0
back
 

diskuze k tématu: Auto pro čtyřčlennou rodinu

category of topic classification: poradna, jaké auto koupit
vrabec
number of posts3
date of registration22.07.2022
Friday 22.07.2022 09:23, Auto pro čtyřčlennou rodinu
Zdravím! Přišel čas nahradit naše bezmála 14leté Fofo II, které jsem vlastnil pět let, takže přemýšlím o nástupci na dalších pět let. Je to pro moje dojíždění do práce, zavážení dětí do školky, cesty za rodinou a občas na hory. Bydlíme v okolí města a jezdíme hlavně dálnice + město, okresky skoro vůbec. Nájezd je zhruba 20k ročně, spíš víc.

Vzhledem k nájezdu a cenám phm bych chtěl něco s ohledem na spotřebu, takže přemýšlím nejen o benzínu, ale i o naftě. 2.0 TDI je ale zbytečné, takovou dynamiku nepotřebuji a jezdil bych často se studeným motorem.

Kdybych kupoval nové, tak bych vzal asi novou i30 v základu. To auto má všechno, co opravdu potřebuju, za 450k ceníkových. Za plánovaných pět let vlastnictví bych přišel cca o 200k na ztrátě hodnoty, což mi přijde super. Oktávka za 520k a ztráta podobná.

Otázka je, jestli raději nehledat ojetinu. Třeba 1-2letou Oktávku. Nebo ještě starší - takový Golf VII z let 2015-16 s 1.6 TDI v bluemotionu s 6kvaltem. Anebo exotiku Aurise v hybridu... čert aby se v tom vyznal. Poradíte? Má smysl jít do ojetiny?
respond




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.