0
back
 

diskuze k tématu: Renault Megane 1.3 85 kw - plusy a mínusy

category of topic classification: poradna, servisní náklady
Rejnok
number of posts6
date of registration21.05.2019
Thursday 13.06.2019 18:30, Renault Megane 1.3 85 kw - plusy a mínusy
Dobrý den! Chtěl bych se zeptat jestli je Renault Megane 1.3 115 Zen 85 kw dobrou volbou jako rodinný kombik s porovnáním s Škodou Octavii 1.0 85 kw.Jaké je to se servisem u Renaultu a Škodovky? Uvažuji že bych šel do nového vozu můžete mi poradit s plusy a mínusy. Děkuji Rejnok
respond
KoobaS
number of posts1008
date of registration23.04.2014
Friday 14.06.2019 09:35, RE: Renault Megane 1.3 85 kw - plusy a mínusy
citation:
reakce na: Rejnok, 13.06.2019 18:30 (Dobrý den! Chtěl bych se zepta ...)


Renaultí 1,3 tCe je úplně nový motor. Předchozí 1,2 tCe se moc nepovedl a trpěl několika nemocemi přímovstřikových motorů. Renault tvrdí, že se z těchto chyb poučil. Nasvědčuje tomu i to, že nová jednotka je skutečně velmi modifikovaná a rozdílná od předchůdce. Novináři, kteří již měli možnost se s motory projet si je velmi chválí. Na hodnocení trvanlivosti a spolehlivosti je bohužel zatím brzo.
Nedávno jsem se vezl v trojkové octáviicombi tgi, tedy čtrnáctistovka na plyn a myslím, že mégane je dotaženější auto.
1,3tCe a 1,0 tsi budou mít vzadu vlečenou nápravu. Rozdíl je ten, že Renault jí používá ke všem motorizacím a má ji tedy trochu lépe odladěnou.
Doporučikl bych se u dealerů domluvit na zapůjčení vozů na víkend, oba kandidáty si pořádně projet. Platí, že Renault bude za stejné peníze lépe vybavený, při stejném výkonu má válec navíc. Okta možná nabídne někde trochu víc místa...
Renault má autorizovaný servis v každém větším městě, stejně jako škodovka. Hledal bych názory na fórech či facebookových skupinách. V Brně jsou třeba tři dealeři/autorizované servisy renault. Jeden špatný, jeden tak zhruba průměr a jeden skvělý.
Místo okty bych doporučil mrknout se na golfa, to auto je přecejenom o něco dotaženější...
respond
BobanHTP
number of posts2404
date of registration19.08.2015
Friday 14.06.2019 12:58, RE: Renault Megane 1.3 85 kw - plusy a mínusy
citation:
reakce na: Rejnok, 13.06.2019 18:30 (Dobrý den! Chtěl bych se zepta ...)

Ahoj obě auta znám trochu a můžu jen přitakat, v Megane se budeš cítit lépe. Ohledně motorů, velkou devízou motoru 1.33Tce je čtyřválcová klasická koncepce, kde Renault zapracoval a odstranil konstrukční nedostatky motoru 1.2 Tce(karbonizace, ředění oleje s benzínem na krátkých trasách), kterými ale trpěl i koncenový 1.2 TSI E111(1.generace).
První co Tě zaujme na Meganu jsou sedadla a celkově komfortně laděný interiér, který se posunul hodně blízko ke Golfu.. Druhou věcí je kultivovanost motoru, tam se 3-válec 1.0 TSI nechytá - nic proti němu on za to nemůže už z podstaty konstrukce. Octávie dává smysl v benzínu s 1.4/1.5 TSI motory, protože tihle už si poradí s rozjezdy tak velikého vozu a mě se líbí i kultivovanější projev a taky pořád si říkám, že větší objem je lepší na tak velký vůz..
Pokud máš rád jistotu koncenových vozů, silně doporučuji místo Octávie vzít skladovku/předváděcí vůz Golf Variant, kde interiér utekl Octávii o 10 let a Němci si pečlivě hlídají použití kvalitnějších dílů
Bohužel ceny Golfu se 4-válcem už letí rychle vysoko, tak jako u 3-válce Focusu 1.5EB.
Jinak jako alternativa je za mě velkým překvapením Peugeot 308 sw 1.2 Puretech, sice 3-válec, ale s větším objemem a je to znát. Plusem je, že už pár let je motor na trhnu a zatím žádný skandál Překvapením je také spolehlivost jako celek, kde kamarádka má 2015, najede ročně 30-40tis.km a měnil se jen pohon zadního stěrače v rámci záruky

