0
back
 

diskuze k tématu: Svižné auto do 150 000Kč - Leon, Golf, BMW 3, Octavia?

category of topic classification: poradna, jaké auto koupit, automobilky, česká vozidla, německá vozidla, japonská vozidla, italská vozidla, ostatní, typ vozidla, osobní
Rajec
number of posts9
date of registration04.02.2018
Sunday 04.02.2018 21:41, Svižné auto do 150 000Kč - Leon, Golf, BMW 3, Octavia?
Ahoj,

chtěl bych vás zde poprosit o radu,
Kupuji si své druhé auto a už několik měsíců vybírám, ale stále marně. Vlastním teď Fiat Brava 1,4 14V r.v. 97. Nemůžu říct, že bych s ním nebyl spokojený, jen nemám možnost si ho ponechat, protože ceny za opravy převyšují hodnotu auta a už si to nejsem schopen opravit sám, jako většinu věcí.

Dlouho jsem přemýšlel co bych rád za auto a určitě by mělo být o hodně svižnější, možná snad až sportovní, protože se občas taky rád vyřádím. Každopádně občas jezdíme s kamarády někam na výlety s krosnama, tak to sporťák být nemůže. Velikost Fiatu byla skoro tak akorát. S autem jezdím každý den do práce po dálici asi tak 10 minut, takže určitě benzín a 6ti kvalt. Cena do 150 tisíc je proto, že si chci nechat ještě rezervu nějakách 30 tisíc na nezbytné opravy.

Auta, která se mi líbí a zatím se mi zdají jako vhodná jsou:

Seat Leon 1,8T - Našel jsem pěkného se 155kW za pěkné peníze ze Švýcarska, jen je to r.v. 2005 a tak má ještě ten starý vzhled. Koukal jsem i na novějšího 2.0. 16V TFSI, ale trochu se bojím toho motoru.

Volkswagen Golf V GT - motorizace 2.0 tsfi, 1,4 tsi. Tam je výkon taky skvělej, jen se opět bojím motoru, protože v mé cenové hladině neseženu nejspíš auto s nájezdém méně než 100tkm.

Potom co by se dalo říct "vysněné auto" BMW e90 nejspíš s motorizací 325i.. Na jeden takový vůz jsem se byl podívat, je to krásný auto, ale jak jsem se tak dočetl, v téhle cenové relaci nemám naději najít takový vůz v dobrém stavu s najetím pod 200tkm bez nutných dalších oprav za x tisíc a bát se co dál se ještě pokazí.

Dál koukám na všechno možné, našel jsem i nějaké Octavia II RS, Volvo S60 T4/5. Moc se mi taky líbí japonci, Hondy mají prý super motory a Mitsubishi taktéž, to jsem koukal po Lanceru.

Budu moc rád za jakoukoliv radu,

Díky moc.

respond
PatM
number of posts199
date of registration07.08.2016
Monday 05.02.2018 11:37, RE: Svižné auto do 150 000Kč
BMW s 300k km bude spolehlivější než TSi s libovolným nájezdem Takže všechno co má pod kapotou TSI bych vyřadil z výběru a u toho zbytku se díval na stav a ne na km.

Co třeba Peugeot 407 V6 155kw a ještě ti půlka peněz zbyde
respond
Rajec
number of posts9
date of registration04.02.2018
Monday 05.02.2018 11:48, RE: Svižné auto do 150 000Kč
PatM posted by:
BMW s 300k km bude spolehlivější než TSi s libovolným nájezdem Takže všechno co má pod kapotou TSI bych vyřadil z výběru a u toho zbytku se díval na stav a ne na km. Co třeba Peugeot 407 V6 155kw a ještě ti půlka peněz zbyde


Díky za názor. Hodně jsem četl o tom, že ty motory TSI a TSFI se začínají pomalu kazit už třeba po 150tkm, tak taky spíš hledám nějakej normální motor, klidně s turbem.

Tenhle Pegueot jsem už taky zahlédl, každopádně za třílitr obsah bych dal na povinným pěknou pálku, když už za 2,5 po mě chtěli 11 tisíc za rok.

Díky
respond
KoobaS
number of posts1008
date of registration23.04.2014
Monday 05.02.2018 12:24, RE: RE: Svižné auto do 150 000Kč
Osobně bych doporučil mrknout na Accord 7. generace s motorizací 2,4 VTec. Sice se bude blbě shánět, protože jich je jako šafránu, ale nabídne dostatek prostoru, výkonu a na svou velikost i dostetek mrštnosti v zatáčkách...
Pokud by mělo být auto z koncernu, tak bych mrknul na něco se starou 1,8T. Dávala se třeba i do A4 kolem roku 2005. Sám sice koncern nemám rád, ale tahle A4 s tímhle motorem se mi hrozně líbí.
respond
Rajec
number of posts9
date of registration04.02.2018
Monday 05.02.2018 13:10, RE: RE: Svižné auto do 150 000Kč
KoobaS posted by:
Osobně bych doporučil mrknout na Accord 7. generace s motorizací 2,4 VTec. Sice se bude blbě shánět, protože jich je jako šafránu, ale nabídne dostatek prostoru, výkonu a na svou velikost i dostetek mrštnosti v zatáčkách...Pokud by mělo být auto z koncernu, tak bych mrknul na něco se starou 1,8T. Dávala se třeba i do A4 kolem roku 2005. Sám sice koncern nemám rád, ale tahle A4 s tímhle motorem se mi hrozně líbí.


