0
back
 

diskuze k tématu: výměna/vyčištění DPF

category of topic classification: poradna, technické dotazy, automobilky, německá vozidla
PavelKeprt
number of posts121
date of registration28.10.2015
Friday 02.03.2018 11:38, výměna/vyčištění DPF
Všechny zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli má někdo praktické zkušenosti s výměnou/vyčištěním filtru pevných částic (DPF)?

Mám VW Transporter T5, 1.9 TDi 75 kW (kód motoru BRS), tento týden jsem byl na diagnostice ve VW za účelem zjištění stavu zanesení filtru a v protokolu vyjelo, že stav zanesení olejovým popílkem je 117 g, oficiální limitní hodnota VW pro výměnu je 95g. Zatím to při jízdě nedělá žádné problémy, regenerace se sama spouští v relativně pravidelných intervalech (řekněme cca 500 km), kontrolka se zatím nikdy nerozsvítila.

Nechci slyšet rady typu "řeš to až to začne blbnout...", protože v létě jezdím přes 4000 km měsíčně, často do zahraničí, a chci to mít vychytané preventivně, abych pak nemusel jet někde z Francie v nouzovém režimu.

Máte někdo zkušenosti s filtry pevných částic z druhovýroby od polské firmy JMJ? Nejraději bych tam dal "nový" filtr, než abych ho nechával čistit. Ale někde v diskuzích jsem četl, že ty polské DPF si s některýma značkama moc nerozumí.

Případně někdo zkušenosti s profi čištěním ? (tj. ne na koleně v garáži krtkem a vapkou)...
respond
Kohout Pavel
number of posts65
date of registration28.11.2013
Friday 02.03.2018 12:05, Čištění
Ve firmě máme MB Sprinter a loni na podzim jsme nechali DPF čistit u jedné firmy na Kladně. Stálo to cca 8.000,- Kč. Dle slov kluka, co s tím autem jezdí, se zatím žádný problém neobjevil.

Mě "odešel" před rokem DPF ve Škoda Yeti. Padlo to do nouzového režimu a autorizovaný servis Škoda diagnostikoval zanesený DPF. Výměna za nový cca 50.000,- Kč.
Naštěstí šikovný mechanik, se kterým jsem to konzultoval a následně řešil našel vadný tlakový snímač za 1500,-Kč auto jezdí dál s původním filtrem (300.000 km najeto). Ptal jsem se také tohoto mechanika na různé DPF z druhovýroby a on říkal, že ty polské nebrat. On používá prý Eberspächer a kvalita je srovnatelná s originálem při nižší ceně.
respond
dutin
number of posts5
date of registration02.03.2018
Sunday 04.03.2018 12:25, DPF
Filtr bych nechal rozhodně vyčistit a určitě bych se toho nebál. Naprosto zbytečně se tím straší. Ve firmě mám 5 nebo 6 VW dodávek a 3 osobáky Škoda Superb, všechny opravdu hodně najeto a filtry všude původní a absolutně bez problémů. Jediné kdy jsem filtr musel měnit bylo, když mi shořelo turbo, a tím pádem se zničil i filtr pevných částic. Naštěstí škodovka filtry rapidně zlevnila, a nový mě stál tuším 13.600,- včetně DPH, když jsem jim vrátil ten starý. Takže se na to zeptejte, protože jak tady někdo píše že na Yeti mu řekli 50tis, to je uplná blbost....
Ale myslím že Vám bude stopro stačit vyčištění.... Nevidím žádný důvod ke kupování nového
respond
wumpy
number of posts69
date of registration26.02.2010
Sunday 04.03.2018 20:53, RE: DPF
citation:
reakce na: dutin, 04.03.2018 12:25 (Filtr bych nechal rozhodně vyč ...)
ceny DPF u VW file:///C:/Users/PC/Downloads/ceni-k-vw-pkw-17 (3).pdf
https://www.volkswagen.cz/servis-a-prislusenstvi/volkswagen-service/servisni-nabidky-a-akce/filtry-pevnych-castic?utm_id=37673
respond
ctverak
number of posts255
date of registration01.08.2007
Monday 05.03.2018 12:33, RE: výměna/vyčištění DPF
Rada řeš to až to začne blbnout není úplně špatná, hmotnost nespalitelného popílku ŘJ vypočítává sama na základě určitých algoritmů a je to jen vypočítaná hodnota, některé auta mají i dvojnásobek doporučeného množství popílku a DPF stále funguje. Skutečný stav se dá lépe odhadnout s čidla diferenčního tlaku před filtrem a za ním.
Na autě může odejít X věcí, takže vždycky je nějaké riziko že nedojedeš.
Polské filtry nejsou moc dobré a podle mechaniků ani vyčištění DPF na dlouho nepomůže, šel bych do nového originálu VW před nedávnem zásadně zlevnili DPF.
respond
PavelKeprt
number of posts121
date of registration28.10.2015
Wednesday 07.03.2018 16:52, RE: vycisteni/vymena DPF
ctverak: Díky, to už jste asi 3. člověk, co mi toto řekl, že se množství popílku vypočítává jen "teoreticky". Takže nakonec to asi přece jen nechám být, protože zatím se ten DPF neprojevuje vůbec, regeneruje to pravidelně a navíc v dost dlouhých intervalech. Jezdím s tím převážně dlouhé štreky po dálnici, takže by se to asi mělo zaplňovat opravdu jen pomalu.

