0
back
 

diskuze k tématu: Jaké auto do 250 000 ?

category of topic classification: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla, italská vozidla, typ vozidla, osobní
anonymous
number of posts-
date of registration-
Sunday 12.01.2014 21:29, Jaké auto do 250 000 ?
Dobrý den,
jako student jsem si koupil Škodu Octavii combi 1.9TDi 81 kW. Ačkoli jsem nenatrefil zrovna kus v nejlepší stavu nemůžu si stěžovat a s autem jsem spokojen. Ale jeho 81kW, vyšší aerodynamický hluk atd. mi začínají vadi víc a víc a poohlížím se po novém.
Požadavky mám cca:
Motor do 2.0
Benzín/nafta - pokud benzín, alespoň trochu rozumná spotřeba
Slušná výbava

Bydlím nedaleko Trutnova v jedné zapadlé vesničce takže rád bych něco s pohonem 4x4 (může být i haldex) - není podmínkou. Padl mi do oka Passat, ale motor 2.0TDi 103kW je prý hodně poruchový... Také se mi docela líbí Alfa Romeo 159 Sportwagon, případně i něco z novějších BMW - u starších se mi příliš nelíbí interiér.

Děkuji za každý názor a radu.
respond
xtrox
number of posts233
date of registration01.11.2012
Tuesday 14.01.2014 09:16, RE: Jaké auto do 250 000 ?
nepřihlášený uživatel posted by:
Dobrý den, jako student jsem si koupil Škodu Octavii combi 1.9TDi 81 kW. Ačkoli jsem nenatrefil zrovna kus v nejlepší stavu nemůžu si stěžovat a s autem jsem spokojen. Ale jeho 81kW, vyšší aerodynamický hluk atd. mi začínají vadi víc a víc a poohlížím se po novém. Požadavky mám cca: Motor do 2.0 Benzín/nafta - pokud benzín, alespoň trochu rozumná spotřeba Slušná výbava Bydlím nedaleko Trutnova v jedné zapadlé vesničce takže rád bych něco s pohonem 4x4 (může být i haldex) - není podmínkou. Padl mi do oka Passat, ale motor 2.0TDi 103kW je prý hodně poruchový... Také se mi docela líbí Alfa Romeo 159 Sportwagon, případně i něco z novějších BMW - u starších se mi příliš nelíbí interiér. Děkuji za každý názor a radu.


ad motor 103 kw
u škodovky provedli u tohoto motoru konstrukční změny od modelového roku 2008 (čili podzim 2007) a od té doby je spolehlivost motoru (bkd) slušná. předpokládám, že u vw tuto změnu provedli dříve nebo maximálně ke stejnému datu.
pokud chcete něco mladšího, pak první common raily trpěly na vstřikování a - při necitlivém zacházení - na kroucení hlav motorů. u vw by to mělo být od modelu 2010 a u škody od modelu 2011 relativně v pohodě

k alfě mi známý alfista říkal - krásný auto, hezký svezení, jen se jí musíš do 150 tkm zbavit. už má druhou 159, motorizaci nevím
respond
Paul
number of posts773
date of registration07.11.2008
Tuesday 14.01.2014 12:07, typický dotaz
Takže nejlépe auto se spolehlivostí a spotřebou oktávky 1,9 81 kW, ale svezením jako u 330d + 4x4 a to vše do 250 000 Kč a nejlépe v super stavu. Nech si oktávku a dál šetři, za 400 000 se už něco takového koupit dá.

P.S. cokoliv mladšího a lepšího se celkovými náklady na provoz (vč. poklesu hodnoty) se k jedničkové oktávce ani nepřiblíží. Tím nechcu odrazovat tazatele od koupě něčeho lepšího, jen aby mu pak opice nechcípla na nedostatek banánů.
respond
David V
number of posts2054
date of registration16.05.2007
Tuesday 14.01.2014 12:46, RE: typický dotaz
Paul posted by:
Takže nejlépe auto se spolehlivostí a spotřebou oktávky 1,9 81 kW, ale svezením jako u 330d + 4x4 a to vše do 250 000 Kč a nejlépe v super stavu. Nech si oktávku a dál šetři, za 400 000 se už něco takového koupit dá. P.S. cokoliv mladšího a lepšího se celkovými náklady na provoz (vč. poklesu hodnoty) se k jedničkové oktávce ani nepřiblíží. Tím nechcu odrazovat tazatele od koupě něčeho lepšího, jen aby mu pak opice nechcípla na nedostatek banánů.


Ano, těchto dotazů je nejvíce a zrovna teď je to v nabídkách dost bída. Počkal bych na jaro.
respond
Falewick
number of posts25
date of registration07.09.2011
Tuesday 14.01.2014 17:30, staré za cenu nového
Pokud je rozpočet 250 tisíc nevím proč uvažovat o ojetině. Navrhuju něco připlatit a koupit nové auto. Nemusíte řešit kdo to kde vyplavil, stočil nebo naboural. Po 4-8 letech ho prodáte za slušný peníz a koupíte zase nové. Pokud budete vybírat spolehlivá auta v duchu zásady "co tam není se nerozbije" a koupíte nějaký benzín (ideálně před koncem výroby již odladěného modelu), tak budete jenom spokojený.
respond
deleted user
number of posts
date of registration
Thursday 05.06.2014 16:05, re:
Dobrý den. Jako náhrada za Vaši Škodu Octavia by se nejlépe hodil VW Passat. Volba mezi benzínem a naftou záleží na Vašem ročním nájezdu, pokud je vyšší než 30 tis. km, mohla by být koupě dieselu výhodná. Agregát 2.0 TDI sice není bezporuchový, při správném zacházení a údržbě je ale jeho spolehlivost velmi dobrá.
respond




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.