0
back
 

diskuze k tématu: koupit či nekoupit tuto ojetinu a na co si dát pozor při koupi

category of topic classification: poradna, jaké auto koupit, ostatní, automobilky, japonská vozidla, typ vozidla, osobní
Adanaja
number of posts6
date of registration25.11.2013
Monday 25.11.2013 14:01, koupit či nekoupit tuto ojetinu a na co si dát pozor při koupi
Dobrý den,prosím poradte:vybrala jsem si auto z autobazaru konkrétně Nissan Almera 1,5i 66kw r.v.2001 219000 km hatchback s novou STK s výbavou :autorádioCD přehrávač,centrální zamykání,dělená zadní sedadla,el. ovládání oken,el. ovládání zrcátek,imobilizér,nastavitelný volant,posilovač řízení,tažné zařízení,venkovní teploměr,výškově nastavitelná sedadla,klima 2 airbagy.Doporučili byste mi tento vůz?problém je v tom že nemám mechanika který by tam se mnou jel a prohlídnul ho,je to dál než v okolí bydliště a tak nevím na co si dát pozor při koupi,je jasný že oni chtějí prodat tak mi nedají asi uplně přesné info.Prosím poradte potřebuji ho kvuli dětem abych je mohla dopravovat do školy.Díky a přeji hezký zbytek dne A.
respond
radek.slivaFB
number of posts181
date of registration16.03.2013
Monday 25.11.2013 14:06, kontrola
Dobrý den,
najděte si kde je v okolí nějaká stanice technické kontroly a nechte si to tam zkontrolovat běžně to dělají za 200 Kč...změří Vám brzdy, světla a udělají vizuální kontrolu auta i podvozku....
respond
Adanaja
number of posts6
date of registration25.11.2013
Monday 25.11.2013 14:43, RE: kontrola
radek.slivaFB posted by:
Dobrý den,najděte si kde je v okolí nějaká stanice technické kontroly a nechte si to tam zkontrolovat běžně to dělají za 200 Kč...změří Vám brzdy, světla a udělají vizuální kontrolu auta i podvozku....[/qu



Možná se ted zeptám jako hlupačka ale nemám zkušenost s tímto a je to moje první koupě vozu ale oni mi ho půjčí k prověření na té STK?auto má novou STK.nebo tam s nim můžu jet až po koupi vozu a případně reklamovat nebo jak to chodí obvykle?
respond
Adanaja
number of posts6
date of registration25.11.2013
Monday 25.11.2013 14:48, koupit či nekoupit tuto ojetinu
Aby neřekli že když má auto novou STK tak neni důvod s nim jezdit na prověření nebo tak něco.
respond
David V
number of posts2054
date of registration16.05.2007
Monday 25.11.2013 15:50, RE: koupit či nekoupit tuto ojetinu
Adanaja posted by:
Aby neřekli že když má auto novou STK tak neni důvod s nim jezdit na prověření nebo tak něco.


Normální je, že co si zákazník vymyslí a zaplatí, to si může nechat prověřit (nedestruktivně). Pokud se prodejce cuká, je v tom obvykle levota.
respond
Adanaja
number of posts6
date of registration25.11.2013
Monday 25.11.2013 16:48, RE: koupit či nekoupit tuto ojetinu
David V posted by:
Adanaja posted by:
Aby neřekli že když má auto novou STK tak neni důvod s nim jezdit na prověření nebo tak něco.
Normální je, že co si zákazník vymyslí a zaplatí, to si může nechat prověřit (nedestruktivně). Pokud se prodejce cuká, je v tom obvykle levota.

