0
back
 

diskuze k tématu: Sedan/Limuzína VW,Škoda,Ford do 150 000kč

category of topic classification: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, technické dotazy, dovoz vozidel, ostatní, automobilky, česká vozidla, německá vozidla, americká vozidla, typ vozidla, osobní, volná diskuze
deleted user
number of posts
date of registration
Monday 15.04.2019 10:41, Sedan/Limuzína VW,Škoda,Ford do 150 000kč
Dobrý den,

Rád bych se Vás zde všech zeptal na názor či zkušenosti s jistými auty a byl bych rád za jakýkoliv názor a radu.

Chtěl bych si pořídit Sedan/limuzínu do cca 150 000kč. Ano, vím že to není budget bůh ví jak velký ale co jsem koukal tak se dá pořídit. Obecně bych rád auto od roku 2007 výše (samozřejmě u určitých modelů například o rok novější, dle úprav automobilky). Nájezd by byl cca 10 000 až 20 000Km ročně. Občas město, občas mimo. Asi bych Diesel udusil, takže bych radši benzín.

V rámci VW bych rád Passat B6, TSI motorizaci přesně nevím a proto sem píši. Nechtěl bych více než 2.0 objem. Je škoda že nemají atmosféry, pokud vím. Tady se bojím elektroniky a toho, abych byl víc na silnici než v servisu.

V rámci Fordu bych rád Ford Mondeo, zde asi 1,6 případně 1,8 benzín. Tady se ničeho moc nebojím, sám mám s Fordem dobré zkušenosti. 2,0L by taky šlo, jde jen o to, že bych zde měl ještě pár let přepálené povinné ručení kvůli tomu, že mnoho mých vrstevníků rádo končí na hruškách v první zatáčce :D No offense. Ale to by se vyřešilo, snad, napsáním na někoho jiného.

V případě Škody, by to byla Škoda Superb zde asi ideálně 1,8 TSI. Zde se jen bojím nápravy, uložení, a koroze.

Všechny auta by snad neměli až tak moc trpět na korozi až na určitou část. Ale to je kus od kusu a pak se o to starat. Rád bych spolehlivé auto, které nabídne i komfort. Všechny výše vypsané se mi líbí a je mi prakticky jedno jaké, rád bych ale něco spolehlivého, kdy například VW passat B6 měli nějaké problémy, ale bohužel to se dá říct o jakémkoli motoru a záleží, jak se o ně kdo stará.

Ještě jsem zapomněl, že bych asi radši manuální převodovku, ale automatu se nebráním, jen mám strach v rámci ceny oprav, poruchovosti a tak dále...A prostě mě víc asi sedne k řízení manuál. Ač to nemusí být tak komfortní, je v tom stále určité kouzlo a um, než brzda plyn :D

Případně doplním nějaké informace, jinak Všem budu moc vděčný za jakékoli informace a rady. Můj výběř je takový, protože se mi opravdu auta líbí a miluju řízení, je to spíš jako koníček a něco víc, než jen doprava z bodu A do bodu B. Alternativě jako BMW, Chevrolete, Mazda se nebráním ale radši bych se držel daného výběru. Klidně také rád uslyším názor či recenze v rámci dovozu aut z Německa, protože tak bych si asi rád auto pořídil.

PS: Pokud někdo má potřebu sem psát, že to jsou vše blbosti nebo že s mým rozpočtem si mám koupit Fabii 1.2, tak si ušetříme vzájemně čas :)
respond
KoobaS
number of posts1008
date of registration23.04.2014
Monday 15.04.2019 11:52, RE: Sedan/Limuzína VW,Škoda,Ford do 150 000kč
citation:
reakce na: Insanekaz, 15.04.2019 10:41 (Dobrý den,Rád bych se Vás zde ...)


Ehm, na to, že miluješ řízení a auta tě baví máš dost nudný výběr.
Nicméně myslím, že 1,8TSi tě budou trápit úplně jiný věci než koroze. Viz článek zde an tipcars:
http://www.tipcars.com/magazin-david-minarik-motor-18-tsi-umi-pozlobit-8273.html

Pokud je to první auto a velký výkon pro tebe není prioritou, Držel bych se atmosfíérického nepřimovstřikového benzínu. Z tebou jmenovaných snad jenom mondeo 1,8. Pokud se nepletu, tak 1,6 je Ecoboost a ve variantě 1,6 měl docela dost problémů.

Zkus mrknou na Alfu 159, ale pouze s benzínovým motorem 1,8. Na poměry alfy je s tímto motorem hůře vybavená, a jelikož je 159 celkem těžká, tak celkem lenivá. Ale 159 je celkem robustní auto a tento motor původem od Opelu taky něco vydrží.

Dobrou volbou je taky Honda Accord, s tvým rozpočtem dosáhneš na sedmou generaci. Benzíny 2,0 nebo 2,4 VTEC. I dvoulitr jede moc hezky a auto může potrápit maximálně tak koroze. Pokud bys chtěl být opravdu fajnšmekr, tak kamarád právě prodává šestiválcového legenda, ale ten bude asi mimo tvoje finanční možnosti...

