0
back
 

diskuze k tématu: Dilema do budoucna - nechat si Fabii nebo koupit Tipo?

category of topic classification: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, ostatní, typ vozidla, osobní, volná diskuze, diskuze o tipcars
Dadanek
number of posts10
date of registration21.10.2016
Tuesday 06.04.2021 17:24, Dilema do budoucna - nechat si Fabii nebo koupit Tipo?
Ahoj pratele,
koukam, co se ted dava za benzinove motory a trosku z toho mam dilema...

Vlastnim jednickovou fabii combi 1.9 SDI, dovezenou z italie, ktera jezdi skvele, nema jedinou rez, jen jednu vadu... bud topi na maximum a nebo studeny fukár na maximum.... nejde regulovat teplota... dokonce u ni funguje i klimatizace a nikde neunika... zkratka super auto, ale na me jezdeni max 15 000 km rocne asi ne idealni. Hlavne v zime jezdim do prace 3x tydne 5 km tam a zpet. Prijde mi ji skoda... jinak nejsem zadny zavodnik a jeji lenost mi nevadi...

No a kdyz ted koukam, co davaji do novych aut, trivalce, obsah 1.0, tak me laka koupit benzinove fiat tipo 1.4, 70 kw... liny to bude stejne a ocekavam, ze hodne dlouho let nebudu resit skoro nic... na druhou stranu mi to prijde zbytecne... vubec nevim vlastne, co mam delat... k autum se chovam hezky a aspon budu vedet, mit nejakou jistotu na nekolik let... ale tu mam tak trochu i ted ve fabii... jde opravdu utahat diesel motor po meste, i kdyz ho neturuji po ceste do prace a jednou mesicne mu dam aspon delsi projizdku?

Predem rikam, ze nejsem nejaky bohaty cech a davat 250 tisic za nove auto se mi nechce, ale z hlediska budoucna jsem ochoten do toho jit... jen nevim, zda prevazujou pozitiva...

dekuji vsem za rady
respond
Bronn
number of posts128
date of registration23.11.2014
Wednesday 07.04.2021 11:11, RE: Dilema do budoucna
citation:
reakce na: Dadanek, 06.04.2021 17:24 (Ahoj pratele,koukam, co se ted ...)


Temhle starym dieslum prakticky nevadi kratke popojizdy, a obzvlaste ve variante SDI, jelikoz nema turbo. Protoze turbo je to co dostava zabrat na kratkych trasach.
Takze jedinny neduh co zustava spojen s kratkymi trasami je rychlejsi degradace motoroveho oleje, ale to se tyka i benzinovych motoru. Takze mente olej maximalne po 15k km ci po jednom roce (pro klid duse muzete i casteji, autu to jen prospeje) a nebudete mit problem.
Takze pokud jste s fabii spokojen, neni treba auto menit, novy benzinovy motor bude na kratkych trasach trpet vic nez tenhle stary SDI.
respond
Dadanek
number of posts10
date of registration21.10.2016
Wednesday 07.04.2021 15:19, RE: RE: Dilema do budoucna
citation:
reakce na: Bronn, 07.04.2021 11:11 (Temhle starym dieslum praktick ...)


Ja menim na fabii olej kazdych 10k km... Ale u toho fiata kratke trasy nevadi, nebot nema prime vstrikovani... S fabii jsem celkem spokojeny, levne dily, spolehlivy motor a ona je zkratka zachovala, nikde nic neklepe, jezdi krasne... Ale zase nevim, co bude za 5 let... A s fabii se nedostanu do jinych mest s eurem 2 nebo 3... Je to zkratka dilema... Ale nakonec zvitezi asi usetreni penez :)
respond
mufik.martin
number of posts248
date of registration09.05.2007
Thursday 08.04.2021 06:58, RE: RE: RE: Dilema do budoucna
citation:
reakce na: Dadanek, 07.04.2021 15:19 (Ja menim na fabii olej kazdych ...)


Vjezd do měst s EUREM 2 nebo 3 bych zatím neřešil, bůh ví kdy a zdali vůbec to v ČR zavedou, řešil bych to opravdu až v okamžiku, kdy tato situace nastane....jinak já na vašem místě bych asi nechal opravit topení u fabie, aby fungovalo normálně a jezdil bych tak dlouho, dokud nezačne vykazovat nějaké velké známky opotřebení nebo investic, ale jinak fabia 1 a motor SDI je poměrně nesmrtelná kombinace, která se dá za udržet v dobrém stavu za rozumné peníze. Takže pokud vyloženě netrváte na tom, že chcete nové / zánovní auto tak bych těch 250 tis za fiata nevyhazoval a ještě pár let jezdil dokud fabia slouží. A až se začne sypat, nebo zavedou zákazy vjezdu do měst třeba za 5 nebo 10 let, tak pak bych to začal řešit.
respond
gottak
number of posts206
date of registration10.06.2010
Friday 09.04.2021 10:02, RE: RE: RE: Dilema do budoucna
citation:
reakce na: Dadanek, 07.04.2021 15:19 (Ja menim na fabii olej kazdych ...)


Tak určitě nechat Fabku s SDI, tahle kombinace klidně najezdí 1 mega, auto nerezne, nechal bych opravit topení a jinak pohoda
respond




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.