0
back
 

diskuze k tématu: Výběr rodinného auta okolo 350 000 Kč

category of topic classification: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, vše o spotřebě, technické dotazy
Richty
number of posts3
date of registration20.03.2019
Thursday 21.03.2019 19:48, Výběr rodinného auta okolo 350 000 Kč
Zdravím,

poprosil bych o radu (zkušenosti), popřípadě nějaké nasměrování, jak se rozhodnout při pořizování rodinného auta v cenové hladině okolo 350 tisíc Kč.

Auto používám denně na pojezdy tak do 20km max, ale téměř každý víkend jezdím dálnici (400km a občas i 800km). Celkový roční nájezd činní okolo 20 tisíc kilometrů.

Byl jsem plně rozhodnutý pro Kia ceed SW 1.6 CRDI

https://www.tipcars.com/ds/autotrade/kia-ceed/kombi/nafta/kia-ceed-1-6-crdi-cz-xenon-navi-automat-7644305.html?dsgetdata=am1lbm9fZHM9YXV0b3RyYWRlJnR2PWYmaGI9biZsYj1uJnp2PWE

Oslovila mě záruka na voze a celkem slušná výbava, nicméně po přečtení pár příspěvků od majitelů jsem zjistil, že spotřeba je okolo 6,5 litrů, ne-li více. Řeším pouze dálniční spotřebu při tachometrových 140km/h, která u mě tvoří 90% jízdy. Dále pak vůči VW méně komfortnější auto s menším zavazadlovým prostorem a následné nižší prodejní ceně po pár letech oproti níže uvedenému VW.

Při detailnějším studování a čtení různých topiců jsem našel dalšího adepta Volkswagen Golf VII 1.6 TDI, konkrétně tento vůz

https://www.autodraft.cz/detail/824-volkswagen-golf-comfortline-1-6-tdi-dsg-81-kw.html

Nájezd už je trochu vyšší, ale vzhledem k výbavě - mnou použitelné na dálnici jsem byl ochoten tento nájezd opomenout. Sledování mrtvého úhlu a adaptivní tempomat jsou pro mě velikým přínosem na dálnici. Spotřeba by měla být do 6ti litrů max, ale spíše méně. Další fakt je, že auto plánuji mít tak 5 let maximálně / 100 tisíc km, a u Golfu mám zaručenou vyšší prodejní cenu, než u ceedu, která bude v řádech desítek tisíc nižší. Jen hodně lidí tady psalo, že tento motor je spíš utrpení, a 7mi stupňová suchá spojka zde taky není žádný zázrak. Nejsem žádný závodník, jen občas člověk potřebuje něco předjet.. a vím, že přechod by byl trochu těžší, jelikož aktuálně jezdím s Octavii druhé řady s 2 litrovým benzínovým motorem FSI 150 koní (atmosféra). Toto auto je vzhledem k mému ročnímu nájezdu ,,neekonomické", při dálniční jízdě 140km/h je spotřeba okolo 8 až 8,5 litrů.

Poslední variantu, pro kterou se ale přikláním nejméně je Peugeot 308

https://www.tipcars.com/peugeot-308/kombi/nafta/peugeot-308-allure-1-6-bluehdi-automat-7044411.html

Tento automobil mě zaujal pěkným designem, ale také jej vlastní známý, který si nemůže vynachválit spotřebu do 5ti litrů.

U Golfů sedmé řady jsem slyšel o motorech 1.4 TSI, se kterýma se dá dálničně jezdit okolo 6.5 litrů, v tomto případě je to akceptovatelné díky benzínovému motoru, který by měl obnášet levnější náklady na případnou údržbu či opravy.

Děkuji za Vaše názory a kritiku, popřípadě mě můžete inspirovat jinými zajímavými auty.

