0
back
 

diskuze k tématu: Lexus RX 400 - jaký je po 150 tis. km?

category of topic classification: japonská vozidla
karel222
number of posts8
date of registration29.06.2013
Thursday 25.12.2014 11:58, Lexus RX400h
Vlastním taktéž tento hybridní RX400, se spolehlivostí můžu opravdu jen souhlasit, já mám ale najeto již 276tkm, za tu dobu jsem měnil akorát dvakrát kotouče a několikrát brzdový destičky, a jedno ložisko,jinak jen filtry a náplně !!! což zní až neuvěřitelně, oproti Touaregu v dieselu který jsem chtěl původně koupit jsem ušetřil nejen za palivo ale hlavně na servisu, a kolik stojí servis takového Touaregu či jiného dieselového vozu , asi každý znalec aut jistě moc dobře ví,tento Lexus tedy doporučuji a doporučuji i ostatní hybridy od Toyoty či Lexusu,díky svoji spolehlivosti nemají proti nim diesely dnes už žádnou výhodu.
respond
romanfu
number of posts2
date of registration05.05.2012
Thursday 25.12.2014 18:53, hybrid
taktéž vlastní RX400H a spolehlivost hybridů od Toyoty či Lexusu mohu jen potvrdit,navíc pružnost hybridů je opravdu srovnatelná či spíše vyšší než u dieselů o spolehlivosti,spotřebě a servisní náročnosti ani nemluvim. Já jezdím douhodobě standardní jízdou kolem 7.5 litrů, to je na šestiválec neskutečná hodnota.Jinak auto je hrozně poctivě a kvalitně udělaný a jako bonus má veškerou možnou výbavu.
respond
Ares666cz
number of posts4
date of registration26.08.2012
Thursday 25.12.2014 19:08, rx 400h
Nevím kde jste vzali spotřebu do 7litru. Ve městě sem jezdil minimálně 7.5L a na dálnici ve 130km/h 10litrů minimálně. Spolehlivost výborná, absolutně žádný problém. Na cestování na dálnici už bych si ho nekoupil,pouze město a okolí. Mám ted MB 320cdi a dálnice 130-150km 7.5litru spotřeba město 10.5 pravej opak a spolehlivost snad stejna :D Tak ahoj všem
respond
karel222
number of posts8
date of registration29.06.2013
Saturday 27.12.2014 22:23, RE: rx 400h
Ares666cz posted by:
Nevím kde jste vzali spotřebu do 7litru. Ve městě sem jezdil minimálně 7.5L a na dálnici ve 130km/h 10litrů minimálně. Spolehlivost výborná, absolutně žádný problém. Na cestování na dálnici už bych si ho nekoupil,pouze město a okolí. Mám ted MB 320cdi a dálnice 130-150km 7.5litru spotřeba město 10.5 pravej opak a spolehlivost snad stejna :D Tak ahoj všem




možná jsi měl dovezenou verzi z USA,je tu hodně dovozců těchto vozů z USA,u těhle verzí je vždy vyšší spotřeba ale zase je auto nastavený na větší pružnost/akceleraci, v americe lidem na nějakym tom litru benzínu nezáleží,jsou zvyklí jezdit klidně za 15 litrů.Já jezdim každej tejden Praha-Brno a vždy se vejdu při nastavenym tempomatu na 130km/h do těch 8 litrů, pokud to trochu víc podráždim tak je to pořád do 8.5litrů,jak někdo s tímhle může jezdit přes 10litrů nechápu ale věřím,že to jde.
respond
edmund
number of posts3
date of registration20.10.2011
Sunday 28.12.2014 08:52, No
já ten článek otvíral a byl natěšenej, že jako něco. Dočetl jsem až po srovnání s Passatem. Rázem si vzpomenu na Vaculíka (až na koncernkomplex znalej chlap) a ani nečtu dál. A tady u toho auta mě to i mrzí.
respond
*autofans*
number of posts159
date of registration21.11.2008
Monday 29.12.2014 10:58, Převodovka
Nevím jak Lexus, ale Toyota používá pod celkem závádějícím značení e-cvt planetovou převodovku nikoliv variátor. Budu rád když mi někdo rozšíří obzory, ale divil bych se kdyby recenzovaný Lexus měl pořád původní převodovku typu variátor. Jinak díky za recenzi, konečně nějaké auto o kterém se moc nepíše a konečně se pomaličku začínají objevovat i články které na hybridy a nedejbože elektromobily nehází jen špínu. Před nedávnem jsem pár dnů jezdil s elektrickým partnerem a musím říct, že to byl můj motoristický zážitek roku ! Možná je to tím, že oceňuji v autě to co polovina populace v ČR soudě dle vozového parku a motorů pod kapotou vůbec neřeší - TICHO.
respond
Petr S
number of posts1241
date of registration28.11.2008
Monday 29.12.2014 20:31, RE: Převodovka
*autofans* posted by:
Nevím jak Lexus, ale Toyota používá pod celkem závádějícím značení e-cvt planetovou převodovku nikoliv variátor. Budu rád když mi někdo rozšíří obzory, ale divil bych se kdyby recenzovaný Lexus měl pořád původní převodovku typu variátor. Jinak díky za recenzi, konečně nějaké auto o kterém se moc nepíše a konečně se pomaličku začínají objevovat i články které na hybridy a nedejbože elektromobily nehází jen špínu. Před nedávnem jsem pár dnů jezdil s elektrickým partnerem a musím říct, že to byl můj motoristický zážitek roku ! Možná je to tím, že oceňuji v autě to co polovina populace v ČR soudě dle vozového parku a motorů pod kapotou vůbec neřeší - TICHO.


