0
back
 

diskuze k tématu: Výběr nového auta - výměna Polo za Superba

category of topic classification: poradna, jaké auto koupit
oliks
number of posts2
date of registration22.04.2019
Monday 22.04.2019 23:01, Výběr nového auta - výměna Polo za Superba
Dobrý den,

před 2 lety jsem si zakoupil vůz Volkswagen Polo Cross v 1.2TSI jakožto první automobil. Po dvouletech s tímto vozem jsem najel cca. 45tkm a dospívám k závěru, že auto nesedí mým potřebám. Původní záměr bylo auto městského charakteru, ale 80% z jeho nájezdu bylo právě po dálnici ve vyšších rychlostech. Toto nespěje pouze k vyšší spotřebě, ale osobně mi také přijde, že celkově touto jízdou musí tento motor dostávat zabrat a snižuje se jeho životnost. Další věcí je praktičnost automobilu, auto je pohodlné pouze, když se jede s jedním spolujezdcem. Když je obsazeno vzadu, komfortní cestování to vážně není. Každopádně jsem se dostal do situace, kdy uvažuji, že tento vůz vyměním za jiný a mým favoritem je Škoda Superb III v TDI variantě (110kW / 140kW). Vůz bych chtěl s cca. podobným nájezdem, ale bojím se, abych neudělal chybu. Polo a Superb jsou dvě absolutně odlišná auta, ale Superb je mým jasným favoritem pro auto, které by sedlo mým potřebám. Budu rád za názory ostatních.
respond
BobanHTP
number of posts2404
date of registration19.08.2015
Tuesday 23.04.2019 09:23, RE: Výběr nového auta - výměna
citation:
reakce na: oliks, 22.04.2019 23:01 (Dobrý den,před 2 lety jsem si ...)

Ahoj, chybu neuděláš ani Octávií III/Golfem, či Pasatem atd..
ALE po nedávném testu AutoBulidu (2 roky, 100tis.km), kdy Superb III už měl korozi úchytů tlumičů otevírání pátých dveří bych za mě doporučil Passat nebo Golf Ono nejde jen o šrouby, šetřilo se i na dalších věcech ve Škodě.
respond
ctverak
number of posts255
date of registration01.08.2007
Tuesday 23.04.2019 11:54, RE: RE: Výběr nového auta - výměna
citation:
reakce na: BobanHTP, 23.04.2019 09:23 (Ahoj, chybu neuděláš ani Octáv ...)


Ale no tak Bobane, u Superbu po 100tis km našli drobnou korozi na vzpěře pátých dveří, u jiných značek to bývá mnohem horší. Superb III samozřejmě dokonalý není, na škodovýckých fórech se řeší reklamace, které jsou dost často způsobené kvalitou montáže, což při skladbě pracovníků v Kvasinách se ani nedivím, na Octávky z Boleslavi je míň stížností.
respond
BobanHTP
number of posts2404
date of registration19.08.2015
Tuesday 23.04.2019 12:09, RE: RE: RE: Výběr nového auta - výměna
citation:
reakce na: ctverak, 23.04.2019 11:54 (Ale no tak Bobane, u Superbu p ...)

Když Superb miluješ, není co řešit...
Jinak ono v tom testu odešlo i těsnění chlazení 1.4 TSI, což opět na Passatu nikdo nepozoroval ještě
respond
petrk
number of posts66
date of registration21.04.2018
Monday 29.04.2019 19:18, RE: RE: RE: RE: Výběr nového auta - výměna
to oliks : nechci se nikoho dotknout, ale koupit si Polo na ježdění do města a pak být rozčarovaný z toho, že jízda s ním po dálnicích není to pravé ořechové .... kde bereš jistotu, že když si koupíš SuperB a budeš s ním jezdit po městě, tak se Ti bude zdát, že to není ono, protože potřebuješ větší místo na parkování, servis bude o něco dražší, spotřeba ve městě bude také o něco vyšší ... jedinou chybu, kterou můžeš udělat je chyba výběru z titulu využití auta, ale to za to nemůže
respond
oliks
number of posts2
date of registration22.04.2019
Monday 29.04.2019 19:26, RE: RE: RE: RE: RE: Výběr nového auta - výměna
citation:
reakce na: petrk, 29.04.2019 19:18 (to oliks : nechci se nikoho do ...)


Jasně, to auto za to samozřejmě nemůže, do města je super a kdybych měl prioritu městskou jízdu, vybral bych si ho znovu. Bohužel se mi přehodnotil trochu život a dojíždím poměrně často do Polska a věř tomu, že jízda v Polu na velkou vzdálenost opravdu není komfortní ani ekonomická. Raději se s ním budu trápit pár minut ve městě, než několik hodin na dálnici.

citation:
reakce na: ctverak, 23.04.2019 11:54 (Ale no tak Bobane, u Superbu p ...)


K tomuhle řeknu asi jedno, než to auto bude mít 100tkm, je velmi pravděpodobné, že ho znovu vyměním.
respond




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.