Pokud hledáš auto s menšími provozními náklady a spíše jednodušším a levnějším servisem, hledal bych o třídu níž. Jdou najít zajímavé a spolehlivé kousky, Focus sedan, Fluence, Jetta... Auta jsou menší a jednodušší, servisní náklady nižší, jízdní vlastnosti zajímavější. A pojistka bude asi taky nižší...

EDIT: při tvým rozpočtu nemá o dovvozu moc slysl uvažovat. Dovoz vyjde minimálně na 20tkč - to je cca 15% tvýho rozpočtu. Dovoz by měl smysl jedině, pokud bys chtěl něco co u nás opravdu není...
respond
deleted user
number of posts
date of registration
Monday 15.04.2019 12:57, RE: RE: Sedan/Limuzína VW,Škoda,Ford do 150 000kč
citation:
reakce na: KoobaS, 15.04.2019 11:52 (Ehm, na to, že miluješ řízení ...)


Ahoj, díky moc za odpověď.

No mám nyní MK3 92 KW a kolem toho výkonu se chci pohybovat. Ještě alternativně jsem přemýšlel na Golfem a nebo tou Jettou. Ale chtěl jsem právě něco většího, kde něco a někoho převezu ale ani zároveň nic malýho a nebo kombi. Na to jsou ty limuzíny super. Za nudný výběr se omlouvám, ale auta se mi líbí jak a hlavně interiérově tak i exteriér jsou fajn. Osobně bych se taky radši držel atmosféry. Konec konců pojiždění s TSI fajn, ale zase více věcí, co se můžou kazit. Osobně hledám takovou střední cestu. Jinak Fluence a focus se mi právě nelíběj tolik. A když už člověk do auta v rozmezí let sype peníze chtě nechtě, tak chci, aby mi to auto dělalo i radost :D

Opravdu SUperb / Passat TSI je tak špatná volba ? Jako ideálně se mi jeví 1.8 Mondeo MK4. Případně menší Jetta.
respond
KoobaS
number of posts1008
date of registration23.04.2014
Monday 15.04.2019 13:43, RE: RE: RE: Sedan/Limuzína VW,Škoda,Ford do 150 000kč
citation:
reakce na: Insanekaz, 15.04.2019 12:57 (Ahoj, díky moc za odpověď.No m ...)


Pokud je pro tebe dostačující současný výkon, tak podobně nejspíš pojede 1,4tsi. Tu, ale až od roku 2012. To snad doplní někdo, kdo se v koncernu narozdíl ode mě trochu vyzná.
O tom, jestli je 1,8TSI tak špatná nebo ne musíš rozhodnout sám. Těch informací o něm je na internetu dost. Osobně si myslím, že je nadprůměrně poruchový. Ale když funguje, tak je to radost.
Ještě bych zkusil mrknout na lagunu třetí generace. Renault se po fiasku s druhou generací poučil a trojka je příkladně robustní a spolehlivá. Benzínový atmo dvoulitr je super. Vyrábí se i v oturbené variantě, ten je také spolehlivý, ale samozřejmě užranější...

Jinak moje reakce ohledntě toho, že miluješ řízení byla myšlena tak, že takhle velká auta moc řidičských zážitků nenabídnout. Mondeo v tomhle segmentu patří k těm řidičtějším autům, podobně jako Alfa, Honda a případně Mazda. Passat naopak hraje na odtažitější notu, stejně tak superb nebo Laguna...
Menší auta jsou mnohem více komunikativní, ale auto se musí líbit, to je jasný...
respond
vavrisimo
number of posts178
date of registration03.07.2013
Monday 15.04.2019 13:55, RE: RE: RE: RE: Sedan/Limuzína VW,Škoda,Ford do 150 000kč
Z těch variant Mondeo 2.0 Duratec. S benzínovým 1.8 se Mk4 nedělalo, raná TSi bych s tímhle rozpočtem neriskoval. A Ford bude řidičtější než VAG.
respond
deleted user
number of posts
date of registration
Monday 15.04.2019 14:52, RE: RE: RE: RE: Sedan/Limuzína VW,Škoda,Ford do 150 000kč
citation:
reakce na: KoobaS, 15.04.2019 13:43 (Pokud je pro tebe dostačující ...)


Díky moc :) No koukal jsem, laguny jsou pěkný ale ten interiér a hlavně volant... Ten je hrůza pro mě :D Ale popřemýšlím i nad Lagunou. Honda accord taky celkem pěkný.

Jinak máš nějaké zkušenosti nebo názor na Mazdu 6 ?

Jinak asi obecně u mě holt vítězí Mondeo MK4. Měl by bejt dle recenzí celkem spolehlivej, atmosféra a i interiérově se mi líbí. Takže asi zatím zkusím koukat po Laguně, Mondeu a případně nějaká Mazda / Honda. Snad se někde něco naskytne.
respond
deleted user
number of posts
date of registration
Monday 15.04.2019 14:53, RE: RE: RE: RE: RE: Sedan/Limuzína VW,Škoda,Ford do 150 000kč
citation:
reakce na: vavrisimo, 15.04.2019 13:55 (Z těch variant Mondeo 2.0 Dura ...)


