0
back
 

diskuze k tématu: Jaké rodinné auto 4x4 s vyšším podvozkem, v benzínu?

category of topic classification: poradna, automobilky, německá vozidla, japonská vozidla, typ vozidla, osobní
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 18.01.2016 09:36, Jaké rodinné auto 4x4 s vyšším podvozkem, v benzínu?
Prosím o pomoc s výběrem auta. Jedná se zejména o spolehlivost, další požadavky jsou:
- palivo benzín
- výkon alespoň 120kw
- pohon 4x4
- vyšší světlá výška
- větší zavazadlový prostor
- cena do 200tkč

Líbí se mi např. Subaru Outback H6, ale je jich zoufale málo. Nebo bude spolehlivější BMW X3 s motorem 3.0i?
Nepotřebuji klasický offroad, jezdím 1/2 po dálnici, zbytek okresky a polní cesty.

Děkuji předem za tipy.
respond
brin
number of posts727
date of registration28.03.2011
Monday 18.01.2016 11:22, Cena
Podle mne bude limitem cena. Já bych šel po Japoncích, tam se za 250kkč dá koupit relativně zachovalý a hlavně spolehlivý Lexus RX400h, případně bych se podíval na Infinity apod. Stanovit si podobné podmínky s takovým finančním limitem je ale dost nebezpečné, protože jedna větší oprava vás pak může klidně vyjít na 60000 Kč. Ostatně i jenom gumy s disky na takové auto přijdou na 25000 Kč.
respond
PetrT
number of posts1076
date of registration24.05.2009
Monday 18.01.2016 11:42, málo peněz xxxx
Lexus Rx400 za 200t nekoupíte, Infinity FX neni rodinné auto (je zoufale malé uvnitř) a servis prostě něco stojí.
U Subaru máte tak na minulou generaci Legacy a ta je objektivně taky malá. Ale dobrá.
Dobrá volby by mohla být XC 70 druhé generace. To je solidní auto, ale má už roky a servis taky neni za babku.
200t bude asi stačit na notně ojeté BMW 530ix nebo E-Classe 4matic. Opět ten servis, který u tak laciné ojetiny prostě bude.
Prostě 200t je málo peněz na velkou čtyřkolku.
p.s - zkuste sehnat VW Multivan T4 R5 TDI Synchro, to je rodinné auto jak má být. Ale to nikdo rozumný v dobrém stavu neprodá.

Jo a jeste me napadl Passat B5 synchro. Casem proverene auto a 4x4 na rozdil od Volva skoro stejne dobre jak u Subaru. Ale holt uz je taky stare.
Nebo Nissan Xtrail, kamarad za nim taha kone a auto drzi jako cert. Captiva mu umrela po pul roce - automat.
respond
blekota
number of posts4
date of registration30.10.2014
Monday 18.01.2016 12:38, Volvo
XC70 jsem měl v naftě, v benzínu jsou pouze turbo motory. Rád bych spíše atmo, kvůli jízdám na krétké trasy.
respond
PetrT
number of posts1076
date of registration24.05.2009
Monday 18.01.2016 12:53, xxxx xxxx xxxxx
Tak co ten X-trail nebo Murano? Na Murano to chce odvahu, CVT je casovana bomba ktera ale ne vzdy bouchne. Mozna i Tribeca kdyz jste ochotny akceptovat spotrebu H6 u Otbacku. Ale otazka je kolik bude stat. Je jich malo.
Zajimava volba by byl treba Ford Exporer nebo mensi Escape.
respond
brin
number of posts727
date of registration28.03.2011
Monday 18.01.2016 14:16, RX 400h
Za 200 se koupit dají, správně zoufalý prodejce to za to i prodá. Stačí trochu pohledat.
respond
PetrT
number of posts1076
date of registration24.05.2009
Monday 18.01.2016 15:24, RE: RX 400h
brin posted by:
Za 200 se koupit dají, správně zoufalý prodejce to za to i prodá. Stačí trochu pohledat.



Možná, ale vzhledem k ceně servisu Lexus bych asi tak dobrodružný nákup vynechal... Sice je to auto spolehlivé, ale i běžná udržba něco stojí. A pokud má někdo na nákup 200t může ho to rozhodit.
Navíc to opravdu neni nijak extra prostorné auto.
respond
blekota
number of posts4
date of registration30.10.2014
Monday 18.01.2016 15:34, Lexus
Lexuse už jsem měl, jsou to opravdu spolehlivá auta. Akorát to RX za 200tkč bude olítaná hujda, tím pádem to nemá smysl řešit.
Jinak primárně nehledám co nejmladší auto - může být i klidně poctivé železo staršího data výroby.
respond
brin
number of posts727
date of registration28.03.2011
Monday 18.01.2016 15:58, Audi A6 Quattro, benzín
Kamarád prodává Audi A6, 2,8 benzín v plynu, kombi, je teď v top stavu a do auta je nainvestováno neskutečně peněz, je mechanik, dělal to pro sebe a teď potřebuje peníze na stavbu baráku a prodává to za hubičku. Pokud byste měl zájem, ozvěte se na 728440806, pošlu vám sms odkaz na jeho inzerát.
respond
blekota
number of posts4
date of registration30.10.2014
Monday 18.01.2016 17:21, A6 2.8 od kamarada
brin: to by mě mohlo zajímat, odkaz prosím klidně do mailu majtinek(at)seznam.cz.
Díky moc.
respond
amigo
number of posts14
date of registration03.01.2016
Monday 18.01.2016 19:18, RE: xxxx xxxx xxxxx
PetrT posted by:
Tak co ten X-trail nebo Murano? Na Murano to chce odvahu, CVT je casovana bomba ktera ale ne vzdy bouchne. Mozna i Tribeca kdyz jste ochotny akceptovat spotrebu H6 u Otbacku. Ale otazka je kolik bude stat. Je jich malo. Zajimava volba by byl treba Ford Exporer nebo mensi Escape.