A s tím že se na autě může posrat X dalších věcí máte naprostou pravdu - nechám pro "klid duše" vyčistit preventivně DPF a pak mě stejně nechá stát na cestě nějaká kravina jako např. alternátor apod. nejdůležitější je prostě mít v pojistce asistenční služby na odtah odkudkoli kamkoli...

Originál filtr do VW T5 stojí i po té slevě pořád skoro 30 000 Kč, a to se mi za kus výfuku fakt dávat nechce kolem tech 10 tisic mi to jeste prijde jako docela rozumna investice...
respond
PavelKeprt
number of posts121
date of registration28.10.2015
Wednesday 07.03.2018 16:54, RE: DPF
dutin posted by:
Filtr bych nechal rozhodně vyčistit a určitě bych se toho nebál. Naprosto zbytečně se tím straší. Ve firmě mám 5 nebo 6 VW dodávek a 3 osobáky Škoda Superb, všechny opravdu hodně najeto a filtry všude původní a absolutně bez problémů. Jediné kdy jsem filtr musel měnit bylo, když mi shořelo turbo, a tím pádem se zničil i filtr pevných částic. Naštěstí škodovka filtry rapidně zlevnila, a nový mě stál tuším 13.600,- včetně DPH, když jsem jim vrátil ten starý. Takže se na to zeptejte, protože jak tady někdo píše že na Yeti mu řekli 50tis, to je uplná blbost....Ale myslím že Vám bude stopro stačit vyčištění.... Nevidím žádný důvod ke kupování nového


A pamatujete si nebo víte přesně, jakým způsobem vám to čistili? Jestli to bylo nějakou chemkou, nebo mechanicky? Případně u jaké firmy a kolik to stálo? budu rád za co nejvíce informací. Já se toho určitě nebojím, jen takové věci rád řeším preventivně a nechám si poradit, at nevyhazuju peníze za něco, co nefunguje...
respond
Skodovak
number of posts2
date of registration28.09.2019
Saturday 28.09.2019 23:08, RE: Čištění
Pánové, kdo můžete poradit. Mám yetiho 81kw, na jaře mi začalo přibývat oleje a ubývat vody, a často se spinala regenerace dpf. Na radu známých automechaniku je pribyvani oleje v důsledku často spuštěné regenerace, pri niz se dostává nafta do oleje. V autorizované škodovce vše nečetli a vyměnli filtr za nový originál. Po této výměně přišla prvni regenerace cca po 2000 km a teď od července spina pravidelně po ujeti 250km. Můžete někdo poradit, kde je zakopany pes, když je dpf nový? Mám najeto 124000 km. Dík, za radu
respond
TomasB
number of posts401
date of registration11.02.2019
Saturday 28.09.2019 23:53, RE: výměna/vyčištění DPF
citation:
reakce na: PavelKeprt, 02.03.2018 11:38 (Všechny zdravím, chtěl bych se ...)


Polské filtry jsou na hovno. Kolega teď na mé doporučení dával čistit DPF z Jaguára s nájezdem 260tkm(má ho od novoty). Jaguár servis chtěl dávat nový za 60 tis., vyčištění stálo cca 10 tis. s DPH + v Jaguáru demontáž, montáž a kontrola zda filtr neodpravilo něco jiného(netuším, kolik stálo). Spolu s filtrem je i protokol z měření před a po čištění a měl by mít dle toho protokolu parametry nového filtru. Před čištěním filtr kontrolují, zda jej vůbec lze vyčistit. čištěno tady https://www.dpf-ftg.cz/o-nas
Bacha na to, je hodně firem co "čistí filtry", ale šasto je to jen tahání peněz za nic. To co jsem dal, je ověřeno a dělají hodně těžkou techniku, jako zemědělské stroje, kamiony,... Takže to nejsou žádní šmudlové.
respond
KoobaS
number of posts1008
date of registration23.04.2014
Monday 30.09.2019 08:31, RE: RE: Čištění
citation:
reakce na: Skodovak, 28.09.2019 23:08 (Pánové, kdo můžete poradit. Má ...)


V tom případě bych hledal problém jinde než ve filtru. Kde a jak se s autem jezdí? Není někde nějaká netěsnost, která zvýší kouřivost? Jak je na tom Egr, vstřiky, turbo...
respond
Skodovak
number of posts2
date of registration28.09.2019
Wednesday 02.10.2019 16:47, RE: RE: RE: Čištění
EGR je vyměněný před dvěma lety. Tehdy to spadlo do nouzáku. Po výměně to bylo ok. A´teď opravdu co 250 km tak regenerace . Díky za jakékoli rady.

respond
TomasB
number of posts401
date of registration11.02.2019
Wednesday 04.12.2019 10:07, RE: RE: RE: RE: Čištění
citation:
reakce na: Tomínko, 04.12.2019 08:46 (Já dlouho teda vůbec ani nevěd ...)


Zajímavě jsi pojal reklamu. Jen bych rád čtenáře upozornil, že není čištění jako čištění a ten odkaz, který jsem dával o něco výše, tak máme vyzkoušený a je to seriózní firma, která čistí pro servisy. I vzhledem k cenám, které tady Tomínko inzeruje, tak bych byl velmi opatrný.
respond




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.