to mě napadlo taky,tak jsem rači zavolala na nejbližší STK a tam že to udělají na přání zákazníka a že se mám domluvit s autobazarem.Tak jsem volala i tam a oni že nejni problém že je to běžná praxe a že někdo od nich tam se mnou zajede akorát na tý STK si naúčtujou 590kč a né 200kč ale než pak do toho vrazit bůhví kolik za opravy nebo aby se to "zlomilo" v první zatáčce tak rači oželim těch 590kč Akorát nevím jestli mám ještě ověřovat i ten VIN kod,auto není původem z ČR.Jinak je moje volba správná?Vybrala jsem dobrý typ vozu?
respond
Muroň
number of posts71
date of registration10.06.2008
Monday 25.11.2013 17:01, RE: koupit či nekoupit tuto ojetinu
Adanaja posted by:
David V posted by:
Adanaja posted by:
Aby neřekli že když má auto novou STK tak neni důvod s nim jezdit na prověření nebo tak něco.
Normální je, že co si zákazník vymyslí a zaplatí, to si může nechat prověřit (nedestruktivně). Pokud se prodejce cuká, je v tom obvykle levota.
to mě napadlo taky,tak jsem rači zavolala na nejbližší STK a tam že to udělají na přání zákazníka a že se mám domluvit s autobazarem.Tak jsem volala i tam a oni že nejni problém že je to běžná praxe a že někdo od nich tam se mnou zajede akorát na tý STK si naúčtujou 590kč a né 200kč ale než pak do toho vrazit bůhví kolik za opravy nebo aby se to "zlomilo" v první zatáčce tak rači oželim těch 590kč Akorát nevím jestli mám ještě ověřovat i ten VIN kod,auto není původem z ČR.Jinak je moje volba správná?Vybrala jsem dobrý typ vozu?


Kdyby koupě ojetiny (zvláště dvanáctileté) téměř vždy nebyla rizikovou záležitostí, napsal bych, že jste vybrala výborně.
respond
Adanaja
number of posts6
date of registration25.11.2013
Monday 25.11.2013 18:57, RE: koupit či nekoupit tuto ojetinu
Muroň posted by:
Adanaja posted by:
David V posted by:
Adanaja posted by:
Aby neřekli že když má auto novou STK tak neni důvod s nim jezdit na prověření nebo tak něco.
Normální je, že co si zákazník vymyslí a zaplatí, to si může nechat prověřit (nedestruktivně). Pokud se prodejce cuká, je v tom obvykle levota.
to mě napadlo taky,tak jsem rači zavolala na nejbližší STK a tam že to udělají na přání zákazníka a že se mám domluvit s autobazarem.Tak jsem volala i tam a oni že nejni problém že je to běžná praxe a že někdo od nich tam se mnou zajede akorát na tý STK si naúčtujou 590kč a né 200kč ale než pak do toho vrazit bůhví kolik za opravy nebo aby se to "zlomilo" v první zatáčce tak rači oželim těch 590kč Akorát nevím jestli mám ještě ověřovat i ten VIN kod,auto není původem z ČR.Jinak je moje volba správná?Vybrala jsem dobrý typ vozu?
Kdyby koupě ojetiny (zvláště dvanáctileté) téměř vždy nebyla rizikovou záležitostí, napsal bych, že jste vybrala výborně.

Já vim no,právě proto chci tu kontrolu na STK.Moje finanční možnosti jsou bohužel omezené.Ale řikám si že to snad nebude takový průšvih když to prohlídnou na STK.Ještě mi někdo řikal že po koupi vozu by se měly udělat rozvody včetně oleje a filtru?Poznají na té STK jestli je to potřeba?
respond
radek.slivaFB
number of posts181
date of registration16.03.2013
Monday 25.11.2013 19:13, Rozvody
Rozhodně udělejte výměnu oleje také vzduchového, olejového a palivového filtru...toto nebude z druho výroby velká položka...pokud Vám nedoloží kdy byly rozvody měněny popřípadě žádejte ať to je ve smlouvě...tak výměna je důležitá, protože by mohlo dojít k destrukci motoru...
respond
Adanaja
number of posts6
date of registration25.11.2013
Monday 25.11.2013 20:24, koupit či nekoupit
Tak asi z toho nic nebude prohlížela jsem ted detailněji fotky a nezdá se mi ten levej prední blatník na tom lemu a možná malinko tuknutý dveře,asi to bylo bouraný a někdo to špatně udělal
škoda že tu nemůžu poslat někomu ty fotky,odborník jistě pozná,já tak udělat Latte Machiato Uplně mě to nahlodalo,nevim ted jestli teda to stojí jet kvuli němu 100km jestli to bylo bouraný.
respond
David V
number of posts2054
date of registration16.05.2007
Tuesday 26.11.2013 09:12, RE: koupit či nekoupit
Adanaja posted by:
Tak asi z toho nic nebude prohlížela jsem ted detailněji fotky a nezdá se mi ten levej prední blatník na tom lemu a možná malinko tuknutý dveře,asi to bylo bouraný a někdo to špatně udělal škoda že tu nemůžu poslat někomu ty fotky,odborník jistě pozná,já tak udělat Latte Machiato Uplně mě to nahlodalo,nevim ted jestli teda to stojí jet kvuli němu 100km jestli to bylo bouraný.


