ve stejné době jako recenzovaná Sonata. Takže zde neplatí zmíněné rok od roku lepší.
Btw. co jsem v rychlosti kouknul ani ne tří leté ojetiny se prodávají za 170 tisíc. Pokles za necelé tři roky o cca 70%. To něco malinko vypovídá o zmiňované oblíbenosti potažmo o kvalitě.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 07.10.2010 07:44, RE: Kvalita??
Valnoha posted by:
Srovnání adekvátní úplně není, ale jedná se o elantru z roku 2007 tudíž dle mého názoru vyráběná ve stejné době jako recenzovaná Sonata. Takže zde neplatí zmíněné rok od roku lepší.
Btw. co jsem v rychlosti kouknul ani ne tří leté ojetiny se prodávají za 170 tisíc. Pokles za necelé tři roky o cca 70%. To něco malinko vypovídá o zmiňované oblíbenosti potažmo o kvalitě.
Tak jsem se v rychlosti kouknul na auta vyrobená od 2007 Sonata vs. Passat, řekněme takové průměrné ceny 190-200tKč vs 260tKč, rozdíl průměrně 70tisíc. Kolik byl asi rozdíl při koupi? A to jsou Passaty většinou TDi(možná služební), což každému nemusí vyhovovat. Takže ztráta v procentech je asi větší u Sonaty, ale finančně je to vyjde nastejno.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 07.10.2010 09:31, Korejci
Tak měl jsem služebně několik korejských aut ke kterým měla přístup skoro celá firma a musím říct,že kvalita těch aut se opravdu hodně zlepšila (minimálně na evropskou úroveň,na japonce se bude celá evropa dotahovat ještě dlouho).První Accent kterého jsem měl možnost vyzkoušet byl katastrofa,vzhled je individuální věc,ale nevypadal nic moc,řízení bylo nekomunikativní a dost svérázné (od 110 nahoru už si auto po zatočení volantem jelo kam chtělo),řazení horší než na Š120,brzdy dost k ničemu,hlavně při intenzivnějším brzdění "tvrdnul" pedál,takže člověk musel neustále vyvíjet větší a větší sílu aby to brzdilo.Jediné co se dalo překousnout byl interiér,tedy až na to,že ten blázen co dělal odkládací "ostrůvek" pro levou nohu ho dal skoro o 20cm výš než byl pedál spojky v horní poloze.To byl Accent 1.6 v první verzi,nová Accent kterého jsem měl byl na úrovni Golfa (samozřejmě.že ne podvozkem),vzhled mnohem lepší,brzdy skoro jako na evropských autech,řízení stále nekomunikativní a přeposilované (ale které evropské auto tím netrpí),řadit už se dalo normálně a i interiér byl vcelku pěkný,bohužel jeho trvanlivost byla o dost horší než u Accenta 1G,poměrně brzo se ošoupal potah sedadla řidiče a i na madlech dveří a volantu bylo vidět stopy používání po celkem zanedbatelných 50tis. kilometrech
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 07.10.2010 11:30, Korejská auta
Výčet závad KIA ceed SW 1.6 v prvních 30tis. km:
1. Klepání v řízení (výměněn díl řízení), klepe stále, i když méně.
2. Chybí čidlo automatické klimatizace, řeším už druhým rokem
3. Vadný BodyControlModule, blikala palubovka
4. Gufera převodovky, tekl olej.
5. Stále odněkud teče olej, závada nezjištěna.
6. Vypíná se ESP, závada nezjištěna
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 07.10.2010 11:53, sonata V6
Kdybych si koupil Sonatu, tak urcites motorem 3.3 V6 + automat. To by bylo svezenicko....
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 07.10.2010 12:25, RE: Kvalita??
Valnoha posted by:
Srovnání adekvátní úplně není, ale jedná se o elantru z roku 2007 tudíž dle mého názoru vyráběná ve stejné době jako recenzovaná Sonata. Takže zde neplatí zmíněné rok od roku lepší.
Btw. co jsem v rychlosti kouknul ani ne tří leté ojetiny se prodávají za 170 tisíc. Pokles za necelé tři roky o cca 70%. To něco malinko vypovídá o zmiňované oblíbenosti potažmo o kvalitě.
Ježíši Valnoho. To je jako srovnávat Felicii z roku 1999 ze Superbem z roku 2001. Dva roky fyzicky, ale morálně a technicky a i třídou jsou ta auta od sebe víc než 15 let Kapišto?
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 07.10.2010 13:28, RE: Kvalita??
typek posted by:
Ježíši Valnoho. To je jako srovnávat Felicii z roku 1999 ze Superbem z roku 2001. Dva roky fyzicky, ale morálně a technicky a i třídou jsou ta auta od sebe víc než 15 let Kapišto?
