0
back
 

diskuze k tématu: Nissan Micra - jak jezdí po třinácti letech?

category of topic classification: japonská vozidla
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 22.04.2009 12:18, článek
Fajn článek. Kdyby takové byly všechny....
Obávám se, že v blízké budoucnosti budu muset řešit podobný problém (auta pro manželku) a nájezd km asi nebude větší.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 22.04.2009 12:23, Srovnejte si!
Příspěvek profesionála o zafiře a tento "amatérský" popis vozu a zkušeností s ním. Co Vám vyjde? Že někteří profíci by měli jít raději k lopatě.
Vážený pane manželi, díky za skvělou recenzi. Padl jste mi do noty. Japonce mám rád a jsem přesvědčen, že už dávno ostatnímu autom. světu ujeli.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 22.04.2009 12:38, Bezvadně napsané
Musím pochválit pana Bohumila! Napsal pěkně o výběru auta, koupi, užívání, závadách, nákladech atd. Mojí manželce se Micra také líbí, ale nekoupíme ji, protože se v hustém provozu taky bojí a tudíž druhé auto nepořizujeme. Vědět pan Bohumil, jak to dopadne, koupil by za 150 Kč malucha bez papírů a s ním by paní vesele mohla na chalupě brázdit polňačky.
Jediná výtka - čerpatelnost (první číslo s W)a viskozita (číslo za /) oleje nesouvisí s technologií výroby a kvalitou oleje. http://www.autopress.cz/mazivarske-myty/mineral-polosyntetika-syntetika
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 22.04.2009 12:51, RE: Bezvadně napsané
Muroň posted by:
Musím pochválit pana Bohumila! Napsal pěkně o výběru auta, koupi, užívání, závadách, nákladech atd. Mojí manželce se Micra také líbí, ale nekoupíme ji, protože se v hustém provozu taky bojí a tudíž druhé auto nepořizujeme. Vědět pan Bohumil, jak to dopadne, koupil by za 150 Kč malucha bez papírů a s ním by paní vesele mohla na chalupě brázdit polňačky.
Jediná výtka - čerpatelnost (první číslo s W)a viskozita (číslo za /) oleje nesouvisí s technologií výroby a kvalitou oleje. http://www.autopres...
Hele Rudlíku kde se dá koupit Maluch za 150 Kč? Koupil bych 3ks dětem na hraní.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 22.04.2009 13:29, pochvala autorovi
Díky pane Bohumile za výborný příspěvek, který podrobně rozebírá auto z pohledu technického i uživatelského. Velká pochvala za čtivě sepsaný text a bezchybný pravopis - dobrá inspirace pro redaktory Tipcars.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 22.04.2009 13:53, RE: článek
Alda posted by:
Fajn článek. Kdyby takové byly všechny....
Obávám se, že v blízké budoucnosti budu muset řešit podobný problém (auta pro manželku) a nájezd km asi nebude větší.
Také jsme řešili, nejdříve to byla Fiesta 1.1. 3dv. ale neměla posilovač a manželka si stěžovala na dostupnost zadních sedadel, kam musela složitě nakládat syna. Takže jsme po čase znovu vybírali, až jsme zvolili Opel Agila 1.2. a manželka je více než nadšená - auto je živé-motor má 75 koní, má posilovač, vysoký posaz a tedy velmi dobrý výhled na silnici (to si manželka pochvaluje nejvíce) a hlavně 5 dveří. Spolehlivost je slušná - je to vlastně zčásti japonec, jen teď asi budeme muset vyměnit rozvody - sice to má řetez, ale poměrně chrastí a motor je hlučný (najeto 97000 Km).
