0
back
 

diskuze k tématu: Grandis nebo Galaxy? Vybíráme sedmimístné MPV za 160 tisíc korun

category of topic classification: japonská vozidla, německá vozidla
Jan3
number of posts4
date of registration19.11.2017
Sunday 19.11.2017 11:09, Mitsubishi grandis
Dobrý den,
vlastnil jsem Mitsubishi Space Wagon 4x4, 2,4 GDI. Nyní mám Opel Zafira 1,8 s LPG.
Rád bych auto vyměnil a proto by mě také zajímali informace (plusy, mínusy, dostupnost náhradních dílů,apod ) o automobilu Mitsubishi Grandis, konkrétně s benzínovým motorem 2,4 /121 kw.
Zdá se mi, že o tomto autu se moc neví. Samozřejmě najdeme i zde na tipcars pár informací, ale proti jiným automobilům je jich jak šafránu ( stejně tak je i v ČR těchto aut)
respond
Pavlik
number of posts1325
date of registration09.10.2008
Monday 20.11.2017 22:54, RE: Mitsubishi grandis
Jan3 posted by:
Dobrý den,vlastnil jsem Mitsubishi Space Wagon 4x4, 2,4 GDI. Nyní mám Opel Zafira 1,8 s LPG.Rád bych auto vyměnil a proto by mě také zajímali informace (plusy, mínusy, dostupnost náhradních dílů,apod ) o automobilu Mitsubishi Grandis, konkrétně s benzínovým motorem 2,4 /121 kw.Zdá se mi, že o tomto autu se moc neví. Samozřejmě najdeme i zde na tipcars pár informací, ale proti jiným automobilům je jich jak šafránu ( stejně tak je i v ČR těchto aut)


Jestli jste vlastnil Mitsubishi (jako já), tak dostupnost dílů znáte. Cokoli originál je pekelně drahé, druhovýroba v běžné ceně. Plechařina extrémně drahá.
Grandis byl neúspěšný z několika důvodů:
1) má (subjektivně) ošklivý a ne zrovna kvalitní interiér (plasty)
2) jako nový byl hodně drahý (přes 1 milion)
3) absence dobrého dieselu pro velké MPV je v Evropě likvidační - pod kapotou byl dostupný pouze VW 2,0 TDI PD (prodávaný jako Di-D) což je průšvih po všech stránkách
4) přímovstřik 2,4 GDI se složitostí, spolehlivostí i cenou oprav vyrovná modernímu dieselu, přitom má podstatně vyšší spotřebu (okolo 10 litrů)
Osobně nevidím důvod se tímto autem zabývat, pokud nepůjde o velmi výhodnou koupi. Jestliže akceptujete vyšší spotřebu benzínu, je lepší volbou Toyota Previa. Také docela exot, ale prostornější a spolehlivější.
respond
A4
number of posts134
date of registration09.05.2007
Tuesday 21.11.2017 11:24, RE: Mitsubishi grandis
Pavlik posted by:
Jan3 posted by:
Dobrý den,vlastnil jsem Mitsubishi Space Wagon 4x4, 2,4 GDI. Nyní mám Opel Zafira 1,8 s LPG.Rád bych auto vyměnil a proto by mě také zajímali informace (plusy, mínusy, dostupnost náhradních dílů,apod ) o automobilu Mitsubishi Grandis, konkrétně s benzínovým motorem 2,4 /121 kw.Zdá se mi, že o tomto autu se moc neví. Samozřejmě najdeme i zde na tipcars pár informací, ale proti jiným automobilům je jich jak šafránu ( stejně tak je i v ČR těchto aut)
Jestli jste vlastnil Mitsubishi (jako já), tak dostupnost dílů znáte. Cokoli originál je pekelně drahé, druhovýroba v běžné ceně. Plechařina extrémně drahá.Grandis byl neúspěšný z několika důvodů:1) má (subjektivně) ošklivý a ne zrovna kvalitní interiér (plasty)2) jako nový byl hodně drahý (přes 1 milion)3) absence dobrého dieselu pro velké MPV je v Evropě likvidační - pod kapotou byl dostupný pouze VW 2,0 TDI PD (prodávaný jako Di-D) což je průšvih po všech stránkách4) přímovstřik 2,4 GDI se složitostí, spolehlivostí i cenou oprav vyrovná modernímu dieselu, přitom má podstatně vyšší spotřebu (okolo 10 litrů)Osobně nevidím důvod se tímto autem zabývat, pokud nepůjde o velmi výhodnou koupi. Jestliže akceptujete vyšší spotřebu benzínu, je lepší volbou Toyota Previa. Také docela exot, ale prostornější a spolehlivější.


No, ruku do ohně bych za to nedal, ale v bodu 4 se dost pleteš. Motor 2,4 není GDI, ale MIVEC, relativně jednoduchý benzíňák s nepřímým vstřikem a proměnným časováním ventilů, který bez problémů najede statisíce km a snáší tuším i LPG. Ve Světě motorů č. 38/2017 je na tohle auto podrobná recenze.
respond
Jan3
number of posts4
date of registration19.11.2017
Tuesday 21.11.2017 20:50, Mitsubishi Grandis
Zdravím,

do grandisu se motor 2,4 GDI opravdu nemontoval, ale jak již bylo napsáno, tak 2,4 MIVEC. Přestavba na LPG není problém.
Toto auto se mi moc líbí, ale bohužel nemá smysl se s ním zabývat.
Bohužel velkých MPV s benzínem se dělá opravdu málo.
Tak asi skončím zase u zafiry 1,8 a předělám ji zase na LPG.
respond




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.