0
back
 

diskuze k tématu: Passat B6 vs Lexus RX400h

category of topic classification: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla, japonská vozidla
Marmar
number of posts5
date of registration15.02.2016
Monday 15.02.2016 16:33, Passat B6 vs Lexus RX400h
Zdravim,
mam ctyri roky Passata B6 Highline v kombiku a jsem s nim maximalne spokojeny. Ted se mi ale naskytla moznost, mit od kamarada RX400h za 180tis Kc.

Nevyhody Lexusu jsou jasne, vysoka spotreba a hlavne drahe dily. Na druhou stranu auto ma hodnotu cca 300tis Kc, pritelkyne bude nadsena z automatu a prckove budou asi ve vetsim bezpeci nez v Passatu.

Passat ma nalitano 230tis km, Lexus 160tis km.
Co do spolehlivosti, mel bylo by byt RXo jedno z top aut vubec. Pokud by ale prece jen neco zasadnejsiho odeslo, byla by to asi konecna.

Co byste mi doporucili, zustat u Pasika nebo zkusit stesti s Lexusem?

Diky






respond
HoNZA
number of posts248
date of registration28.04.2008
Monday 15.02.2016 18:17, Baterie
Nechte si v Toyotě udělat test té velké baterie - řeknou vám v jaké je kondici a jak vydrží. pokud auto jezdí pravidelně a nestojí dlouhá období měla by být OK a nebál bych se. V případě problému umí v toyotě najít konkrétní článek, který nedrží a ten vymění - myslím že stojí asi 1200,- ale to si někde ověřte. celá baterie není nijak drahá - stojí asi 50000,- což je ve světle prémiové značky rozumná cena. Automat je planetový a díky tomu neomezeně životný
jo a nechte si změřit i 12 V startovací baterii - když klekne tak neodjedete /a jste před celým lyžařským střediskem za vola - vyzkoušeno osobně /
H.
respond
Petr S
number of posts1241
date of registration28.11.2008
Tuesday 16.02.2016 00:25, Kup
Jestli ten RX400h má hodnotu 300 tisíc a kamarád ho nabízí za 180 a nechceš ho, tak ho koupím, vážně... Pokud to tak je, dám sem svůj kontakt.
respond
brin
number of posts727
date of registration28.03.2011
Tuesday 16.02.2016 11:04, Já taky
A dám klidně 200kkč.
respond
Marmar
number of posts5
date of registration15.02.2016
Tuesday 16.02.2016 15:24, RE: Baterie
HoNZA posted by:
Nechte si v Toyotě udělat test té velké baterie - řeknou vám v jaké je kondici a jak vydrží. pokud auto jezdí pravidelně a nestojí dlouhá období měla by být OK a nebál bych se. V případě problému umí v toyotě najít konkrétní článek, který nedrží a ten vymění - myslím že stojí asi 1200,- ale to si někde ověřte. celá baterie není nijak drahá - stojí asi 50000,- což je ve světle prémiové značky rozumná cena. Automat je planetový a díky tomu neomezeně životný jo a nechte si změřit i 12 V startovací baterii - když klekne tak neodjedete /a jste před celým lyžařským střediskem za vola - vyzkoušeno osobně /H.


diky, na baterku si dam pozor
1200,- sice muze byt cena za jeden clanek, ale jen za montaz si urcite reknou minimalne dalsich par tisic.

K automatu jsem nasel tohle - Lamela zámku měniče i brzdy blokující soukolí jsou třecí elementy, které podléhají opotřebení. Kolem 150 000-200 000 km planetový automat žádá odbornou péči.
respond
Marmar
number of posts5
date of registration15.02.2016
Tuesday 16.02.2016 15:26, RE: Kup
Petr S posted by:
Jestli ten RX400h má hodnotu 300 tisíc a kamarád ho nabízí za 180 a nechceš ho, tak ho koupím, vážně... Pokud to tak je, dám sem svůj kontakt.


bylo by hodne pod uroven, vzit auto s tim, ze ho obratem draz prodam
respond
Petr S
number of posts1241
date of registration28.11.2008
Tuesday 16.02.2016 16:06, RE: Kup
Marmar posted by:
Petr S posted by:
Jestli ten RX400h má hodnotu 300 tisíc a kamarád ho nabízí za 180 a nechceš ho, tak ho koupím, vážně... Pokud to tak je, dám sem svůj kontakt.
bylo by hodne pod uroven, vzit auto s tim, ze ho obratem draz prodam