Díky za názor :)

Povinko bych asi nějak na pár let vyřešil, než se dostanu na 25. Ono 12k na povinku ročně je mazec. Teď to mám za 8k s 1,8L. Prý i ty Mondea 2.0 byli celkem bezproblémový a klasická atmosféra no :D
respond
KoobaS
number of posts1008
date of registration23.04.2014
Monday 15.04.2019 15:32, RE: RE: RE: RE: RE: Sedan/Limuzína VW,Škoda,Ford do 150 000kč
citation:
reakce na: Insanekaz, 15.04.2019 14:52 (Díky moc :) No koukal jsem, la ...)


No vidíš, a mě se ten čtyřramenej volant v mondeu zase vůbec nelíbí. Naopak ten tříramený co je v laguně mám v Méganu a skvěle se drží.
Mazda 6 byl takovej můj sen když byla novější. Před cca 2 lety jsem se zajímal o 323F nebo první generaci Mazdy 3. Bohužel Mazdy z těchto let velmi trápí koroze, platí to i pro Mazdu 6.
Jinak myslím, že Mondeo je dobrá volba, co jsem se zběžně mrknul na nabídku, tak je mnohem širší než u laguny. Navíc nemusíš hledat nový servis pro jinou značku...
respond
deleted user
number of posts
date of registration
Monday 15.04.2019 19:41, RE: RE: RE: RE: RE: RE: Sedan/Limuzína VW,Škoda,Ford do 150 000kč
citation:
reakce na: KoobaS, 15.04.2019 15:32 (No vidíš, a mě se ten čtyřrame ...)


Je to asi věc názoru no :D

Jenom se zeptám, Passat v rámci ne TSi ale FSI ? Same shit different name ? :D

Viz příklad.

https://www.sauto.cz/osobni/detail/volkswagen/passat/18212713?goFrom=list
respond
deleted user
number of posts
date of registration
Monday 15.04.2019 19:42, RE: RE: RE: RE: RE: RE: Sedan/Limuzína VW,Škoda,Ford do 150 000kč
citation:
reakce na: KoobaS, 15.04.2019 15:32 (No vidíš, a mě se ten čtyřrame ...)


Nebo ještě jsem uvažoval nad něčím takovým.

https://www.sauto.cz/osobni/detail/chevrolet/cruze/18239257?goFrom=list

Ale prý je to slátanina asi 4 aut, tak nevím
respond
vavrisimo
number of posts178
date of registration03.07.2013
Monday 15.04.2019 22:25, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Sedan/Limuzína VW,Škoda,Ford do 150 000kč
Hele, podle mě by sis měl ujasnit co vlastně chceš a pak sem přijď pro rady. Lidi ti tu rádi pomůžou, ale obhajovat ti tu tvůj výběr nikdo nebude, stejně jako po miliónté tu vypisovat něco, co najdeš po pár kliknutí v googlu.

Nechápu ale proč někdo, kdo hledá řidičské auto a tvrdí, že miluje řízení, hledá zrovna něco ze střední třídy, nebo řeší jak vypadá volant. Na auta typu B6 a Cruze, která jsou destilovaná nuda co se jízdních vlastností týče, budeš mít čas až ti bude 30, 40 a budeš fotr od rodiny, věř mi.

Navíc tyhle auta se ve své době vyráběla s určitými motory a těžko je seženeš pod 2.0 a když už, tak si je nikdo soudný nekoupil, protože to prostě nejede. Nehledě na to že rozdíl 4 000 ročně v POVku je kolik na měsíc, tři kila? Tohle bys podle mě i jako mladý člověk mohl zvládnout, minimálně když už jsi ochotný dát za auto 150. A POVko je nevýznamná částka pokud si to porovnáš s tím, kolik za dobu vlastnictví narveš do benzínu, servisu, pneu a zaplatíš na ztrátě hodnoty.
respond
KoobaS
number of posts1008
date of registration23.04.2014
Tuesday 16.04.2019 08:30, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Sedan/Limuzína VW,Škoda,Ford do 150 000kč
citation:
reakce na: Insanekaz, 15.04.2019 19:42 (Nebo ještě jsem uvažoval nad n ...)


20x si přečti co napsal vavrisimo a pak to 10x opiš.
Fsi je první generace přímovstřikových motorů od VW. Z toho plynou výhody a nevýhody této koncepce. 1,6 v passatu nepojede a většina jich bude nejspíš po smrti. U dvoulitrů se předpokládala delší budoucnost. I tak jich dnes bude spousta po smrti nebo těsně před ní.
Cruze je celkem robustní auto pro celosvětový trh. Takže odolný, něco vydrží, ale docela nuda. Máme na firmě naftovýho cruze s nájezdem ke 200tkm a krom toho, že se rozletěla spojka a má pár dalších naftových neduhů je celkem v pohodě. Když uvážím, že řidič je celkem moto ignorant a servis patří k těm nejhorším v Brně, tak je to celkem úspěch.
A u každýho auta který vybíráš si rozmysli, kde bys ho servisoval...
respond




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.