0
back
 

diskuze k tématu: Saab 9-3 TiD150k, alebo Alfa Romeo 159 1.9JTDM??

category of topic classification: poradna, jaké auto koupit, automobilky, italská vozidla, ostatní, typ vozidla, osobní
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 03.04.2013 12:48, Saab 9-3 TiD150k, alebo Alfa Romeo 159 1.9JTDM??
Dobry den, zvazujem nad kupou tuchto dvoch automobilov a nejako sa neviem rozhodnut. Momentalne vlastnim Volvo S40 2.0D(2005), s ktorym som relativne spokojny. Od auta vyzadujem samozrejme spolahlivost, rychle prejazdy zakrutami a aj slusny zatah motoru. Spotreba ma nejako zvlast nezaujima.
Ak niekto vlastni, alebo vlastnil niektory z tychto aut, rad by som pocul plusi, minusi od vas.
Takisto zvazujem aj nad bezinovymi verziami tychto aut. Dakujem za odpoved(e), Filip.
respond
David V
number of posts2049
date of registration16.05.2007
Wednesday 03.04.2013 12:58, RE: Saab 9-3 TiD150k, alebo Alfa Romeo 159 1.9JTDM??
nepřihlášený uživatel posted by:
Dobry den, zvazujem nad kupou tuchto dvoch automobilov a nejako sa neviem rozhodnut. Momentalne vlastnim Volvo S40 2.0D(2005), s ktorym som relativne spokojny. Od auta vyzadujem samozrejme spolahlivost, rychle prejazdy zakrutami a aj slusny zatah motoru. Spotreba ma nejako zvlast nezaujima. Ak niekto vlastni, alebo vlastnil niektory z tychto aut, rad by som pocul plusi, minusi od vas. Takisto zvazujem aj nad bezinovymi verziami tychto aut. Dakujem za odpoved(e), Filip.


Všechny vypsané vlastnosti splní Subaru Legacy nebo Outback s benzínovým motorem alespoň 2,5 ltr, lépe pak 3,0 v konfiguraci válců H6. Troufám si tvrdit, že souhrně předčí oba Vámi jmenované vozy ve všech ohledech, kromě spotřeby, která Vás ovšem nezajímá.
respond
Reno
number of posts1352
date of registration30.03.2010
Wednesday 03.04.2013 19:35, RE: Saab 9-3 TiD150k, alebo Alfa Romeo 159 1.9JTDM??
David V posted by:
nepřihlášený uživatel posted by:
Dobry den, zvazujem nad kupou tuchto dvoch automobilov a nejako sa neviem rozhodnut. Momentalne vlastnim Volvo S40 2.0D(2005), s ktorym som relativne spokojny. Od auta vyzadujem samozrejme spolahlivost, rychle prejazdy zakrutami a aj slusny zatah motoru. Spotreba ma nejako zvlast nezaujima. Ak niekto vlastni, alebo vlastnil niektory z tychto aut, rad by som pocul plusi, minusi od vas. Takisto zvazujem aj nad bezinovymi verziami tychto aut. Dakujem za odpoved(e), Filip.
Všechny vypsané vlastnosti splní Subaru Legacy nebo Outback s benzínovým motorem alespoň 2,5 ltr, lépe pak 3,0 v konfiguraci válců H6. Troufám si tvrdit, že souhrně předčí oba Vámi jmenované vozy ve všech ohledech, kromě spotřeby, která Vás ovšem nezajímá.


No nevím, spotřeba ho nijako zvlášť nezaujíma, ale až bude 12+ tak ho zajímat začne... nevidím důvod
živit čtyři kola celý rok...

respond
frenmartjan
number of posts10
date of registration08.01.2012
Wednesday 03.04.2013 20:16, 159 je dobrá volba
Mám 159, rv 2008, ale s motorem 2.4JTDm 154kW. K tomu mám stálý pohon 4x4 - verzi Q4, SAABa neznám.
Tuto motorizaci (2.4) bych volil znovu, pokud nepotřebujete 4x4, tím líp pro vás, ušetříte cca 1l nafty/100km. Já sám jezdím svižně, spotřeba je +-8l/100km, u předokolky to bude méně, jak jsem psal. Výtečnou volbou je taky 1.9JTDm 110kW. Dostatečně silný motor s nízkou spotřebou.

