0
back
 

diskuze k tématu: VW Polo GTI DSG x manuál

category of topic classification: poradna, volná diskuze
Xardas
number of posts3
date of registration21.02.2019
Thursday 21.02.2019 07:04, VW Polo GTI DSG x manuál
Dobrý den,

poohlížím se po novém voze a nejvíce do oka mi momentálně padlo nové Polo GTI. To se dá jako nové koupit jak s manuálem tak s DSG a já si nejsem jistý co z toho je lepší volba. Snad všechny testy co jsem našel na internetu jsou pouze s DSG a vesměs tato varianta má hodně dobré hodnocení. Máte tu někdo zkušenosti i s manuálem? Případně možnost porovnat obojí? Co funguje v autě lépe? Auto bude na každodenní ježdění po do práce atd. občasnou rychlejší jízdu po okresce. Doteď jsem měl vždy pouze manuál a s DSG jsem se projel maximálně pár km ve služebním půjčeném autě.

Mám v plánu se ideálně v obou variantách projet, ale bohužel lokální dealer je nemá a k jinému jsem se zatím nedostal.

Děkuji za každou radu nebo doporučení. :)
respond
BobanHTP
number of posts2404
date of registration19.08.2015
Thursday 21.02.2019 09:23, RE: VW Polo GTI DSG x manuál
citation:
reakce na: Xardas, 21.02.2019 07:04 (Dobrý den,poohlížím se po nové ...)

Ahoj jako ojetina při prodeji bude lépe prodejný s manuálem, prostě GTI jak má být. Ale do práce se dobře jezdí s automatem, ve městě je to úplně jiná liga komfortu
Dle mého Polo GTI bude jednou žádaný youngtimer a to rozhodně v manuálu, takže uvažoval bych i takhle, pokud ho nechceš po pěti letech prodat...
respond
Xardas
number of posts3
date of registration21.02.2019
Thursday 21.02.2019 10:14, RE: RE: VW Polo GTI DSG x manuál
citation:
reakce na: BobanHTP, 21.02.2019 09:23 (Ahoj jako ojetina při prodeji ...)



No vzhledem k tomu, že za těch 5 let cca asi pravděpodobně budu plánovat rodinu, tak ta možnost prodeje tam určitě bude a výměna za něco většího. U DSG mě láká hlavně možnost adaptivního tempomatu (který je u manuálu podle mě docela nevyužitelný), který jsem na delších cestách opravdu používal rád. Na druhou stranu je manuál prostě větší zábava a je taky o cca 40k levnější, což je buď hromada další výbavy navíc a nebo prostě ušetřené peníze... Taky mě lehce odrazuje co jsem četl z diskuzí, že u předchozího Pola se jim manuál moc nepovedl co se týče odstupňování převodovky (osobní zkušenost nemám). Asi mi nezbyde nic jiného, než najít prodejce v ČR a projet se obojím ideálně..
respond
BobanHTP
number of posts2404
date of registration19.08.2015
Thursday 21.02.2019 13:00, RE: RE: RE: VW Polo GTI DSG x manuál
citation:
reakce na: Xardas, 21.02.2019 10:14 (No vzhledem k tomu, že za těch ...)

Moje řeč, projet se je nejlepší fakt Jinak pokud vůz bude řídit i drahá polovička, tak jak si jednou zvykne na automat, už nebude chtít manuál a já se nedivím, ve městě je to paráda, v koloně je to paráda, rozjezd v kopci je jednodušší a pokud to bude mít automatické parkování, tak už fakt není argument proti automatu žádný
respond
Xardas
number of posts3
date of registration21.02.2019
Thursday 21.02.2019 13:54, RE: RE: RE: RE: VW Polo GTI DSG x manuál
citation:
reakce na: BobanHTP, 21.02.2019 13:00 (Moje řeč, projet se je nejlepš ...)



Ale asi vyhraje manuál, vzhledem k tomu, že DSG u Pola je nastavené tak, že i při manuálním módu pořád řadí sama..
respond




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.