0
back
 

diskuze k tématu: Octavia III RS nebo VW Passat?

category of topic classification: poradna, jaké auto koupit
Dave14
number of posts1
date of registration01.05.2016
Wednesday 12.08.2020 00:26, Octavia III RS nebo VW Passat?
Zdravím, našel by se prosím někdo, kdo by mi dokázal napsat více informací k oběma autům nebo je nějak srovnat? Určitě chci combi a už asi stokrát jsem se rozhodl pro Octavii, ale vždycky se vrátím k otázce, jestli nebude lepší Passat nebo něco jiného, třeba Superb? Plánuji ojeté auto cca do 500 tis. naj. do 100 km a r.v. tak kolem 2016 s automatem. Vlastně mám vybranou Octavii RS 2.0 TSI, ale si nejsem jistý. Pravidelně jezdím do práce cca 20 km, delší trasy spíš výjimečně, ale rád si jízdu užívám a chci, aby mě to bavilo. Zároveň úplně nepotřebuji rozhazovat za dražší servis (Audi,BMW,..), tak mi to přijde jako nejlepší volba. Pohybuje se servis na RS v podobných částkách jako na normální Octavii? Několikrát jsem narazil ještě na Passat, který je výkonem podobný (kolem 170kW), ale přijde mi, že pro sportovnější jízdu by měla pořád mít napřed Octavia? Zároveň si říkám, jestli za ty prachy kupovat "obyčejnou" Octavii (i když to je RS), když se v podobných relacích pohybují i luxusnější ojetá auta, ale zase jsem zpátky u toho, že se mi nechce rozhazovat za předražený servis. Mohl by mi prosím někdo potvrdit nebo vyvrátit moje teorie, případně přidat nějaké další poznatky?
Díky moc
respond
Tony_cz
number of posts19
date of registration09.04.2019
Thursday 13.08.2020 10:42, RE: Octavia III RS nebo VW Passat?
citation:
reakce na: Dave14, 12.08.2020 00:26 (Zdravím, našel by se prosím ně ...)


Ahoj,
jsem na tom úplně podobně jako ty. Takže nedokážu adekvátně poradit. Jen si myslím, že benzínová Octavia RS nebude za 500tis. pokud má bejt v dobrém stavu. Už jsem jich pár viděl, já teda hledal až od r.v.2017 kvůli faceliftu.
respond
Pavlik
number of posts1325
date of registration09.10.2008
Friday 14.08.2020 14:49, RE: Octavia III RS nebo VW Passat?
citation:
reakce na: Dave14, 12.08.2020 00:26 (Zdravím, našel by se prosím ně ...)


1. Octavia 3 RS není sportovní ani moc zábavné auto. Rychlé celkem ano, ale sportovní skutečně ne.
2. Pokud jezdíš do práce 20 km, tak se sotva zahřeje olej v motoru, takže na žádné velké dovádění to stejně není. Pokud tedy nechceš rychle odepsat motor.
3. Passat je jiná liga v pohodlí, odhlučnění, kvalitě materiálů v kabině i v prostornosti. Jinak je to stejná sterilní řidičská nuda. Úkolem je přepravit pasažéry v relativním tichu a klidu z místa A do místa B s minimem obtěžování a tohle Passat plní na výbornou.
3. Superb 3 je někde mezi. Kvalitou materiálů se blíží Passatu, ale třeba odhlučnění kabiny je spíš na úrovni Octavie.
Vybrat si musíš sám. Jen ještě upozorním, že Octavie RS má řadu specifických dílů, které nejsou zrovna levné. Také tvrdý "sportovní" podvozek neposkytuje zrovna mnoho pohodlí a díky nízkoprofilovým pneumatikám vydrží o dost méně než podvozek běžné trojkové Octavie.
respond
BobanHTP
number of posts2404
date of registration19.08.2015
Friday 21.08.2020 13:15, RE: Octavia III RS nebo VW Passat?
citation:
reakce na: Dave14, 12.08.2020 00:26 (Zdravím, našel by se prosím ně ...)

Ahoj ty výkonné motory neznám, ale jinak Passat je o třídu výš, ne velikostí, ale použitými díly.
Např. málo lidí ví, že Passat ma "tlustší" skla v oknech, to nemá ani Superb. Nebo že v Suberb rády reznou úchyty vzpěr pátých dveří. V Passatu je daleko více tlumícího materiálu.
Dle mého bych Škodovky jako ojetiny spíše vynechal a řešil Passat vs Audi A4/A6
Jasně ceny nejsou moc lidové
PS: Jinak nic proti Oct III RS nemám, jako rodinný rychlík je to dobré auto..
respond




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.