Výhody 159 jsou následující - robustní a bezpečný vůz, za kterým se dost lidí rádo ohlédne, JTD motory jsou při správném servisu nadprůměrně spolehlivé, rozumná cena náhradních dílů v této kategorii vozidel (komplet rozvody a náplně jsem vyměnil za cca 15tis kč). Kupoval jsem auto na delší cesty a jsem maximálně spokojený - rychlé přesuny, klid na palubě a celkově příjemná jízda s velice dobře nastaveným podvozkem, který dovolí dost i v zatáčkách. Autu je úplně jedno, jestli jedete sám nebo ve 4 s plným kufrem.
Nevýhody souvisí s výhodami - vysoká hmotnost se projevuje ve vyšší spotřebě proti konkurentum, sofistikovany podvozek trpi na rozbitych cestach, motor se rád zanáší sazemi díky ekok.rvitkum jako EGR, DPF apod., nicméně pravidelná údržba není náročná a zaručí dlouhou životnost a bezproblémový provoz. 159 je navzdory vetsim vnejsim rozmerum uvnitr nevelke auto. Na prednich sedadlech je mista kralovsky, vzadu si uz ale vyssi cestujici vyskakovat nemohou (mene mista na nohy, pokud vepredu sedi vysoci lide). Taky kufr (mluvim o verzi kombi) neni extra velky a nakladova hrana je vysoka, coz je dan za krasny design. Pokud ale nepotrebujete prevazet mrtvoly v kufru, bude to stacit
Když najdete zachovalý kousek tohoto auta, náramně se vám odvděčí, Alfu je radost řídit. Alfy rychle padají na ceně, proto se dají sehnat za více než zajímavou cenu. Pověrám o nízké spolehlivosti nevěřte, ale dobře vybírejte, nejhůře se na tomto autě obvykle podepíše člověk, který mu nedává potřebný servis. Přeju šťastnou ruku při výběru
respond
frenmartjan
number of posts10
date of registration08.01.2012
Wednesday 03.04.2013 20:25, RE: Saab 9-3 TiD150k, alebo Alfa Romeo 159 1.9JTDM??
David V posted by:
nepřihlášený uživatel posted by:
Dobry den, zvazujem nad kupou tuchto dvoch automobilov a nejako sa neviem rozhodnut. Momentalne vlastnim Volvo S40 2.0D(2005), s ktorym som relativne spokojny. Od auta vyzadujem samozrejme spolahlivost, rychle prejazdy zakrutami a aj slusny zatah motoru. Spotreba ma nejako zvlast nezaujima. Ak niekto vlastni, alebo vlastnil niektory z tychto aut, rad by som pocul plusi, minusi od vas. Takisto zvazujem aj nad bezinovymi verziami tychto aut. Dakujem za odpoved(e), Filip.
Všechny vypsané vlastnosti splní Subaru Legacy nebo Outback s benzínovým motorem alespoň 2,5 ltr, lépe pak 3,0 v konfiguraci válců H6. Troufám si tvrdit, že souhrně předčí oba Vámi jmenované vozy ve všech ohledech, kromě spotřeby, která Vás ovšem nezajímá.