Hledat dokonalé auto 13 let staré je, jak hledat jehlu v kupce sena. Nechci tím říct, že by se měly oči mhouřit při všem možném, ale přestříkaný blatník a dveře nemusí znamenat zásek sloupu pouličního osvětlení hluboko do podlahy. Může jít jen o odřeninu nebo promáčklinu ze špatného parkování a není nic jednoduššího, než vznést dotaz, pokud se bude prodejce kroutit a vymlouvat, tak bych teprve od koupě definitivně ustoupil. Pokud existují fotografie před opravou, tak lze zvážit, jestli má cenu koupit tohle nebo čekat na jinou past. Jediný problém u těchto vozů je, že jsou náchylné na rezavění, takže pokud se musely karosářské díly měnit, tak to brzo začne "kvést". Pokud se přestříkají původní, tak si myslím, že to ještě lze snést.
No a pokud se dá rozšířit zorné pole, tak bych zařadil ještě Primeru tuším P11. Ta bude za podobné peníze v obdobé kvalitě a spolehlivosti. O těchto autech tady informace jsou, stačí zadat do vyhledávače.
respond
roman.hrdlicka
number of posts22
date of registration30.10.2013
Tuesday 26.11.2013 10:44, nevěřte prodejci
poodívejte do databáze PČR, jestli není kradené, prověření km a historie použijte cebii. stojí to +-500kč a dozvíte se o autě všechno - km, bouračky a leasing. před prověřením zadarmo zjistíte, kolik info o vašem autě mají, zda se vyplatí za informace zaplatit... to dělám vždycky než se jedu na auto podívat, ať zbytečně neobjíždím auta po celý čr. pokud vin není uveden, zavolejte do bazaru, ať vám ho řeknou, zároveň se zeptejte na všechno, co vás napadne...už poznáte z chování majitele, jestli to není podvod. až se pro nějaké auto rozhodněte, jeďte na testovací jízdu a taky do servisu, a´t se vám na to podívají, popřípadě si vemte nějakého odborníka s sebou...většinou si počítají kolem 2000kč. a nespoléhejte na servis, který vám bude doporučovat bazar nebo majitel, často jsou dohodnutí, vyberte si nějaký sama. nedívejte se na to, jestli je vše vyleštěné a umyté, na to kupující často naletí.
respond
roman.hrdlicka
number of posts22
date of registration30.10.2013
Tuesday 26.11.2013 10:52, kupní smlouva
ještě jsem zapomněl na kupní smlouvu. jak jste sama říkala, prodejce vám sám nic neřekne, ale pak je to často ve smlouvě - kouzelná formulka, že byl kupující seznámen s veškerými vadami. trvejte na tom, aby ty vady byly ve smlouvě přímo vyjmenované, aby později nemohl tvrdit, že jste o nich věděla- samozřejmě nejde třeba o žárovku, která praskne, za to ručit nemůže, ale o podstatné závady. dále taky že auto nemá pohledávky 3.tích stran, že je majitel - např. bazar skutečným majitelem vozu a ne pouze prostředníkem - stává se, že prodej pouze zprostředkuje a za nic potom neručí a že auto nebylo zaplavené - na trhu je řada aut, zatopených, třeba z německa, na kterých to často nepozná ani odborník. hlavně opatrně, s rozumem a zjistit si maximum informací o voze, než ho koupíte.
respond
deleted user
number of posts
date of registration
Thursday 05.06.2014 17:30, re:
Dobrý den. Vůz má sice najeto přes 200 tis. km, ale Nissan Almera je vyhlášen svou spolehlivostí a bezporuchovým provozem. Pokud je v dobrém technickém stavu, mohl by ještě dál spolehlivě sloužit. Určitě Vám ale doporučuji vzít s sebou při nákupu mechanika, který auto důkladně prohlédne a projede, zejména jste-li laik.
respond




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.