0
back
 

diskuze k tématu: Ojetý vůz s vyšším nasedáním

category of topic classification: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla, japonská vozidla, typ vozidla, osobní
anonymous
number of posts-
date of registration-
Friday 08.08.2014 13:33, Ojetý vůz s vyšším nasedáním
Dobrý den! Plánujeme koupi ojetého vozu v cenové relaci do 150 tis. - 170 tisíc Kč, a to s vyšším nasedáním kvůli rodičům v důchodu a zvažujeme VW Touran nebo Toyota Corolla Verso, zřejmě v dieselu, u VW Touran nám bylo řečeno, že mají smysl pouze motorizace 1.6 SR 75 kW, nebo 1.4 TSI nebo 1.9 TDI 77 kW PD u Toyoty takové podrobné informace nemáme. Předtím měli rodiče Octavia Combi Ambiente 1,9 D automat, který otci vzhledem k nemocné levé noze vyhovoval i když auto kvůli automatu tehdy nekupoval. Ke kterému vozu by jste se přiklonili? Nebude to vůz jen pro rodiče, ale společný, jezdí i s vnoučaty.
respond
PetrT
number of posts1076
date of registration24.05.2009
Friday 08.08.2014 15:19, mpv
Tak touran už je dost starý model, i když povedený. Je to vidět hlavně uvnitř, ne každému se velmi strohý interier líbí. U tourana má smysl asi spíš diesel, 1,9 je držák ale to i 2,0 tdi pokud se člověk vyhne té nepovedené verzi. Nevýhoda je že budou mít oproti Versu mraky najeto a to se na autě samozřejmě podepíše nejen na motoru. Z benzínů je prý dobrá volba 2.0 CNG, neznám. Na to jaká je to krabice se s tím skvěle jezdí.
Touran sice má dost mizerný test spolehlivosti Auto Tipu, ale zkušenosti lidí co ho vlastní mluví jinak. DSG je jako nové moc fajn, u ojetiny bych raději klasický automat co má Toyota.
Za ty peníze to bude starší verso a ne aktuální model a to je dle mě menší než touran, i když hezké. U Toyoty bych do ojeté nafty nešel, raději skvělou 1,8 kterých se dá sehnat dost. U benzinové Toyoty je velká jistota že bude jezdit bez závad.
Podle mě je touran lepe vymyšlený jako MPV, ale koupil bych toyotu kvuli spolehlivosti a totální ignoraci u chmatáků.
Možná bych se podíval i na nějakou tu zafiru.
respond
Petr S
number of posts1250
date of registration28.11.2008
Saturday 09.08.2014 00:17, Verso
Verso bude navíc mnohem spolehlivější, aspoň podle TUV testů http://www.anusedcar.com/index.php/tuv-report-year-age/2013-6-7/304
respond
Tomi71
number of posts20
date of registration10.08.2014
Sunday 10.08.2014 10:17, Ojetý vůz s vyšším nasedáním
Zdravím, díky za reakce. Ještě jsem tu v článcích objevil zmínku - články o Ford C-Max a Mazda 5, ale Mazdu jsem po negativních zmínkách v těch článcích vyřadil. Uvažujeme spíš o dovozu z Německa. Jako první jsme vyřadili francouzské vozy - Scénic atd. a byl zvolen Touran, Toyota přibyla až posléze. O autech máme informace od Brněnského dovozce, který dováží z Německa a který dovezl i Forda Transita našim hasičům a taky od hodně dobrého známého, který u nás dělá pouze geometrii - podvozky, brzdy atd. a proti Touranu ani Toyotě neměl výhrady, brněnský dovozce nám zase u Touranu sdělil ty motorizace, které mají smysl, vzhledek těm ostatním asi vychází špatně v tom TUV.
respond
deleted user
number of posts
date of registration
Wednesday 13.08.2014 22:49, RE:
Dobrý den. Ani s jedním vozem nešlápnete vedle. Pokud je roční nájezd nižší, než cca 30 tis. km, doporučuji spíše benzínový motor. V případě Touranu bude lepší volbou 1.4 TSI, u toyoty velmi dobře poslouží osmnáctistovka VVTi. Corolla Verso u nás není tak rozšířená, jako Touran, vzhledem k její spolehlivosti bude podle mého názoru lepší volbou.
respond
Petr S
number of posts1250
date of registration28.11.2008
Thursday 14.08.2014 00:25, RE: Ojetý vůz s vyšším nasedáním
Tomi71 posted by:
Zdravím, díky za reakce. Ještě jsem tu v článcích objevil zmínku - články o Ford C-Max a Mazda 5, ale Mazdu jsem po negativních zmínkách v těch článcích vyřadil. Uvažujeme spíš o dovozu z Německa. Jako první jsme vyřadili francouzské vozy - Scénic atd. a byl zvolen Touran, Toyota přibyla až posléze. O autech máme informace od Brněnského dovozce, který dováží z Německa a který dovezl i Forda Transita našim hasičům a taky od hodně dobrého známého, který u nás dělá pouze geometrii - podvozky, brzdy atd. a proti Touranu ani Toyotě neměl výhrady, brněnský dovozce nám zase u Touranu sdělil ty motorizace, které mají smysl, vzhledek těm ostatním asi vychází špatně v tom TUV.


Proč vyřadit Mazdu 5? Tu snad koroze netrápí a motory benzínové má snad taky OK. Nebo se pletu?
respond




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.