0
back
 

diskuze k tématu: výběr crossoveru pro rodinu do 240 000

category of topic classification: poradna, jaké auto koupit, typ vozidla, osobní
obxhoney
number of posts1
date of registration26.03.2020
Friday 27.03.2020 00:03, výběr crossoveru pro rodinu do 240 000
Hezký den, plánuji pro naši čtyřčlennou rodinu koupi ojetiny v benzínu a snažím se vykrystalizovat moje, původně značně protichůdné, požadavky.
- auto by mělo být prostorné, zároveň bezpečné (mám spojeno mimo jiné s velikostí auta a vzhledem k rostoucímu množství crossoverů a SUV na našich silnicích preferuji spíše vyšší vůz).
- chci živější auto, abych mohla bezpečně předjíždět (otec má starší mercedes 230 CLK kompressor a přestože je to zcela jiné auto, než hledám, ta svižnost jízdy je skvělá)
- plusem je co nejnižší spotřeba (to je právě možná protichůdné s tou svižností) a zároveň i nepředražený servis (i když to si nedělám iluze a přijde mi, že v dnešní době už i servis škodovek v autorizovaném servisu vyjde stejně draze jako jiného auta - třeba mě však vyvedete z omylu)
- problém je malý nájezd, denně do 10 km, víkendy do 100 km, většinou město a frekventované okresky
- můj cenový limit je se skřípěním zubů 240 000, původně jsem chtěla max 200 000, ale auta, která se mi líbí, prostě v této cenové relaci neseženu a samozřejmě, aby auto bylo co nejnovější.

Líbí se mi Japonci, snad hlavně proto, že je provází pověst spolehlivých držáků. Ze začátku jsem tedy pokukovala po Toyotě RAV4 a Hondě CR-V - obě III. generace. Mínusy - v mojí cenové relaci jsou v nabídce pouze ročníky kolem 2009 - 2010 s vyšším nájezdem km a v motorizaci dvoulitru je to spotřeba přes 8 litrů. 'Mazda CX-5 je na tom podobně, ovšem zdaleka přesahuje můj cenový limit.
V diskuzích už jsem si přečetla, že je vhodnější čtyřválec s nepřímým vstřikováním, případně hybrid. V merku mám tedy aktuálně třeba Suzuki S4-Cross - mám obavu, zda výkon motoru 1,6 a tuším 88Kw není na tak velké auto slabý. Když však porovnám s jinými, v podstatě všechny novější motory jsou výkonnostně takto nastaveny (další adept - Mitsubishi ASX stejně tak)
Racionálně vzato jsem hledala i mezi MPV - z těch jsem uvažovala o Toyotě Verso, jediné, které se mi jakžtakž líbilo i vzhledově (i když stejně jsou všechna MPV krabice...) Z nejaponských mi kamarád doporučoval Ford S-Max (další kamarád mi to vyvracel) a líbí se mi třeba i Mercedes B 180 (ale do roku 2011 se dělal jen se sendvičovým podvozkem, který údajně prodražoval servis). Pokud bych měla slevit z požadavku vysokého bezpečného prostorného crossoveru, líbí se mi také Toyota Auris hybrid 1,8 combi, Honda Accord combi či VW Passat combi. Aktuálním favoritem však zůstává to Suzuki - cross. Děkuji za vaše názory.
respond
BobanHTP
number of posts2404
date of registration19.08.2015
Friday 27.03.2020 10:06, RE: výběr crossoveru pro rodinu do 240 000
citation:
reakce na: obxhoney, 27.03.2020 00:03 (Hezký den, plánuji pro naši čt ...)

Dobrý den, ty krátké trasy jasně ukazují na jednoduchý atmosférický motor. Proto je pro Vás ideál např. Suzuki Vitara/S-Cross s motorem 1.6 VVT. Je to skvělý motor a stačí na všechno. Když už potřebujete předjet, tak prostě držte otáčky nad 3000. Vím o čem mluvím, v rodině máme tento motor v Suzuki SX4 - skvělé auto, bezporuchové!!!

Mitsubishi ASX má velmi dobrý motor, ale např. tloušťka laku je poloviční oproti konkurenci a nikdo neví, jak karsérie bude vypadat za dalších 10 let. Takže ano, spolehlivý vůz, ale antikorozní ochrana je horší.

Toyota Auris Hybrid je ideální pro Vás na krátké trasy, jen nevím, jestli Vám to vyjde cenově. Můžete se podívat i na starší Prious a nebojte se - kamarád má 12letou Prius bez závady, skoro až se nechce věřit, jak to ta Toyota dělá.

Tož držím palec!
respond
Zdeny60
number of posts1232
date of registration08.09.2009
Monday 30.03.2020 12:01, RE: výběr crossoveru pro rodinu do 240 000
citation:
reakce na: obxhoney, 27.03.2020 00:03 (Hezký den, plánuji pro naši čt ...)


A pročpak kamarád vyvracel S-MAX? je to jeden z nejpovedenějších modelů od Fordu. Jinak moje volba by byla CRV. Ale spíše si kladu otázku: k čemu nějaký crossover? Mrňavý kufr, do terénu to stejně není, velká čelní plocha tedy odpor větru, Proč???
respond
friend155
number of posts2
date of registration03.06.2021
Thursday 03.06.2021 13:14, Aké mi poradíte?
...
respond




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.