Taky jsem si chtěl koupit Subaru Outback, ale ani motor 2.5 s autem vubec nic nedela. Byl jsem opravdu zklamany z (ne)dynamiky tohoto vozu. Třílitr je úplně o něčem jiném, skvělá volba, ale při svižnější jízdě jsem měl pocit, že jedu spíš s offroadem než s osobákem. Sice jistá stopa a vedení, ale houpání na nerovnostech mi připomnělo mé zážitky s Pajerem. H6 je taky hodně žížnivý motor, hledal jsem ho v LPG, moc jich není, nakonec jsem ale koupil Alfu 159 Q4 2.4 a jsem maximálně spokojený. Velmi slušná dynamika (přeci jen 400Nm s autem opravdu hýbe) a k tomu více než rozumná spotřeba 7-8l nafty/100km (finančně se to rovná spotřebě H6 v LPG).
respond
David V
number of posts2049
date of registration16.05.2007
Thursday 04.04.2013 10:06, RE: Saab 9-3 TiD150k, alebo Alfa Romeo 159 1.9JTDM??
Reno posted by:
David V posted by:
nepřihlášený uživatel posted by:
Dobry den, zvazujem nad kupou tuchto dvoch automobilov a nejako sa neviem rozhodnut. Momentalne vlastnim Volvo S40 2.0D(2005), s ktorym som relativne spokojny. Od auta vyzadujem samozrejme spolahlivost, rychle prejazdy zakrutami a aj slusny zatah motoru. Spotreba ma nejako zvlast nezaujima. Ak niekto vlastni, alebo vlastnil niektory z tychto aut, rad by som pocul plusi, minusi od vas. Takisto zvazujem aj nad bezinovymi verziami tychto aut. Dakujem za odpoved(e), Filip.
Všechny vypsané vlastnosti splní Subaru Legacy nebo Outback s benzínovým motorem alespoň 2,5 ltr, lépe pak 3,0 v konfiguraci válců H6. Troufám si tvrdit, že souhrně předčí oba Vámi jmenované vozy ve všech ohledech, kromě spotřeby, která Vás ovšem nezajímá.
No nevím, spotřeba ho nijako zvlášť nezaujíma, ale až bude 12+ tak ho zajímat začne... nevidím důvodživit čtyři kola celý rok...


Možná...ale z Volva bych nešel ani do Saaba v naftě a už rozhodně ne do Alfy (jakékoliv), pokud hledám u auta spolehlivost. A spotřeba je jen otázkou najetých kilometrů, kdy 3 litry rozdílu=cca 1 Kč/km a pokud má někdo LPG, pak není o čem mluvit.
respond
Phil6
number of posts2
date of registration05.04.2013
Friday 05.04.2013 18:49, Diky za odpovede
Subaru ma vobec nelaka a ani moja S40 nie je moc spolahliva, aj ked jazdne vlastnosti su dobre, je to celkom pekne auto, interier je dobre spracovany-nic neskripe, nevrzga.
Co mi prekaza je cestovny hluk, kabina je slabsie odhlucnena, je dost pocut vietor, motor som musel dal remappovat aby mal lepsi tah. Mozno je len turbo trochu"unavene"(230tis.km) neviem, ale nedavno som bol prevezeni octavkou 2.0tdi(140k) a ta tahala lepsie a papierovo ma len o 4koniky viacej. Este si to budem musiet nechat prejst hlavou, zatial len citam recenzie , rozhliadam sa okolo....
respond
deleted user
number of posts
date of registration
Thursday 09.05.2013 23:23, Re:
Dobrý den. V tomto případě Vám doporučím Alfu Romeo s motorem 1.9 JTDm. Jedná se o vůz s jistým řízením a velmi dobrými jízdními vlastnostmi. Pohonná jednotka 1.9 JTDm nabízí velmi dobrou dynamiku při nízké spotřebě a naopak vysoké spolehlivosti. Největší slabinou Saabu 9-3 je právě naftový motor. U něj bývají velké problémy se vstřikovacím čerpadlem (oprava v řádech desetitisíců Kč), samotný motor také není příliš spolehlivý a většinou nenajede více než 200 tis. km.
respond
Phil6
number of posts2
date of registration05.04.2013
Friday 10.05.2013 09:34, RE: Re:
Karel - TipCars.com posted by:
Dobrý den. V tomto případě Vám doporučím Alfu Romeo s motorem 1.9 JTDm. Jedná se o vůz s jistým řízením a velmi dobrými jízdními vlastnostmi. Pohonná jednotka 1.9 JTDm nabízí velmi dobrou dynamiku při nízké spotřebě a naopak vysoké spolehlivosti. Největší slabinou Saabu 9-3 je právě naftový motor. U něj bývají velké problémy se vstřikovacím čerpadlem (oprava v řádech desetitisíců Kč), samotný motor také není příliš spolehlivý a většinou nenajede více než 200 tis. km.


Dakujem za odpoved, ale ved saaby pouzivaju prave jtd od fiatu/alfy a tie sa javia ako nadpriemerne spolahlive.Opravte ma ak sa mylim.
respond


update
you watch this topic

stop watching this topic

similar vehicles on offer:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.