Týpku Elantra vyběhla na konci 2001 a zmoňovaná Sonata na začátku 2004, takže rozdíl slabé 3 roky. Já ty dvě auta nesrovnával, jen jsem zmínil technickou nedokonalost a ledabylé materiály Elantry.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 07.10.2010 16:02, RE: Korejská auta
Riccardo posted by:
Výčet závad KIA ceed SW 1.6 v prvních 30tis. km:
1. Klepání v řízení (výměněn díl řízení), klepe stále, i když méně.
2. Chybí čidlo automatické klimatizace, řeším už druhým rokem
3. Vadný BodyControlModule, blikala palubovka
4. Gufera převodovky, tekl olej.
5. Stále odněkud teče olej, závada nezjištěna.
6. Vypíná se ESP, závada nezjištěna
Drsné. Koukám že koupit korejce je asi něco jako koupit Sencor místo trochu prověřené značky třeba Philips. Sice se ušetří pár desítek procent z ceny, má to víc funkcí, ale za cenu nevychytaných much, které pak zbytečně mrzí.
S Yarisem po 24 tkm žádné problémy nemám. Jen ke konci 1. roku občas povrzávaly (asi) zadní tlumiče což se vyřešilo při 1. garančce. Jinak je to max. výbava včetně ESP a vše funguje OK.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 07.10.2010 18:26, RE: Kvalita??
Valnoha posted by:
Týpku Elantra vyběhla na konci 2001 a zmoňovaná Sonata na začátku 2004, takže rozdíl slabé 3 roky. Já ty dvě auta nesrovnával, jen jsem zmínil technickou nedokonalost a ledabylé materiály Elantry.
Slabé tři roky jsou u automobilky, která prochází takovým vývojem, skoro věčnost. Ale zásadní je jedna věc - nelze porovnávat vozy z různých tříd. Jsou konstruované dost jinak a u větších (a dražších) není zdaleka takový tlak na šetření a je to pak poznat na provozu.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 07.10.2010 21:05, RE: Kvalita??
Valnoha posted by:
Na začátek uvedu že se zmiňovanou Sonatou jsem tu čest neměl, ale máme v rodině Elantru s benzínovou 1,6. Řízení absolutní katastrofa přesnost bych přirovnal k Š1203, absoultně tupé brzdy, které zvadnou po druhém intezivnějším brzdění, interiér po 70tkm bych vám přál vidět. Na druhou stranu je ale potřeba zmínit že za oněch 70tkm, se měnilo krom spotřebních věcí jen pár žárovek.
Takže v mém případě se ona zmiňovaná změna názoru po projíždce nedostavila.
Měl jsem na firmě Hyundai Matrix, a přes moji skepsi to auto nemělo vůbec žádný problém, byl to benzín 1,6 s klimou, najel ve finále 280 tkm, a to ve firmě kde se střídali řidiči včetně montérů, opravy nebyly žádné!!! Možná jsem měl štěstí na "dobrý kousek" ale fakt jsem změnil pohled na značku Hyundai, samozřejmě bych dal přednost Škodovce, kdybych si vybíral pro sebe, ale kvalita, včetně plastů je podle mě OK.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Friday 08.10.2010 07:07, Audi a VW
Nemam nic proti korejcum, sonata se mi velmi libila a premyslel sjem u ni, pak jsem prave skoncil u toho mondea TDCI, ale vyradit Audi a VW jen kvuli tomu, ze v tom jezdi dost blbu me prijde zcestne. Jsou to se skodovkou nejzastoupenejsi sznacky, takze hodne blbu jezdi prave ve skode, vw a audi....paradoxne dle statistik nejvice bouraji Mercedesy. Takze abych nemel nehodu tak si nemam radeji kupovat Mercedes? Kdyby majitel napsal, ze VW a audi jsou draha tak to chapu. Holt audi, VW a skoda jsou firemni auta a tak s nimi spousta lidi jezdji...jako hovada....jinak 2litr je tak nejak zakladni motor, na tak tezke auto. Mame ho v mondeu a je to na hranici u kombiku, ale pokud clovek jezdi sam a klidnejis cesty tak idealni spotreba. Jen ta cena me prisla za Sonatu dost vysoka proti Mondeu a Citroenu. NEbo to Hyunadi nemel zadnou akcni nabidku tehdy?
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Friday 08.10.2010 10:00, RE: Korejská auta
Petr S posted by:
Drsné. Koukám že koupit korejce je asi něco jako koupit Sencor místo trochu prověřené značky třeba Philips. Sice se ušetří pár desítek procent z ceny, má to víc funkcí, ale za cenu nevychytaných much, které pak zbytečně mrzí.
