0
back
 

diskuze k tématu: Mazda 3 2.0i, 125kw, r.v. 2013

category of topic classification: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, technické dotazy, typ vozidla, osobní
prushna
number of posts4
date of registration10.06.2017
Wednesday 22.08.2018 17:49, Mazda 3 2.0i, 125kw, r.v. 2013
Ahoj,

chystám se obměnit vozový park. Za svůj aktuální vůz (VW Golf 6, 2.0 TDI, 103kw, 2012 Highline) jsem si vyhlédl Mazdu 3, benzínovej dvoulitr se 125 kw, vyrobenej v r. 2013, najeto 136 tis. km, cenovka 290 tis. Kč. Není to žádný skok kupředu, co se týče omlazení auta, ale toto auto je pro mě srdcovkou , co se týče vzhledu. Tím to i končí, kromě chvály na atmosférické motory od Mazdy a mě sympatického vzhledu jak interieru, tak exterieru, o tom autě prakticky nic nevím. A proto se obracím na Vás a žádám o Vaše názory či poznatky.

Dle prodejce se jedná o vůz ve vynikajícím stavu, v 11/2017 dotaženého ze Slovenska. Počet SK majitelů neznámý. V ČR majitelé dva, první auto po cca půl roce a něco prodal (na můj dotaz proč po tak krátké době, tak si koupil nový), dále si ho koupila ženská z účtárny prodejce, která ho ihned vrátila, protože ji zmizela chladící kapalina a k autu prý ztratila důvěru.

A já se ptám, na co se při prohlídce zaměřit, co si o výše uvedeném myslíte, prostě to do mě hrňte. Mám lehké pochyby z počtu majitelů v ČR za tak krátkou dobu.

Díky, David
respond
Citroenak
number of posts724
date of registration13.04.2012
Friday 24.08.2018 10:50, RE: Mazda 3 2.0i, 125kw, r.v. 2013
citation:
reakce na: prushna, 22.08.2018 17:49 (Ahoj,chystám se obměnit vozový ...)

Mam sice mazdu 6, ale poviem ti na co si davat pozor. Za prve, lak. Ak mas red soul, je to bieda a hned daj folie na predok. Ale ako som pocul, ostatne automobilky v tejto dobe na tom nie su lepsie. Dalej nastrek podvozku. Mam mazdu 6 2014, a spodok je cely akoby od vyroby hnedy. Utesujem sa ze je to povrchova korozia. A posledna vec, odhlucnenie. Vacsina ludi si toto auto kupi a dava ho odhlucnit. Su to lahke auta, preto do dveri nikto nedaval kila navyse. No a bonus, ak mas to radio, co ja, priprav sa na uzivatelske galeje. Vlastnosti: nepamata si, co naposledy hralo na usb (napr ja uz viem linkin park naspamet), neda sa posunut pesnicka dopredu, funkcia random hrania- kazdy den to zoradi v rovnakom poradi :D Radio je stredovek, aj platne ponukali viac funkcii. Ale da sa za 200 eur vymenit za android. Plusy si uz spomenul, k nim este paradne jazdne vlastnosti a spotreba.
respond
capslock
number of posts354
date of registration28.07.2007
Friday 24.08.2018 14:58, RE: Mazda 3 2.0i, 125kw, r.v. 2013
citation:
reakce na: prushna, 22.08.2018 17:49 (Ahoj,chystám se obměnit vozový ...)


Mazdu neznám, ale podezřelé je to "zmizení chladící kapaliny" - zjisti podrobnosti co se stalo (vada nějakého dílu, proražený chladič ...?). Pokud kapalina nevytekla na parkovišti, ale při jízdě a přehřála motor, dal bych od toho ruce pryč (mohou být vady na pístních kroužcích, těsněních, jiné vnitřní vůle, motor může brát více oleje, atd... )

Při zkušební jízdě koukat na ukazatel teploty, po plynulém zahřátí motoru se ukazatel už nesmí pohnout.

V servise možno zkontrolovat, zda motor netlakuje do chladiče, chladící kapalina není od oleje, sliz nebo pěna na víčku oleje, atd...
respond
Valnoha
number of posts322
date of registration03.01.2011
Saturday 25.08.2018 06:42, Me se to zda
Me se to zda na pet let stary auto s pochybnou minulosti tak o 100 tisic predrazeny.....
respond
deleted user
number of posts
date of registration
Sunday 26.08.2018 10:57, Re...
Výměna to bude podle mě dobrá, ale tu Mazdu bych asi taky zvolil jiný kus, ideálně něco s cz historií, tahle se mi moc nezdá.
respond




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.