0
back
 

diskuze k tématu: avensis vs megane (kombi do 150000)

category of topic classification: poradna, jaké auto koupit, typ vozidla, osobní, volná diskuze, diskuze o tipcars
Filip F.
number of posts3
date of registration16.04.2016
Wednesday 01.05.2019 11:54, avensis vs megane (kombi do 150000)
Zdravím,

potřeboval bych poradit. Hledám nějaké větší benzínové auto, nejlépe kombi do cca 150tisíc.

Mám teď nissan almera n16(72kw), jsem s ním absolutně spokojen hlavně s podvozkem, ale potřebuju už něco většího. Najezdím ročně tak cca 10tisíc km.

"Nové" auto by mělo sloužit na dojíždění do práce 2x10km a na víkendové výlety.

Pořád tak koukám co by se mě nějak zamlouvalo a dopracoval jsem se nakonec k toyotě avensis 1.8 95kw 2006+, nebo renaultu meganu 1.6 74kw 2009+. Renault by byl o cca 3 roky novější ale zas toyota je toyota a trocha toho výkonu navíc na předjíždění by se hodilo. Ještě jsem koukal po mitsubishi lancer combi 2.0 99kw a nebo mazda 6, ale obě dvě co jsem tak četl, dost reznou.

Co byste doporučili z těchto dvou aut? Nebráním se ani jiným návrhům)

Všem děkuji za případné odpovědi
respond
BobanHTP
number of posts2404
date of registration19.08.2015
Friday 03.05.2019 09:02, RE: avensis vs megane (kombi do 150000)
citation:
reakce na: Filip F., 01.05.2019 11:54 (Zdravím,potřeboval bych poradi ...)

Ahoj, mám druhým rokem Megane III kombik 1.6 74kw 150tis.km r.2009 , takže alespoň stručně o něm.
Nikdy před tím jsem neměl Renaulty a tak první pozitivní šok byl jak je vůz vymyšlený pro pohodlí denního života rodiny:
- Rejd který strčí do kapsy většinu ostatních vozů podobné velikosti(s Rapidem jedu k domku na dvakrát, s Megane napoprvé a to mám Spaceback
- Lehce jde volant, pedály, ruční brzda, prostě tak se má chovat rodinný vůz
- Zpátečku VŽDY zařadím napoprvé - tohle neuměla ani Fábie I, II, Focus II facelift a ani RAPID!!!
- I záklaní motor 1.6 74kw je tichý na okreskách, bohužel na dálnici už ne, takže pokud jezdíš denně po dálnici do práce, vem raději 1.6 81kw 6-kvalt a budeš spokojený.
- Mám verzi, kde složím páčkou přední sedadlo úplně na plocho dopředu a pak se mi tam vleze koberec 3m, prkna atd - paráda!
- Když zamknu auto dálkovým, automaticky se mi dovřou všechna okna - konečně někdo myslel na rodiče, co mají děti
- Starování tlačítkem je návykové, navíc je po ruce na středovém panelu, ne jak ve Škodě místo klíčkové dírky u volantu.
- Opravu velmi výkonné světla na poměry H7, Rapid 2016 se nechytá, jak petrolejka spíše
- Kufr má část deklu jako víko, pod kterým jsou dva menší úložné boxy - zase paráda, nic mi nelítá po kufru

No a teď zápory
- Podvozek není tak robustní jako ve Focusu a Golfu, ale na obranu říkám, že opravitelný je lehce a šikovný garážník za to nebude chtít majlant (měnil jsem čepy a jednu pružinu, předešlý majitel prý tlumiče)
- Výfuková soustava nevydrží to co Focus a Golf, takže už mám tlumiče Bosal na autě, protože stojí polovinu, co orignál(střední 1000kč, zadní 2000kč) - bohužel na dálnici je znát, že nejde o originál, na okresce naprosto v pořádku.
- Všem lupou panty ve dveřích, není to porucha, ale vlastnost. Některý servis to umí nakalibrovat, většina však ne
- Horší výhled vzad - dal jsem park. senzory za 1500kč a je to ok
- Pak už jen hlouposti jako zatékání do třetího brzd. světla(stačí přetěsnit) a některým vozům se musí časem přetěsnit plastové dno kufru - stačí silikon.
- Karosérie nerezne, ale podvozkové díly po 10 letech nátěr už to potřebují. Škoda, že jsem vůz neměl dříve, vypadal by jako nový...

Každý chváli vůz, co si koupí a tak abych se neobelhával, zeptal jsem se sám sebe, jestli bych si koupil Megane III kombík znova? Říkám ANO, ale vzal bych už facelift (2014?) s motorem 1.6 81kw 6-kvalt, automatickou klimatizací a tempomatem. Jinak veliká spokojenost !
respond
KoobaS
number of posts1008
date of registration23.04.2014
Friday 03.05.2019 12:31, RE: RE: avensis vs megane (kombi do 150000)
citation:
reakce na: BobanHTP, 03.05.2019 09:02 (Ahoj, mám druhým rokem Megane ...)


Trochu doplním info od Bobana. Silnější verze 1,6 se šestikvaltem točí na dálnici prakticky to samá. Převodovka je ale mnohem přesnější a uživatelsky příjemnější.
Světla je třeba vyzkoušet, předpokládám, že Boban má klasické paraboly, já mám auto po druhém faceliftu a v předních světlech jsou projektory - a to už není žádný zázrak a lepší žárovky nepomáhají. Dálková světla mají své paraboly a svítí perfektně.
Na podvozkových dílech byla mírná liška už po půl roce - ale to už je dneska bohužel docela běžné.
Jinak s ním víceméně ve všem souhlasím. Trojkový mégane nemá moc slabých míst - snad jedině nepovedený motor 1,2 tCe...
respond
danet - redakce TipCars
number of posts535
date of registration16.11.2012
Monday 06.05.2019 13:46, RE: RE: avensis vs megane (kombi do 150000)
citation:
reakce na: BobanHTP, 03.05.2019 09:02 (Ahoj, mám druhým rokem Megane ...)


Dobrý den, máte-li chuť , napište o svém voze recenzi: https://www.tipcars.com/magazin/napsat-recenzi-na-muj-vuz/ Hezký den
respond
BobanHTP
number of posts2404
date of registration19.08.2015
Wednesday 29.05.2019 13:52, Megane a verze motorů
Zdravím, tak dnes mám Megana v servisu na výměnu pružiny(kamarád měnil i v podobně staré Octávii II) a dostal jsem náhradní vůz Fluence se silnější verzí 1.6, s výkonem 81kw.
Můžu jen konstatovat, motor je kultivovanější a tichší na dálnici, prakticky zvuková kulisa neruší při 130km/h. Doporučil bych jej i v Meganovi. Někdy rozdíl 10% může rozhodovat, jestli je vůz příjemný nebo ne
respond




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.