0
back
 

diskuze k tématu: co koupit - Mazda 6 vs Alfa Romeo 156

category of topic classification: poradna, jaké auto koupit, automobilky, japonská vozidla, italská vozidla, typ vozidla, osobní
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 20.01.2014 05:46, co koupit - Mazda 6 vs Alfa Romeo 156
Dobry den, obracim se o radu s nákupem noveho vozu. V soucasnosti jezdim s Fordem Puma ročník 1997 a hledam vhodneho nastupce, ktery nabidne podobné jizdni vlastnosti ale současně karoserii combi a vic prostoru pro 4 lidi. Cenovy strop mam cca. 90000 Kč a rocni najezd 10000 km. V hledáčku mam Mazdu 6 1. Gen. Nebo Alfu Romeo 156 sw. Rok vyroby od 2003 s novou maskou. U Mazdy bych preferoval 2,0 benzin, ale zachovalém kusy stoji vic a vetsina nabidek je nafta. Proto se přikláním ke 156, ale nevim, jak moc si ve spolehlivosti polepsil 2,0 jts oproti starsi verzi a jestli se kvuli spolehlivosti vyplatí 1,9 Jtd. Na novejsi benzinový verze jsem nenašel podrobnější recenze. Děkuji za radu. Petr Kotyza
respond
Paul
number of posts773
date of registration07.11.2008
Tuesday 21.01.2014 08:22, Raději M6
Při Vašem nájezdu by posloužila i Alfa, ale Alfu prostě musíte chtít, ne jen o ni přemýšlet. Musíte být do ní zamilovaný a vše o ní vědět abyste se nespálil. Je to podobné jako s BMW.

Takže raději nezrezlou a spolehlivou M6, která vypadá pořád dobře a pravděpodobně se kvůli ní nebudete věšet.
respond
zeneva
number of posts75
date of registration24.08.2009
Tuesday 21.01.2014 12:40, Mazda 6
Osobne mam Mazdu 6, 2,0 benzin, najeto 100 tis a spokojenost, spotreba 7,6, dynamika mi staci, krasne se vytaci a ten zvuk... ojetych je relativne malo a lidi si je casto nechavaj do 150-180tis km...
bacha na tu korozi - zadni lemy, pokud nebyly v ramci svolavacky opraveny hnijou az hruza.
Vyhodou je, ze rozvody u benzinu delate pri 240 tis km. 1,8 benzin na auto nestaci, 2,3 byl nepovedeny motor - hodne zral olej a dost lidi ho zadrelo.
Italove mi domu nesmej
Obe auta jsou okrajovou zalezitosti na tomhle trhu - clovek m usi byt nadsenec do obou znacek.
A u Mazdy tomu odpovida i cena - Japonci jsou drazsi nez masova evropska produkce.
Drzim palce pri vyberu!
respond
deleted user
number of posts
date of registration
Thursday 05.06.2014 15:52, re:
Dobrý den. Já osobně bych Vám doporučil spíše Mazdu 6, s jejím benzínovým dvoulitrem nebudete mít prakticky žádné problémy a při správné údržbě najede opravdu mnoho kilometrů. Z jednotek JTS u Alfy Romeo je spolehlivá osmnáctistovka a dvoulitr, důležité je nezanedbávat údržbu. Koupě ojetého dieselu je vždy více rizikové, než v případě benzínového vozu, pro Váš roční nájezd určitě doporučuji zážehový motor.
respond




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.