S Yarisem po 24 tkm žádné problémy nemám. Jen ke konci 1. roku občas povrzávaly (asi) zadní tlumiče což se vyřešilo při 1. garančce. Jinak je to max. výbava včetně ESP a vše funguje OK.
Korejská auta jsou již dnes na velmi dobré úrovni.Konkrétně Kia Ceed 1,6crdi v testu na 100 000 km,provádí Auto Bild dopadla velmi dobře a porazila spoustu evropských automobilek.I následné rozebrání a přeměření součástek motoru a převodovky ukázaly minimální opotřebení.66 742 výměna vadného popelníku,77 391nová žárovka levého potkávacího světla,83 135 km kotouče a obložení,97 470 km výměna opotřebeného klíčku zapalování.Spousta evropských aut měla totální závady na motoru,převodovce a jiné.Bratr vlastní Accenta z roku 2004,nyní také 100 000km a mimo vatného těsnění pod hlavou motoru,řešíno v záruce,pouze měněné rozvody,destičky,a nějaká ta žárovka,jinak nic.Nevýhodou je špatný materiál v interiéru,už vykazuje známky opotřebení.Sám jsem majitel škodovky,aby si někdo nemyslel,že straním korejcům.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Friday 08.10.2010 14:45, RE: Korejská auta
Fanda posted by:
Korejská auta jsou již dnes na velmi dobré úrovni.Konkrétně Kia Ceed 1,6crdi v testu na 100 000 km,provádí Auto Bild dopadla velmi dobře a porazila spoustu evropských automobilek.I následné rozebrání a přeměření součástek motoru a převodovky ukázaly minimální opotřebení.66 742 výměna vadného popelníku,77 391nová žárovka levého potkávacího světla,83 135 km kotouče a obložení,97 470 km výměna opotřebeného klíčku zapalování.Spousta evropských aut měla totální závady na motoru,převodovce a jiné.Brat...
Dále jsem si ještě vzpomněl: v zimě při teplotách pod bodem mrazu se samy neotevírají 5. dveře a něco na volnoběh v motoru proklatě hučí. Tipuju ložisko alternátoru.

Prosil bych všechny novináře kteří opěvovali a stále opěvují ceed, aby se stavěli do řady. Doufám, že budu mít dostatek munice.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Friday 08.10.2010 15:03, RE: Korejská auta
Riccardo posted by:
Dále jsem si ještě vzpomněl: v zimě při teplotách pod bodem mrazu se samy neotevírají 5. dveře a něco na volnoběh v motoru proklatě hučí. Tipuju ložisko alternátoru.

Prosil bych všechny novináře kteří opěvovali a stále opěvují ceed, aby se stavěli do řady. Doufám, že budu mít dostatek munice.
bohužel Honda a nebo Toyota i Mercedes umí udělat blbý kus. Na silnici jich jezdí už mraky a mnoho z nich bez problémů. Můžeme tomu říkat smůlu a nebo vadný kus, ale nemělo by se to vůbec dít, ale děje. Je to prostě technika a ta neumí být dokonalá!!!!
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 11.10.2010 11:37, RE: Korejská auta
Alcides posted by:
bohužel Honda a nebo Toyota i Mercedes umí udělat blbý kus. Na silnici jich jezdí už mraky a mnoho z nich bez problémů. Můžeme tomu říkat smůlu a nebo vadný kus, ale nemělo by se to vůbec dít, ale děje. Je to prostě technika a ta neumí být dokonalá!!!!
Podíl těch vadných kusů se asi bude dost výrazně lišit značka od značky a i model od modelu.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Saturday 16.10.2010 10:45, RE: Audi a VW
mufik.martin posted by:
Nemam nic proti korejcum, sonata se mi velmi libila a premyslel sjem u ni, pak jsem prave skoncil u toho mondea TDCI, ale vyradit Audi a VW jen kvuli tomu, ze v tom jezdi dost blbu me prijde zcestne. Jsou to se skodovkou nejzastoupenejsi sznacky, takze hodne blbu jezdi prave ve skode, vw a audi....paradoxne dle statistik nejvice bouraji Mercedesy. Takze abych nemel nehodu tak si nemam radeji kupovat Mercedes? Kdyby majitel napsal, ze VW a audi jsou draha tak to chapu. Holt audi, VW a skoda jsou ...
Nové Mondeo jsem už nechtěl pro negativní zkušenosti s předchozí verzí mk.III, Citroen C5 jsem pak také zavrhl, neboť Sonáta se mi líbila více a jak už jsem psal v recenzi, stále jí nemám po delším užívání co vytknout.
respond




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.