0
back
 

diskuze k tématu: Suzuki Alto 1,0 GL - pravý ořechový japonec?

category of topic classification: japonská vozidla
Citroenak
number of posts718
date of registration13.04.2012
Tuesday 21.06.2016 16:08, Klimatizacia
Neviem, co Vas vedie k tomu, ze klimatizaciu zo zasady nepouzivate, ale ak tak robite dlho, uz ju asi ani nemozte pouzivat, pretoze pravdepodobne uz zahrdzavela natolko, ze nepojde. Odporuca sa ju aspon raz do tyzdna minimalne na chvilu pretocit, aby sa rozhybala a premazala olejom.
Inak vase postrehy sa urcite dali rozpisat aj viac..
respond
Papagelo
number of posts52
date of registration06.07.2015
Wednesday 29.06.2016 11:07, RE: Klimatizacia
Citroenak posted by:
Neviem, co Vas vedie k tomu, ze klimatizaciu zo zasady nepouzivate, ale ak tak robite dlho, uz ju asi ani nemozte pouzivat, pretoze pravdepodobne uz zahrdzavela natolko, ze nepojde. Odporuca sa ju aspon raz do tyzdna minimalne na chvilu pretocit, aby sa rozhybala a premazala olejom.Inak vase postrehy sa urcite dali rozpisat aj viac..


pro:Citroenak
To že nepoužívám klimu je jednoduché.Prostě si myslím, že my lidé jsme tak choulostiví,
zhýčkaní a zmasírováni marketingem a reklamou, že si myslíme,že když to,či ono v autě
nemáme, tak jsme asi méněcenní jedinci. Já jako horolezec se často pohybuji v přírodě
a tak jsem vystaven jak horku,tak zimě a tam si jaksi nemůžu zapnout klimatizaci,či topení.
A přesto žiji:-). A tak i to horko v autě mi nepřipadá jako něco, co by mě zásadně omezovalo.
Ano, občas klimu zapnu aby byla funkční, ale nic víc. Myslím, že vše podstatné k Altu jsem
sdělil, nevím co bych dále dodal. Kdyby měl někdo něco konkrétního, co by ho zajímalo,
rád odpovím :-).
respond
Pepe
number of posts1133
date of registration09.05.2007
Wednesday 29.06.2016 21:21, RE: Klimatizacia
Papagelo posted by:
Citroenak posted by:
Neviem, co Vas vedie k tomu, ze klimatizaciu zo zasady nepouzivate, ale ak tak robite dlho, uz ju asi ani nemozte pouzivat, pretoze pravdepodobne uz zahrdzavela natolko, ze nepojde. Odporuca sa ju aspon raz do tyzdna minimalne na chvilu pretocit, aby sa rozhybala a premazala olejom.Inak vase postrehy sa urcite dali rozpisat aj viac..
pro:CitroenakTo že nepoužívám klimu je jednoduché.Prostě si myslím, že my lidé jsme tak choulostiví,zhýčkaní a zmasírováni marketingem a reklamou, že si myslíme,že když to,či ono v autě nemáme, tak jsme asi méněcenní jedinci. Já jako horolezec se často pohybuji v příroděa tak jsem vystaven jak horku,tak zimě a tam si jaksi nemůžu zapnout klimatizaci,či topení.A přesto žiji. A tak i to horko v autě mi nepřipadá jako něco, co by mě zásadně omezovalo.Ano, občas klimu zapnu aby byla funkční, ale nic víc. Myslím, že vše podstatné k Altu jsemsdělil, nevím co bych dále dodal. Kdyby měl někdo něco konkrétního, co by ho zajímalo,rád odpovím .