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 22.04.2009 13:57, RE: Bezvadně napsané
Alda posted by:
Hele Rudlíku kde se dá koupit Maluch za 150 Kč? Koupil bych 3ks dětem na hraní.
Se 150 Kč jsem to i trošku přehnal. Když je shnilý a bez papírů, tak bratru i za vlídné slovo se dává. Kamarád si skládá dohromady Fiaty 600 z těch, co dostane zadarmo (většinou stačí 3, aby udělal jednoho pěkného a funkčního). Od zavedení ekopoplatků jsem měl pár mnohem zajímavějších nabídek na vůz zdarma - např. motoricky dobrá Astra F, trošku nahnilá, problém byl se špatně zaneseným čísle motoru po výměně a legalizovat (i pro případ dalšího prodeje) se to majiteli nevyplatilo, tudíž to nabízel zdarma. Na nějaké ježdění po polňačkách a silničkách III. třídy je to úplný luxus.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 22.04.2009 15:45, japonská "autíčka"
Holky letěj na japonský auta:))), tedy lépe napsáno, japonský autíčka jsou u ženskejch asi v kurzu. U nás funkci druhého auta v rodině plní Honda Civic, sic již starší, ale spolehlivá a u ženy velmi oblíbená. Už má vyhlídlého nástupce (tedy doufám jen, že pouze za to auto :))) )... a můžete hádat, co to tak asi bude....... Kamarádova manželka je zamilovaná do svého Yaríska, sousedka si před nedávnem pořídila Swifta... Článek se velice dobře čte, zdařile napsáno, chválím.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 22.04.2009 15:58, RE: pochvala autorovi
NN_N posted by:
Díky pane Bohumile za výborný příspěvek, který podrobně rozebírá auto z pohledu technického i uživatelského. Velká pochvala za čtivě sepsaný text a bezchybný pravopis - dobrá inspirace pro redaktory Tipcars.
Díky za díky. Přiznávám se, že jsem taky redaktor, nicméně z jiného oboru podnikání .
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 22.04.2009 16:02, RE: Bezvadně napsané
Muroň posted by:
Musím pochválit pana Bohumila! Napsal pěkně o výběru auta, koupi, užívání, závadách, nákladech atd. Mojí manželce se Micra také líbí, ale nekoupíme ji, protože se v hustém provozu taky bojí a tudíž druhé auto nepořizujeme. Vědět pan Bohumil, jak to dopadne, koupil by za 150 Kč malucha bez papírů a s ním by paní vesele mohla na chalupě brázdit polňačky.
Jediná výtka - čerpatelnost (první číslo s W)a viskozita (číslo za /) oleje nesouvisí s technologií výroby a kvalitou oleje. http://www.autopres...
Dáky! JInak vím dobře, že dělení minerální-polosysntetické-syntetické nemá co do činění s přesnou specifikací, nicméně s ohledem na zažité "dělení", které běžně používají i servisy, myslím, že je to srozumitelné, i když jsem si říkal, že na to třebas někdo upozorní
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 22.04.2009 20:26, RE: článek
Alda posted by:
Fajn článek. Kdyby takové byly všechny....
Obávám se, že v blízké budoucnosti budu muset řešit podobný problém (auta pro manželku) a nájezd km asi nebude větší.
Micra je fajn auto, loni jsem ji koupil ženě ... je to 2005, 1.0, 48 kW.
Motor je kupodivu velmi živý. Za rok žádný problém, i já se občas rád svezu.