Pokud se jedná o hybridní motor, tak ten nemá variátor, ale hybridní systém prověřený už od dob prvního Priusu z roku 1997. Ten samý systém používají Toyoty i Lexusy.

Interně používá planetovou převodovku, 2 elektromotory (1 z nich se používá jako generátor), spalovací motor, akumulátor, atd. To je ale téma na celý článek. Základní princip fungování viz. třeba https://www.youtube.com/watch?v=evZ-C8fVrP4
respond
karel222
number of posts8
date of registration29.06.2013
Monday 29.12.2014 20:34, RE: Převodovka
*autofans* posted by:
Nevím jak Lexus, ale Toyota používá pod celkem závádějícím značení e-cvt planetovou převodovku nikoliv variátor. Budu rád když mi někdo rozšíří obzory, ale divil bych se kdyby recenzovaný Lexus měl pořád původní převodovku typu variátor. Jinak díky za recenzi, konečně nějaké auto o kterém se moc nepíše a konečně se pomaličku začínají objevovat i články které na hybridy a nedejbože elektromobily nehází jen špínu. Před nedávnem jsem pár dnů jezdil s elektrickým partnerem a musím říct, že to byl můj motoristický zážitek roku ! Možná je to tím, že oceňuji v autě to co polovina populace v ČR soudě dle vozového parku a motorů pod kapotou vůbec neřeší - TICHO.


samozřejmě se nejedná o variátor,jedná se o planetovou převodovku,nejlepší je se kouknout na youtubu na nějakou vizulizaci jak to funguje,je to naopak jednuchá a prakticky nejspolehlivější převodovka pro hybridy, tyto převodovky mají při běžném používání obrovskou životnost,vesměs vždy přežijou vůz.
respond
Venom 1
number of posts6
date of registration02.01.2015
Friday 02.01.2015 20:37, Pane Marku Staňku
mohl byste se mi prosím ozvat a nechat mi na sebe nějaký kontakt? Děkuji.
respond
mstan
number of posts2
date of registration02.01.2015
Friday 02.01.2015 21:10, RE: Pane Marku Staňku
Venom 1 posted by:
mohl byste se mi prosím ozvat a nechat mi na sebe nějaký kontakt? Děkuji.


nevim ,zda se Vám dá zde zaslat nějakým způsobem zpráva,co byste příp. potřeboval vědět?
m.staněk
respond
Petr S
number of posts1241
date of registration28.11.2008
Saturday 03.01.2015 00:14, RE: Pane Marku Staňku
Venom 1 posted by:
mohl byste se mi prosím ozvat a nechat mi na sebe nějaký kontakt? Děkuji.


V clanku je email autora uvedeny. Staci kliknout na jmeno autora pod clankem.
respond
Venom 1
number of posts6
date of registration02.01.2015
Saturday 03.01.2015 18:33, Odkaz na autora pod článkem
chápu,jenže mě to po odkliknutí jména autora pod článkem jaksi odkáže na cizí profil,kterého se nemůžu zbavit.Děkuji.
respond
Petr S
number of posts1241
date of registration28.11.2008
Saturday 03.01.2015 21:19, RE: Odkaz na autora pod článkem
Venom 1 posted by:
chápu,jenže mě to po odkliknutí jména autora pod článkem jaksi odkáže na cizí profil,kterého se nemůžu zbavit.Děkuji.


Nejsem si jistý že chápu váš dotaz. Ta email adresa monastir(zavinac)seznam.cz je nepresna, ale da se snadno vydedukovat ta spravna. (zavinac) zamente za @ Neuvadim zde zamerne presnou adresu, aby autorovi nezacaly chodit do schranky SPAMy.
respond
Venom 1
number of posts6
date of registration02.01.2015
Sunday 04.01.2015 17:21, Díky
Děkuji za popostrčení pane Petře,již se mi podařilo autora kontaktovat.
respond
Marty1
number of posts1
date of registration09.01.2019
Thursday 06.06.2019 09:47, RX a karavan
Zajímalo by mne, do jaké míry je tenhle vůz vhodný k tahání těžkého karavanu. Jak si s tím poradí převodovka a tak vůbec...
respond




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.