0
back
 

diskuze k tématu: VW Jetta, nebo MB c-clase případně alternativy

category of topic classification: poradna, jaké auto koupit, servisní náklady, automobilky, německá vozidla
krejcca
number of posts1
date of registration29.12.2017
Friday 29.12.2017 08:26, VW Jetta, nebo MB c-clase případně alternativy
Dobrý den, sháním nové auto, aktuálně měním za Focus II kombi, 1,6 tdci, 2006.
Líbí se mi sedany, případně kombi, variantám typu hackback moc nakloněn nejsem.
Používal bych ho na jízdu ve městě a na delší cesty po republice a zahraničí. Cca 10-20tis km/ rok, nejsem na něm závislí pracovně, proto se mi nechce dávat zbytečně moc peněz.
Finanční představa je okolo 200k, ale limit vyloženě nemám, pokud si sám sobě dražší auto obhájím.
Rád bych něco pěkného, ale zároveň hodně spolehlivé, abych neřešil neustálí servis. Proto teď prodávám Focus.
Koukal jsem po golfu, ale tady se jedná o přelom 6.generace do 250k a 7, generace 250k, spíš 300k. Starší moc nechci, přijde mi to jako zbytečně staré auto vývojově. Narazil jsem díky tomu na VW Jetta, kterou sem ale mockrát neviděl a nikde o ní není moc informací. Ale vzhledově mě hodně zaujala ta generace 6, od 2011. Cenově jsem našel pěkné kusy v rozmezí 200k-260k (2011-2014).
Pak jsem ale koukl po mercedesu C a zjistil jsem že i ten by se dal v této ceně pořídit. Ikdyz ročník 2008-2010 s psaným trochu vyšším nájezdem okolo 150k. Zle tomu věřit?
Ani jedno auto jsem neřídil, takže nemám srovnání a netuším jak jsou ve srovnání spolehlivé.
Další alternativa se nabízí Octavia, ale tam je to s generaci jako u golfu, tudíž bych chtěl III. Generaci.
Ve výbavě chci tempomat, Bluetooth, multifunkční volant bych hodně rád, a samozřejmě loketní opěrku.
Dokáže te mi někdo poradit co by byla lepší volba? Jak je tam tom prakticky Jetta? A případné další alternativy, které se nabízí?
Líbí se mi Passat, ale tam se bojím stočených km, pokud je tam zajímavá cena do 300k.
Děkuji
Martin.
respond




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.