Recenze moc pěkná ... a dnes tu dokonce nikdo nedoporučil C3 s HDI motorem :))
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 22.04.2009 20:43, RE: článek
Mart posted by:
Micra je fajn auto, loni jsem ji koupil ženě ... je to 2005, 1.0, 48 kW.
Motor je kupodivu velmi živý. Za rok žádný problém, i já se občas rád svezu.

Recenze moc pěkná ... a dnes tu dokonce nikdo nedoporučil C3 s HDI motorem :))
Koupil jsi auto ženě? Našetřil jsi a zaplatil, žena jen převzala klíčky ? ) Nic ve zlém, jen takové rýpnutí, třeba tak tomu opravdu bylo. Jen mne to zaujalo, protože podobných slovních spojení je tady v diskuzích (obzvlášť kolem malých aut) opravdu hodně.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 22.04.2009 21:22, RE: článek
Radek_G posted by:
Koupil jsi auto ženě? Našetřil jsi a zaplatil, žena jen převzala klíčky ? ) Nic ve zlém, jen takové rýpnutí, třeba tak tomu opravdu bylo. Jen mne to zaujalo, protože podobných slovních spojení je tady v diskuzích (obzvlášť kolem malých aut) opravdu hodně.
Nějak nechápu, co je na tom tak divného??
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 22.04.2009 23:17, RE: článek
Alda posted by:
Nějak nechápu, co je na tom tak divného??
Tak za daleko přirozenější a v mém okolí frekventovanější postup je, že když potřebuje auto žena/manželka tak se sama koupě také spoluúčastní- přinejmenším finančně (společná domácnost), velmi často i osobní přítomností. Formulace "koupil jsem manželce auto" mi prostě přijde trochu zvláštní.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 23.04.2009 08:48, RE: článek
Radek_G posted by:
Tak za daleko přirozenější a v mém okolí frekventovanější postup je, že když potřebuje auto žena/manželka tak se sama koupě také spoluúčastní- přinejmenším finančně (společná domácnost), velmi často i osobní přítomností. Formulace "koupil jsem manželce auto" mi prostě přijde trochu zvláštní.
Dostal jsem služební, tak jsem svoje auto prodal a koupil přítelkyni (nyní manželce na mateřské) něco menšího a hlavně v benzínu.
Jen jsem si předem nenápadně zjistil, které auto se jí nejvíc líbí a rozhodl jsem se pro Micru (na Mini Cooper bohužel nemám).
Nevidím na tom slovním obratu nic divného, vyjadřuje přesně jak to bylo.
Máš ale pravdu, že teď když je žena na mateřské, tak by to asi bylo více po společné domluvě :)
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 23.04.2009 09:34, OLEJ
Až na ty úvahy o oleji dobrý ...
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 23.04.2009 10:21, RE: článek
Mart posted by:
Dostal jsem služební, tak jsem svoje auto prodal a koupil přítelkyni (nyní manželce na mateřské) něco menšího a hlavně v benzínu.
Jen jsem si předem nenápadně zjistil, které auto se jí nejvíc líbí a rozhodl jsem se pro Micru (na Mini Cooper bohužel nemám).
Nevidím na tom slovním obratu nic divného, vyjadřuje přesně jak to bylo.
Máš ale pravdu, že teď když je žena na mateřské, tak by to asi bylo více po společné domluvě :)
I já jsem JÍ HO skutečne KOUPIL resp. koupil jí ho Ježíšek, pokud na něj věříte.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 23.04.2009 15:15, RE: článek
BohuslavB posted by:
I já jsem JÍ HO skutečne KOUPIL resp. koupil jí ho Ježíšek, pokud na něj věříte.
.-)) Jasně, jasně takový dárek si žádá velkou pochvalu. Určitě ale tento scénář nelze ani náhodou považovat za většinový. Daleko běžnější a přirozenější je postup, že manželé koupí auto (auta) pro rodinu, manžela manželku. Jinak - nevadilo by mi, kdyby mi manželka koupila auto. Ovšem dle mého výběru.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Saturday 25.04.2009 07:40, super článek
Pochvala za článek. Micra je jedno z nejlepších malých aut.
Nakonec jsem si ji nevybral právě kvůli ženskému vzhledu a
antikorozní ochraně. Rozhodovat se čistě kvůli technickému řešení vozu - Micra nemá konkurenci. Spotřeba 8 litrů se mi zdá příliš i když jezdíte krátké trasy. Zkusil bych projet nějakou delší trasu, jestli to není třeba lambda sonda.(mám P 106 1.0 a při krátkých bere 6 a pří delších 5,2, nad 6 jsem se ještě nedostal to bych musel snad musel mít cihlu na plynu)
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Sunday 26.04.2009 20:10, RE: super článek
will83 posted by:
Pochvala za článek. Micra je jedno z nejlepších malých aut.
Nakonec jsem si ji nevybral právě kvůli ženskému vzhledu a
antikorozní ochraně. Rozhodovat se čistě kvůli technickému řešení vozu - Micra nemá konkurenci. Spotřeba 8 litrů se mi zdá příliš i když jezdíte krátké trasy. Zkusil bych projet nějakou delší trasu, jestli to není třeba lambda sonda.(mám P 106 1.0 a při krátkých bere 6 a pří delších 5,2, nad 6 jsem se ještě nedostal to bych musel snad musel mít cihlu na plynu)
Podle mě lambda sonda by se ve finále musela projevit i na emisích při STK a emise jsou OK. Jak jsem psal - jízdní styl je "příšerný" - studený motor a nižší rychlostní stupně si žádají své.
respond




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.