Musí se jednat o vůz ve verzi kombi nebo kufrem větším než 500 litrů. Automat je pro mě příjemné plus, tedy hlavně pro mou ženu totéž platí o xenonech. Nájezd kupovaného auta by měl být do 100 tisíc km. A pokud možno nějaká tovární záruka nebo tak něco, abych aspoň první 2 roky byl bez větších investic. U současné Octavie to bylo za 3 roky přes 90 tisíc, a tomu bych se už velice rád vyvaroval.

Předem Vám všem tedy děkuji za případné názory
respond
BobanHTP
number of posts2404
date of registration19.08.2015
Friday 22.03.2019 09:30, RE: Výběr rodinného auta okolo 350 000 Kč
citation:
reakce na: Richty, 21.03.2019 19:48 (Zdravím,poprosil bych o radu ( ...)

Ahoj za mě Golf raději 2.0 TDI, ten 1.6 TDI není úplně ok a nejhorší je DSG se suchou spojkou. Mě od ní odrazoval i prodejce, pokud vůz nechci prodávat po pěti letech(úvěr) Dvouliltr má DSG s mokrou sp. a ta je o třídu spolehlivější nebo spíše více vydrží.

Korejci mají odolné diesly, jenž FAP filtr strojí 4xtolik co pro Golf nebo PSA. Mě ale vadí odlučnění, pořád to není na úrovni Focusu, Golfu nebo 308, či Meganu(asi nejtichší).

P308 1.6 HDI 2015 má kamarádka, ročně nalítá tak 40-50tis.km, zatím ani jediná závada, motor je kultivovaný, žere i při dálničním tempu pod 6l a celkově si mi dobře řídí. Mám 180cm a i-cocpit mi vůbec nevadí, naopak mě baví malý volant Výhodou 308 je skvělý automat Aisin od Japonců, klasický automat, který neškube při rozjezdu jako DSG.

Jinak příjemný je i Focus III facelift 2,0 TDCI s Powershiftem, kde si dej jen pozor, ať se pravidelně mění olej v automatu..
respond
Tomule
number of posts8
date of registration07.07.2018
Saturday 23.03.2019 17:06, RE: Výběr rodinného auta okolo 350 000 Kč
citation:
reakce na: Richty, 21.03.2019 19:48 (Zdravím,poprosil bych o radu ( ...)

Dobrý den,
Jestli vám nevadí značka Renault tak se mrkněte na Megane, mají teď slušnou slevu za MEGANE Grandtour od 329k
respond
Mashur
number of posts43
date of registration10.12.2009
Saturday 23.03.2019 19:26, Astra
Mrknul bych i na astru 1.6 cdti. Mel jsem ho tyden pujceny jako uplne novy a musim rict, ze me prijemne prekvapil jak spotrebou kolem 5 litru v dost kopcovitem nebo dalnicnim provozu a celkove velmi prijemnou jizdou.
respond
Richty
number of posts3
date of registration20.03.2019
Saturday 23.03.2019 20:19, Diky za tipy chlapi
Urcite mrknu ten megane se libi hodne moji zene, astra taky vypada slusne.
respond
BobanHTP
number of posts2404
date of registration19.08.2015
Friday 29.03.2019 14:46, RE: Diky za tipy chlapi
citation:
reakce na: Richty, 23.03.2019 20:19 (Urcite mrknu ten megane se ...)

Ahoj, měl jsem Megane IV Dci půjčený jako náhr. vozidlo a je to velmi podařená kombinace. Co kvituji, tak je pohodlí v Meganu a podařený interiér, kde se nešetřilo, včetně sedadel.
Ale všem kamarádům radím: zkušební jízda a pak se rozhodnout

Megane 4 má pro mě i zážitkovou dimenzi - člověk jak v něm řídí, tak pohodlí, odhlučnění i podvozek jakoby navozuje relaxovanou až povznesenou náladu, kdy vás nerozhodí ani věčně namačkané Audiny, Bavoráky na zadku a po právu je považujete za nešťasné bytůstky, které kromě spěchu a arogance vlastně si nic užít nedokážou
respond




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.