Neříkám, že bych ho obratem dráž prodal. Pokud by mě nadchnulo, tak bych si ho nechal a prodal bych jiné auto co mám V opačném případě bych ho za těch 300 tis. asi prodal. Pokud ovšem tu cenu má, že? Že by někdo prodával auto za 60% skutečné ceny o tom trochu pochybuju...
respond
PetrT
number of posts1076
date of registration24.05.2009
Thursday 18.02.2016 09:56, RE: Kup
Petr S posted by:
Marmar posted by:
Petr S posted by:
Jestli ten RX400h má hodnotu 300 tisíc a kamarád ho nabízí za 180 a nechceš ho, tak ho koupím, vážně... Pokud to tak je, dám sem svůj kontakt.
bylo by hodne pod uroven, vzit auto s tim, ze ho obratem draz prodam
Neříkám, že bych ho obratem dráž prodal. Pokud by mě nadchnulo, tak bych si ho nechal a prodal bych jiné auto co mám V opačném případě bych ho za těch 300 tis. asi prodal. Pokud ovšem tu cenu má, že? Že by někdo prodával auto za 60% skutečné ceny o tom trochu pochybuju...


180t je na Rx dobrá cena, ale za 300t už se jich dá sehnat dost takže by prodej trval déle. Taky záleží jak moc kamarád peníze potřebuje, třeba to je cena co mu nabídla Toyota protiúčtem. Já když řekl kolik mi u VW dali na protiúčet za čtyřletý Multivan taky dost lidí kroutí hlavou... ale za klid to stojí.

Jinak Rx je dobrá volba, spolehlivost skvělá, ale prostorově si moc oproti Passatu nepolepšíte, jestli vůbec. Taky třeba pneu nebo brzdy budou v jiné cenové relaci. Jinak by ale servis neměl být dražší.
respond
gravestone
number of posts105
date of registration14.02.2016
Thursday 18.02.2016 16:11, VW Passat
Asi bych zůstal u pašíka. Navíc, jak jsem pochopil, nejde ani o omlazení vozového parku. Pokud se jedná o variantu s hybridním motorem, prakticky neexistuje druhovýroba a náhradní díly jsou hůře dostupné (podobně i Toyota Prius). Navíc by mi vadilo, že nemá blikače ve zpětných zrcátkách. Za toto má u mne mínusy doteď Opel a dále i starší BMW spolu s AUDI.
respond
Marmar
number of posts5
date of registration15.02.2016
Friday 19.02.2016 14:36, RE: Kup
Petr S posted by:
Marmar posted by:
Petr S posted by:
Jestli ten RX400h má hodnotu 300 tisíc a kamarád ho nabízí za 180 a nechceš ho, tak ho koupím, vážně... Pokud to tak je, dám sem svůj kontakt.
bylo by hodne pod uroven, vzit auto s tim, ze ho obratem draz prodam
Neříkám, že bych ho obratem dráž prodal. Pokud by mě nadchnulo, tak bych si ho nechal a prodal bych jiné auto co mám V opačném případě bych ho za těch 300 tis. asi prodal. Pokud ovšem tu cenu má, že? Že by někdo prodával auto za 60% skutečné ceny o tom trochu pochybuju...


kamarad, od ktereho bych Lexuse mel penize zrovna neresi, proto mi ho nabizi za tyto penize

urcite neuvazuju, ze bych ho od nej koupil a obratem prodal, abych na tom vydelal..to se proste v podobnych pripadech nedela

respond
Marmar
number of posts5
date of registration15.02.2016
Friday 19.02.2016 14:53, RE: VW Passat
gravestone posted by:
Asi bych zůstal u pašíka. Navíc, jak jsem pochopil, nejde ani o omlazení vozového parku. Pokud se jedná o variantu s hybridním motorem, prakticky neexistuje druhovýroba a náhradní díly jsou hůře dostupné (podobně i Toyota Prius). Navíc by mi vadilo, že nemá blikače ve zpětných zrcátkách. Za toto má u mne mínusy doteď Opel a dále i starší BMW spolu s AUDI.


starim jsou na tom stejne, oba rok 2008
najeto ma ale Lexus o cca 70tis mene

blikace ve zpetnych zrcatkach? to je zrovna vec, nad kterou bych asi nepremyslel :)

hlavni strasaci jsou jak jsme psal, spotreba, nahradni dily a o cca tretinu vysii pojistka
respond




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.