To je zas názor
Když přijdu k rozpálenýmu autu (na cca 70stC), otevřu okna, a klimou to zchladím na přijatelných 35. Ano, v horách ji nemám. Jako s Glockem. Lepší mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít . Nepřijdu si jako bůhví jakej masér, když si při stání v koloně nezapnu klimu. Ano, uvízl jsem loni v zácpě za Stuttgartem na cca 2 hod na dálnici, teploměr ukazoval kolem 45st, klima nefunkční. Dal jsem to, ale KDYBYCH SI MOHL VYBRAT, tak ji zapnu. A na těch horách je to podobně. Když budeš mít na výběr, tak jí možná zapneš, možná ne. V horách ten výběr nemáš, takže to je fakt argument...
respond
Papagelo
number of posts52
date of registration06.07.2015
Thursday 30.06.2016 07:56, klimatizace
Pepe: Kdyby jste četl pozorně můj příspěvek, proč jsem si pořídil Alto, tak
jsem tam psal,že s ním jezdím převážně po městě, po okreskách a občas
krátké trasy po dálnici a ne po Evropě a tak opravdu žádnou klimatizaci
nepotřebuji. A argument, že v létě je auto rozpálené jako pec a v zimě
zmrzlé jako rampouch, mě má asi porazit na zem :-). A přesně to vystihuje
to, co jsem už řekl, lidi jsou choulostiví a rozežraní :-), trochu vedra,zimy,
hladu,žízně,bolesti a jsou z toho na mrtvici. Nejsem žádný masochista
a pokroku se nebráním, to by jsme asi do dnes jezdili na žebřiňácích :-)
Ale nelíbí se mi, že si nemůžu v dnešní době koupit nové auto, bez tak
zvaných moderních vymožeností, jako třeba klimatizace, různí jízdní
asistenti, dálkové zamykání, elektrické otevírání oken,informačních displejů
atd. Dovedu jezdit i bez těchto vymožeností. Ale taková auta se už nevyrábí:-).
Jsou to pouze jen moje názory a nikomu je nevnucuji. Každý nechť si
pořídí auto jaké chce a s výbavou jakou mu vnutí prodejce, je to každého
osobní věc. A dále o tom nemíním diskutovat :-). Přeji všem hezký den.
respond
Ma007
number of posts193
date of registration26.11.2013
Thursday 30.06.2016 07:57, RE: Klimatizacia
Papagelo posted by:
Citroenak posted by:
Neviem, co Vas vedie k tomu, ze klimatizaciu zo zasady nepouzivate, ale ak tak robite dlho, uz ju asi ani nemozte pouzivat, pretoze pravdepodobne uz zahrdzavela natolko, ze nepojde. Odporuca sa ju aspon raz do tyzdna minimalne na chvilu pretocit, aby sa rozhybala a premazala olejom.Inak vase postrehy sa urcite dali rozpisat aj viac..
pro:CitroenakTo že nepoužívám klimu je jednoduché.Prostě si myslím, že my lidé jsme tak choulostiví,zhýčkaní a zmasírováni marketingem a reklamou, že si myslíme,že když to,či ono v autě nemáme, tak jsme asi méněcenní jedinci. Já jako horolezec se často pohybuji v příroděa tak jsem vystaven jak horku,tak zimě a tam si jaksi nemůžu zapnout klimatizaci,či topení.A přesto žiji. A tak i to horko v autě mi nepřipadá jako něco, co by mě zásadně omezovalo.Ano, občas klimu zapnu aby byla funkční, ale nic víc. Myslím, že vše podstatné k Altu jsemsdělil, nevím co bych dále dodal. Kdyby měl někdo něco konkrétního, co by ho zajímalo,rád odpovím .


čo tak napísať na rovinu: klímu nepoužívam pretože to žere o 0,5 litra viac a auto už fakt nejde...

Ja sa priznám, že po meste a na krátkych trasách (do 5 km) klímu nezapínam, nerobí mi to dobre zo zdravotného hľadiska tak časté zmeny teploty, ale akonáhle idem ďalej a vonku je nad 28°C tak klíma ide.
No a potom poznám extrémy, že na pol hodinu zastavím auto niekde na stavenisku, na priamom slnku pri +35°C tak potom ani motor nevypínam a nechávam pustenú klímu...

respond
Pepe
number of posts1133
date of registration09.05.2007
Thursday 30.06.2016 09:14, RE: klimatizace
Papagelo posted by:
Pepe: Kdyby jste četl pozorně můj příspěvek, proč jsem si pořídil Alto, takjsem tam psal,že s ním jezdím převážně po městě, po okreskách a občaskrátké trasy po dálnici a ne po Evropě a tak opravdu žádnou klimatizacinepotřebuji. A argument, že v létě je auto rozpálené jako pec a v zimězmrzlé jako rampouch, mě má asi porazit na zem . A přesně to vystihujeto, co jsem už řekl, lidi jsou choulostiví a rozežraní , trochu vedra,zimy,hladu,žízně,bolesti a jsou z toho na mrtvici. Nejsem žádný masochistaa pokroku se nebráním, to by jsme asi do dnes jezdili na žebřiňácích Ale nelíbí se mi, že si nemůžu v dnešní době koupit nové auto, bez takzvaných moderních vymožeností, jako třeba klimatizace, různí jízdníasistenti, dálkové zamykání, elektrické otevírání oken,informačních displejů atd. Dovedu jezdit i bez těchto vymožeností. Ale taková auta se už nevyrábí.Jsou to pouze jen moje názory a nikomu je nevnucuji. Každý nechť sipořídí auto jaké chce a s výbavou jakou mu vnutí prodejce, je to každéhoosobní věc. A dále o tom nemíním diskutovat . Přeji všem hezký den.