Já také po něčem podobném se dívám a velmi zvažuji toho explorera a pokud by byl v edie bauer vybavě a osmiválcem... třeba recenze : http://www.tipcars.com/magazin-ford-explorer-46-v8-zkusenosti-po-dalsich-peti-letech-6548.html je dost dobrá a po přečtení i předchozí člověk uvažuje, že by to mohla být dobrá volba.... jinak já se díval po něčem, jako XC90, nebo xc 70, nebo pajero, A6 kombi(ten má ale malou světou výšku... zatím mám vw passat, ale ne čtyřkolka, což je škoda a také relativně nízký... jsem zvědav, do čeho nakonec půjdu..
respond
PetrT
number of posts1076
date of registration24.05.2009
Monday 18.01.2016 20:55, RE: xxxx xxxx xxxxx
amigo posted by:
PetrT posted by:
Tak co ten X-trail nebo Murano? Na Murano to chce odvahu, CVT je casovana bomba ktera ale ne vzdy bouchne. Mozna i Tribeca kdyz jste ochotny akceptovat spotrebu H6 u Otbacku. Ale otazka je kolik bude stat. Je jich malo. Zajimava volba by byl treba Ford Exporer nebo mensi Escape.
Já také po něčem podobném se dívám a velmi zvažuji toho explorera a pokud by byl v edie bauer vybavě a osmiválcem... třeba recenze : http://www.tipcars.com/magazin-ford-explorer-46-v8-zkusenosti-po-dalsich-peti-letech-6548.html je dost dobrá a po přečtení i předchozí člověk uvažuje, že by to mohla být dobrá volba.... jinak já se díval po něčem, jako XC90, nebo xc 70, nebo pajero, A6 kombi(ten má ale malou světou výšku... zatím mám vw passat, ale ne čtyřkolka, což je škoda a také relativně nízký... jsem zvědav, do čeho nakonec půjdu..


Novější Volva bych nebral, málo muziky za moc peněz.
Explorer je fajn, málem jsem koupil r.v.2000 ale nakonec jsem si tehdy pořídil Chevrolet Traiblazer. Oboje tedy se šestiválcem. Ten novější, hranatější, Explorer už ani nerezne což byl u toho staršího velký problém. Podle mě za ty peníze fakt kus velkého a dobrého auta.
Nicméně je třeba počítat s tím že v US je to relativně levné auto a podle toho vypadá interier a vlastně i zbytek auta. A taky že u US aut se mění olej daleko častěji než u nás, což neni drahé, ale někdy otravné. Holt u nás olej u benzinky během kafe nikdo nevymění, tam je to běžná služba.
respond
Gagarin_CCCP
number of posts66
date of registration02.01.2012
Tuesday 19.01.2016 06:29, domácí 4x4
Doma máme dvě čtyřkolky, na delší cestování a pro ženskou máme XC70 rv 2006 D5 , pohodlný, silný,pěkný, na dnešní poměry SUV dost velká světlá výška(na to že je to jen zdvihlej kombál), musím vyzdvihnou moc pěkný zvuk pětihrnce a zátah. Vzadu má jedničkovej haldex(takže je třeba znát jeho specifika při vejletech mimo silnice), dokáže to vyjet věci,které mě dokázaly až překvapit.
Spokojenost, ale jak někdo psal, servis není pro nikoho, kdo je zvyklej na ceny fóbie, nebo koktáfky, ale zas raketa za to taky není.
No a na kratší trasy mám naši nákupní tašku Grand Cherokee ZJ 4.0 L v supr stavu. Pořádnej pekáč pro pořádnýho chlapa co dokáže vykouzlit úsměv na xichtě a vyjede to všechno.
V případě dobrého výběru servis za pár kaček, nesmrtelnej motor s automatem, pohodlí,hned to topí a nastartuje to i v -50 ....spotřeba je v tomto případě druhořadá věc
respond
blekota
number of posts4
date of registration30.10.2014
Tuesday 19.01.2016 13:40, Gagarin_CCCP
XC70 v naftě jsem právě měl.
JEEP mě straší právě nákladností servisu, ale možná je to jen mylná představa. Každopádně Grand se mi líbí

