0
back
 

diskuze k tématu: Pomozte s výběrem auta do 350 tisíc

category of topic classification: poradna, jaké auto koupit, servisní náklady, technické dotazy
Semi
number of posts2
date of registration25.08.2018
Saturday 25.08.2018 08:12, Pomozte s výběrem auta do 350 tisíc
Ahoj,
když všechno dobře dopadne, budeme mít na jaře 350 000 určené na koupi auta. Začal jsem se tedy poohlížet co je nyní na trhu a neumím se rozhodnout, co vybrat.

Auto bychom chtěli nové, předváděcí nebo roční ojeté, zkrátka nemáme v tomto úplně preference, ale chceme určitě auto v tovární záruce s nějakou základní výbavou.

Základní požadavky:
Kombi nebo větší kufr
Benzin
Tempomat
Preferujeme automatickou klimatizaci
Tovární záruka

Do mého výběru jsem zatím zařadil:

Seat Leon ST 1.2TSI (81kW)
Hyundai i30 kombi T-GDI 140
Ford Focus 1.0 EcoBoost
Škoda Rapid 1.2TSI (81kW)

Někdo by namítl, že mi tu chybí Kia Ceed, ale tu jsem vyřadil, protože se mi zkrátka nelíbí a to nejsem nijak zvlášť náročný. Podobně je to s Renaultem a Dacií.

A teď za sebe pár věcí, které mě trápí nebo které ztěžují výběr.

Seat Leon - jednoduchá zadní náprava, není jich moc na výběr a v základní výbavě Reference, kde bych se mohl dostat do budgetu s novým autem, není tempomat
Hyundai i30 - no zatím jsem úplně mínusy nenašel, je to spíš taková pocitová nejistota, bojím se rychlé ztráty na hodnotě
Ford Focus - s požadavkem na výbavu se dostávám do nájezdů kolem 30tis, přijde mi to škoda, když se dá za tyhle peníze sehnat skoro nové auto
Rapid - jednoduchá zadní náprava, navoněná bída, ale zase nebude ztrácet tolik na hodnotě jako ostatní a ještě to za pár let slušně prodám

Nekoukal jsem přesněji na náklady údržby, ale počítám, že to bude +- stejně. Ten Seat asi bude horší, moc jich tu nejezdí, těžko říct.

Díky za názory
respond
Valnoha
number of posts322
date of registration03.01.2011
Saturday 25.08.2018 09:21, Vyber
Tsi bych vyradil hned, i30 bez komentare, zbyva FF, a rozsiril bych vyber o Aurise. Sice bude financne na hrane ale s atmo 1,6i a kvalitativne neporovnatelne.
respond
BobanHTP
number of posts2404
date of registration19.08.2015
Monday 27.08.2018 12:14, RE: Pomozte s výběrem auta do 350 tisíc
citation:
reakce na: Semi, 25.08.2018 08:12 (Ahoj,když všechno dobře dopadn ...)


Ahoj, jednoduchou zadní nápravu nepoznáš při běžném ježdění. Seat je o 10cm širší v nápravě, než Rapid takže se bude chovat velmi stabilně, ostatně i R. Megane III který mám dokáže divy i s tímto jednoduchým podvozkem. Jinak Seat je postavený na platformě Golfu, včetně dalších dílů, kvalitativně nejde vůbec srovnávat s Rapidem, který mimo jiné má podvozek užší než Hyundai i20!!

Jinak Rapid 2016 1.2 TSI mám a bohužel můžu jen potvrdit, aušusový kompresor klimatizace SANSDEN zlobí a se stále montuje i do nových Rapidů 2018. Evergreenem je vrzající plynový pedál, který se umí i zaseknout. V servisu mění nebo promažou a čekají až dojde záruka. To samé zažívám při reklamaci toho kompresoru SANDEN. Brzdy musíš vzít jedině s koutočové vzadu, jinak budeš na dálnici chtít brzdit i nohama a to nedopočuji

Za mě je Ford Focus III kombi 1.0 Ecoboost 92kw natolik lepším autem, než Rapid, že bych opravdu ignoroval větší nájezd a koupil bez debat jej. Ono ten Focus je totiž o třídu spolehlivější, bezpečnější a prodáš ho také dobře. Co jde k dobru Fordu je celková robustnost, to si musíš zažít, nejde popsat.

Za mě teda platí vzít Seat nebo Focus nebo i Octávii, která je o třídu lépe udělaná, než Rapid. Vyhnul bych se novým 1.0 TSI, nemají moc co nabídnout, jsou hlučnější a mají záběr turba výše než 1.2 TSI. Samozřejmě 1.4 TSI je lepší o další kus.

Hyundai i30 1.4 T-GDI jsem si zařídil, motor je skvělý, interiér také. Trochu mi vadil větší hluk od kol, takže raději si vůz projeď. Jinak cena Korejců už neklesá jako dříve, lidé už ví, že jsou to docela fortelná auta.

Co bych přidal do výběru je i Opel Astra kombík, ať už 1.0 Turbo nebo 1.4T. Mírně ojentý nemusí být špatná volba...

Jinak velká škoda, že chceš kombík, jinak jsou na Fordu skladovky už NOVÉHO Focusu hatchbacku za cca 360tis.kč a to je úplně jiná "dimenze", nutno vidět a sedět v něm. Troufám si říct, že Golf má o čem přemýšlet
respond
Kornaz
number of posts65
date of registration15.04.2017
Monday 27.08.2018 18:16, RE: Pomozte s výběrem auta do 350 tisíc
citation:
reakce na: Semi, 25.08.2018 08:12 (Ahoj,když všechno dobře dopadn ...)


i30 a Kii sa vyhni oblukom ak si auto chces nechat dlhsie.
Vsetko je pekne kym sa clovek nepozrie na lisovanie dveri, kufra, kapoty... vsetko krasne hrdzavie a kvitne.
respond




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.