A teď ty servisy. Doma mám Rapid a Megane III, takže porovnám.
Škoda - hustá síť servisů, ale pořád platí, že musíš hledat ten s dobrými automechaniky jinak ti nepomůže ani to. Co je lepší, tak Škoda mi vždy zařídí náhradní vůz, díly jsou do tří dnů atd.
Renault - nejsou špatní, ale je vidět, že tolik peněz nemají. Náhradní vůz často jeden, je pořád obsazený, občas se čeká i dva týdny na díl. Jinak ale spokojenost. A také platí - zjistit si, kde jsou dobří automechanici a raději jet hodinu dál, než se trápit "blbým" servisem
Ale rovnou říkám, Ford na Severní Moravě mi připadá daleko chudší . Náhradní vůz jsem dostal v létě 2015 10 let starý Ford Ka bez klimy, jezdit po Ostravě v 35 stupních byl zážitek.. Občas nemají ani nářadí na některé opravy a ptají se, jestli bych jej zaplatil(to není vtip)
Takže beru Renault/Dacie za dobrý a dnes už docela rozšířený servis, už proto, že zejména Dácie válcuje prodeji v ČR kdekoho
respond
KoobaS
number of posts1008
date of registration23.04.2014
Friday 14.06.2019 14:12, RE: RE: Renault Megane 1.3 85 kw - plusy a mínusy
citation:
reakce na: BobanHTP, 14.06.2019 12:58 (Ahoj obě auta znám trochu a mů ...)


Bobane to s těmi servisy je vtip, žejo? Moje manželka je z FM, tak vím, že na severu je to trochu divočina, ale tohle je jako ze špatnýho vtipu.
Nejhorší zkušenost z Brna s náhradním autem mám z Opelu, kde chtěli za den za Corsu asi 1000Kč.
U Pokorného - Renault, není problém Clio na den za 250Kč bez DPH, Mégane byl o stovku dražší. Kolega jezdil do opportunity a míval půjčeného náhradního Captura. K pokornému jsou šílené objednací lhůty, ale dva týdny na díl jsem nidky nečekal. Momentálně jezdím do malého neautorizovaného serivsu. Pro auto si ráno přijedou k nám na firmu, auto prohlédnou, objednají díly. Ty jim po obědě dovezou, a než jdu z práce domů, tak mám auto zpátky. Pravda, s náhradníma autama je to horší, mají tam nějakou starou Alfu 145, moc důstnojný ani reprezentativní to moc není, ale jezdí to. A hlavně není potřeba...
respond
BobanHTP
number of posts2404
date of registration19.08.2015
Friday 14.06.2019 14:27, RE: RE: RE: Renault Megane 1.3 85 kw - plusy a mínusy
citation:
reakce na: KoobaS, 14.06.2019 14:12 (Bobane to s těmi servisy je vt ...)

Ahoj, bohužel ve FM Renault opakovaně všechny náhradní vozy obsazené, tak už tam nejezdím. Asi je to tím, že přednost mají lidé s vozem v záruce, nevím. To samé platí pro Renault Třinec, kde ale nemají problém mě zavézt zdarma domů 12km a jsou vstřícní, včetně že jsem se s funglovkou Megane zavezl sám Jinak ceny oprav Škoda zvedla tak, že nic ušetřit nejde na domácí značce
respond




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.