Nepochopení je základ konfliktu.
Jen píšu, že argument typu "na horách klimu taky nemám, a přežiju" hází zbytek textu rovnou do stoky. Takže vlastně nepotřebuješ v autě ani otvírací okýnka, ne? Ty na horách taky nemáš, pokud ovšem alespoň dveře netaháš s sebou . Úplně stejnej argument, snad už ti dochází ta, ehm, no jak to říct...
respond
Citroenak
number of posts718
date of registration13.04.2012
Thursday 30.06.2016 12:31, Na horach
A to na horach nie je ani volant a rychlostna paka :)
respond
Papagelo
number of posts52
date of registration06.07.2015
Thursday 30.06.2016 13:26, Plodná diskuze.
Vidím že pánové jsou asi profesionální diskutéři a mudrlanti,
doufám, že si vystačíte se svými argumenty sami dva.
Sbohem a šáteček.
respond
Pepe
number of posts1133
date of registration09.05.2007
Thursday 30.06.2016 14:08, RE: Plodná diskuze.
Papagelo posted by:
Vidím že pánové jsou asi profesionální diskutéři a mudrlanti,doufám, že si vystačíte se svými argumenty sami dva.Sbohem a šáteček.



Koukám, že když jsme se argumentačně přizpůsobili, tak je to najednou špatně
Já taky občas zahlásím kravinu, ale jsem schopnej to (ne hned, samozřejmě ) uznat...
respond
Citroenak
number of posts718
date of registration13.04.2012
Thursday 30.06.2016 20:10, Auto bez klimatizacie
Auto bez klimy samozrejme existuje (alebo aspon existovalo, neviem ako teraz). Vola sa dacia. Tam bol svojho casu zaklad s volantom a sedackamy. Taktiez mozno jazdenu fabiu, ktora sa dala vo vybave social kupit s pripravou na radio a svihadlamy aj na otvaranie zadneho kufra :) Kupit si auto, a potom nadavat, ze ma klimatizaciu, to je pre mna nove.
respond
Papagelo
number of posts52
date of registration06.07.2015
Friday 01.07.2016 07:30, Opravdu vysoce inteligentní diskuze
Citroenak:
vy jste opravdu trubka Kde jste přišel na to, že nadávám na klimatizaci?
Kdyby jste pozorně četl, tak jsem pouze napsal, že Alto má klimatizaci, ale
ze zásady ji nepoužívám. A to není nadávání, ale pouze konstatování .
A tak nevím proč tu trollujete. Já jsem tu krátce popsal jen mé zkušenosti se
Suzuki Alto, pro případné zájemce o toto miniautko. Vy jezdíte, jak soudím
dle vaší přezdívky, s Citroënem a tak dost nechápu, proč se tady realizujete
se svými moudry, a ne u některého z Citröenu, kterých tu jistě je dost.
respond
danet - redakce TipCars
number of posts535
date of registration16.11.2012
Friday 01.07.2016 08:42, RE: Opravdu vysoce inteligentní diskuze
Papagelo posted by:
Citroenak:vy jste opravdu trubka Kde jste přišel na to, že nadávám na klimatizaci?Kdyby jste pozorně četl, tak jsem pouze napsal, že Alto má klimatizaci, aleze zásady ji nepoužívám. A to není nadávání, ale pouze konstatování .A tak nevím proč tu trollujete. Já jsem tu krátce popsal jen mé zkušenosti seSuzuki Alto, pro případné zájemce o toto miniautko. Vy jezdíte, jak soudímdle vaší přezdívky, s Citroënem a tak dost nechápu, proč se tady realizujetese svými moudry, a ne u některého z Citröenu, kterých tu jistě je dost.



Dobrý den, popište prosím Vaše zkušenosti se Suzuki Alto v samostatné recenzi: http://www.tipcars.com/#vlozit-zkusenost Budeme potěšeni
respond
David V
number of posts2053
date of registration16.05.2007
Friday 01.07.2016 11:31, RE: Opravdu vysoce inteligentní diskuze
danet - redakce TipCars posted by:
Papagelo posted by:
Citroenak:vy jste opravdu trubka Kde jste přišel na to, že nadávám na klimatizaci?Kdyby jste pozorně četl, tak jsem pouze napsal, že Alto má klimatizaci, aleze zásady ji nepoužívám. A to není nadávání, ale pouze konstatování .A tak nevím proč tu trollujete. Já jsem tu krátce popsal jen mé zkušenosti seSuzuki Alto, pro případné zájemce o toto miniautko. Vy jezdíte, jak soudímdle vaší přezdívky, s Citroënem a tak dost nechápu, proč se tady realizujetese svými moudry, a ne u některého z Citröenu, kterých tu jistě je dost.
Dobrý den, popište prosím Vaše zkušenosti se Suzuki Alto v samostatné recenzi: http://www.tipcars.com/#vlozit-zkusenost Budeme potěšeni



stačí znovu otisknout tuto, pokud se nepletu, hi hi hi...
respond


update
you watch this topic

stop watching this topic

similar vehicles on offer:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.