0
back
 

diskuze k tématu: Auto na zimu okolo 30000

category of topic classification: poradna, jaké auto koupit, automobilky, česká vozidla, německá vozidla, japonská vozidla, typ vozidla, osobní
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 06.08.2013 22:12, Auto na zimu okolo 30000
Ahoj, rád bych si pořídil auto čistě na zimní ježdění (možná i na ježdění přes léto, když nebude dobré počasí), ale pořád nevím, do čeho jít. Rád bych něco s výkonem přes 100koní a ve čtyřkolce. Moc se mi líbí Audi A4 s motorem 2.6 V6, má totiž Quattro (nevím, jestli permanentní, nebo má nějakou elektroniku co to řídí?). Klidně bych šel i do Octavie 1, nebo něčeho měnšího, jako je Subaru Justy, ale abych věděl, že mi to tu jednu nebo 2 zimy přežije.
Moc děkuji, pokud se mým dotazem budete zabývat.
Michal
respond
eTeflon
number of posts173
date of registration04.11.2008
Wednesday 07.08.2013 17:51, Sdílím zájem
Zdravím Vás pánové, měl bych úplně stejný dotaz: "něco" na zimu a krátké trsy jen po malém městečku, 4x4 a navíc automat do 50.000,- Loni jsem to řešil Jeep Cherokee XJ 4.0 LPG 1989 s novou STK, LPG a nové zimáky to vše za 35.000,- úlohu splnilo, ale už by si žádalo nějaké investice tak za 45.000,- na jaro prodáno.

Díky za rady
respond
Pepe
number of posts1133
date of registration09.05.2007
Wednesday 07.08.2013 19:36, RE: Sdílím zájem
eTeflon posted by:
Zdravím Vás pánové, měl bych úplně stejný dotaz: "něco" na zimu a krátké trsy jen po malém městečku, 4x4 a navíc automat do 50.000,- Loni jsem to řešil Jeep Cherokee XJ 4.0 LPG 1989 s novou STK, LPG a nové zimáky to vše za 35.000,- úlohu splnilo, ale už by si žádalo nějaké investice tak za 45.000,- na jaro prodáno. Díky za rady


Nevím, jak cenově, ale co krátký Isuzu Trooper?
respond
Paul
number of posts773
date of registration07.11.2008
Thursday 08.08.2013 08:43, Na blbnutí
A4 určitě není špatná volba, motor je asi nejvhodnější 1,8 turbo, ale je fakt, že V6 jsou za hubičku. Výhoda A4 je stálý pohon 4x4. Pokud něco menšího, tak Subaru Impreza. Myslím, že 2 zimy přežije obojí a srandy si užijete víc než dost.
respond
tomaskrtek
number of posts982
date of registration18.03.2008
Thursday 08.08.2013 11:28, RE: Auto na zimu okolo 30000
nepřihlášený uživatel posted by:
Ahoj, rád bych si pořídil auto čistě na zimní ježdění (možná i na ježdění přes léto, když nebude dobré počasí), ale pořád nevím, do čeho jít. Rád bych něco s výkonem přes 100koní a ve čtyřkolce. Moc se mi líbí Audi A4 s motorem 2.6 V6, má totiž Quattro (nevím, jestli permanentní, nebo má nějakou elektroniku co to řídí?). Klidně bych šel i do Octavie 1, nebo něčeho měnšího, jako je Subaru Justy, ale abych věděl, že mi to tu jednu nebo 2 zimy přežije. Moc děkuji, pokud se mým dotazem budete zabývat. Michal


A4 ano, ale je třeba počítat s investicí minimálně do pření nápravy, a motor raději 2.8, je jich daleko víc, osobně bych možná ještě raději zachovalé Audi 80. ale to bude trochu více hledání. paradoxně levnější než A4 jsou stejně staré i novější A8, a sem tam i nějaká olítaná A6, ale to je hodně velký risk. z malých aut Subaru Justy, což je Swift se čtyřkolkou, sem tam se objeví nějaká Impreza a dá se do limitu koupit i Legacy, obvykle s dvoulitrem, což mi přijde jako optimální volba. možná ještě Suzuki Baleno, 1.6ka. samozřejmě Samurai, Vitara, Kia Sportage, Pajero, Frontera, Scenic RX4... ale to v daném limitu budou kusy před smrtí. kdyby se našel nějaký zachovalý kus Audi 100/A6 C4, to by byla také hodně zajímavá varianta, prakticky s jakoukoliv motorizací-samozřejmě pětiválec turbo s označením S by byl nej...
respond
deleted user
number of posts
date of registration
Wednesday 25.09.2013 21:21, Re:
Dobrý den, systém pohonu všech kol quattro, který Audi používá u svých modelů, je stálý (permanentní) pohon všech kol. Oproti tomu Octavia využívá k pohonu zadní nápravy kapalinovou spojku Haldex. Subaru zase využívá systému Symetrical AWD, které z auta rovněž dělá permanentní čtyřkolku. Myslím si, že z aut ve Vašem výběru bude v těžších podmínkách nejschopnější.
respond


update
you watch this topic

stop watching this topic

similar vehicles on offer:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.