Jinak díky všem za názory.
respond
Zdeny60
number of posts1231
date of registration08.09.2009
Wednesday 20.01.2016 06:08, Volvo XC90
Protože to tu možná nepadlo, tak se toto auto také nabízí. Píšu o něm, protože jsem včera měl možnost v něm kousek jet (asi 8km po Olomouci). Šlo o D5, rok asi 2010, nájezd cca 160.000km. Co mě dost nemile překvapilo, bylo vrzání a drnčení plastů, dost silné rány od náprav při přejezdu kolejí, vzadu málo místa !! - 3 chlapi nijak zvlášť urostlí a motor na můj vkus hodně slyšet. Nenadchlo, snad o sedačkách vpředu bych mol říct, že na delší cestu by mohly být OK, ale boční vedení mizerné. Na to, jak je auto velké zvenčí, je uvnitř místa tak akorát, rozhodně ne nazbyt.
XC90 jsou s benzínovým i motory, ale upřímně - život bych jej nechtěl. Jako ostatně žádnou jinou kysnu tohoto druhu.
respond
PetrT
number of posts1076
date of registration24.05.2009
Wednesday 20.01.2016 08:56, RE: Volvo XC90
Zdeny60 posted by:
Protože to tu možná nepadlo, tak se toto auto také nabízí. Píšu o něm, protože jsem včera měl možnost v něm kousek jet (asi 8km po Olomouci). Šlo o D5, rok asi 2010, nájezd cca 160.000km. Co mě dost nemile překvapilo, bylo vrzání a drnčení plastů, dost silné rány od náprav při přejezdu kolejí, vzadu málo místa !! - 3 chlapi nijak zvlášť urostlí a motor na můj vkus hodně slyšet. Nenadchlo, snad o sedačkách vpředu bych mol říct, že na delší cestu by mohly být OK, ale boční vedení mizerné. Na to, jak je auto velké zvenčí, je uvnitř místa tak akorát, rozhodně ne nazbyt.XC90 jsou s benzínovým i motory, ale upřímně - život bych jej nechtěl. Jako ostatně žádnou jinou kysnu tohoto druhu.


jj, a když si představíš kolik to auto stálo jako nové... XC90 se ale nedá upřít že i po 15 letech zvenku vypadá dobře a spoustu lidí oblbne.
respond
Gagarin_CCCP
number of posts66
date of registration02.01.2012
Wednesday 20.01.2016 14:02, RE: Volvo XC90
Zdeny60 posted by:
Protože to tu možná nepadlo, tak se toto auto také nabízí. Píšu o něm, protože jsem včera měl možnost v něm kousek jet (asi 8km po Olomouci). Šlo o D5, rok asi 2010, nájezd cca 160.000km. Co mě dost nemile překvapilo, bylo vrzání a drnčení plastů, dost silné rány od náprav při přejezdu kolejí, vzadu málo místa !! - 3 chlapi nijak zvlášť urostlí a motor na můj vkus hodně slyšet. Nenadchlo, snad o sedačkách vpředu bych mol říct, že na delší cestu by mohly být OK, ale boční vedení mizerné. Na to, jak je auto velké zvenčí, je uvnitř místa tak akorát, rozhodně ne nazbyt.XC90 jsou s benzínovým i motory, ale upřímně - život bych jej nechtěl. Jako ostatně žádnou jinou kysnu tohoto druhu.


Také mě nepříjemně překvapilo drnčení v naši XC70 obzvláště, když si chci poslechnout příplatkové audio, které je tedy luxusní. D5 je svá, holt není to 6ti hrnec, ale jisté charisma a zvukový projev se ji upřít nedá. A s místem se dá souhlasit....i v XC70 to není vzadu žádná sláva, ale kdybych neměl 197cm, tak bych si toho možná tak nevšiml
respond
capslock
number of posts354
date of registration28.07.2007
Thursday 28.01.2016 23:59, Háčko
Hyundai SantaFe II gen 2.7 benzín 139 kW splňuje všechny požadavky tazatele.
respond
amigo
number of posts14
date of registration03.01.2016
Tuesday 10.10.2017 19:24, Konecna volba ctyrkolky
Takze jsem poridil xc70 ku a jsem maximalne spokojeny.Mista akorat,svetla vyska take staci.Provozni naklady po roce take celkem na pohodu.Automat je fajn v kombinaci s naftou D5.Mam rok 2007(tusim model 2008).Na automat jsem si musel zvyknout,ze ma trochu vetsi prodlevu,ale nic zavazneho.Partnerka to nechce ridit,ze to je pry velka krava(zvykla na hyundai accent),ale myslim ze casem zjisti,jaka je to parada... Takze jsem rad,ze jsem nakonec nesel do neceho extra velkeho,ale porad po exploreru posilhavam....
respond




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.