Ahoj,
díky za odpověď.

Ta Honda Accord vypadá dobře, akorát co jsem slyšel, tak náhradní díly jsou drahé a není ani moc druhovýroba. Naopak V-Tec jak říkáš mají být jedny z nejlepších benzínových motorů. Určitě se na to podívám, našel jsem jednu ke koupi zrovna u nás v Brně. Škoda jen, že už to je takové to auto, do ktrého nebudu chtít hrábnout, protože bych se toho bál, narozdíl třeba od toho Leona, kde bych si dodělal plno věcí.

U toho Audi se jedná o stejný motor 1,8T jako má třeba ten Leon nebo co vím Octavia RS 1,8T? Ten by měl být super co jsem slyšel, určitě si o tom taky něco zjistím,

Díky
respond
KoobaS
number of posts1008
date of registration23.04.2014
Monday 05.02.2018 15:43, RE: RE: RE: Svižné auto do 150 000Kč
citation:
reakce na: Rajec, 05.02.2018 13:10 (Ahoj, díky za odpověď.Ta Honda ...)


Druhovýroba na Acco je skutečně horší, ale je třeba si uvědomit, že není nic moc třeba. Veškeré úržbové díly (filtry, brzdy, náplně) není problém sehnat. Horší je to s plechařinou a u 2,4i třeba s výfukem. Kamarád, který Acco kombi 2,4i má, to vyřešil tím, že dal nerez, tuším od Ulteru. Otázkou je, proč a jak bys do toho chtěl hrabat, olej si asi zvládneš vyměnit sám, zbytek bude složitej i na tom leonu...

U Audi se jedná o starou 1,8 Turbo, která se dávala do leonu 1. generace, Golfu IV, a první octavie RS.

V budgetu by mohl být ještě Ford focus s benzínovým dvoulitrem. Ten se ale bude taky hledat, a oproti ostatním zde jmenovaným bude línější...
respond
Zdeny60
number of posts1231
date of registration08.09.2009
Monday 05.02.2018 16:06, RE: RE: RE: Svižné auto do 150 000Kč
KoobaS posted by:
citation:
reakce na: Rajec, 05.02.2018 13:10 (Ahoj, díky za odpověď.Ta Honda ...)
Druhovýroba na Acco je skutečně horší, ale je třeba si uvědomit, že není nic moc třeba. Veškeré úržbové díly (filtry, brzdy, náplně) není problém sehnat. Horší je to s plechařinou a u 2,4i třeba s výfukem. Kamarád, který Acco kombi 2,4i má, to vyřešil tím, že dal nerez, tuším od Ulteru. Otázkou je, proč a jak bys do toho chtěl hrabat, olej si asi zvládneš vyměnit sám, zbytek bude složitej i na tom leonu...U Audi se jedná o starou 1,8 Turbo, která se dávala do leonu 1. generace, Golfu IV, a první octavie RS.V budgetu by mohl být ještě Ford focus s benzínovým dvoulitrem. Ten se ale bude taky hledat, a oproti ostatním zde jmenovaným bude línější...


Tak hlavně u tohoto Accorda bych už měl obavy, že bude napůl shnilá (2004 mají už běžně sežraný lemy).
respond
Rajec
number of posts9
date of registration04.02.2018
Monday 05.02.2018 16:06, RE: RE: RE: Svižné auto do 150 000Kč
KoobaS posted by:
citation:
reakce na: Rajec, 05.02.2018 13:10 (Ahoj, díky za odpověď.Ta Honda ...)
Druhovýroba na Acco je skutečně horší...


Určitě kouknu po těch autech s motorem 1,8T, nikde jsem na něj téměř nic špatného nenašel. Focus nějak tak nehrozí, nelíbí se mi jak vzhled, tak s ním nemám ani dobré zkušenosti, i když na nějaká ta ST jsem taky koukal.

Ten Accord vypadá pěkně, například u toho Audi mě mrzí to vyzření staršího auta, stejně tak octavia a u golfu se bojím, že by často nestačil prostorem.

Ten Leon mi připadá zatím nejlepší,. Nevím jak to je s tím povinným, ale těch 11k se mi dávat nechce, když bych chtěl ještě nějaké připojištění. Co jsem zatím četl trpí trochu na to reznutí, to by se muselo nějak ošetřit. Ten accord jsem zatím všude našel docela draho.

Díky moc za radu.


respond
deleted user
number of posts
date of registration
Monday 05.02.2018 17:36, RE: RE: RE: RE: Svižné auto do 150 000Kč
citation:
reakce na: Rajec, 05.02.2018 16:06 (Určitě kouknu po těch autech s ...)


11 za pov. ručení? To se mi nějak nezdá, zkus si to porovnat, třeba na srovnavac.cz
respond
Rajec
number of posts9
date of registration04.02.2018
Monday 05.02.2018 17:48, RE: RE: RE: RE: RE: Svižné auto do 150 000Kč
citation:
reakce na: Humusus, 05.02.2018 17:36 (11 za pov. ručení? To se mi ně ...)


No já se taky divil, zkoušel jsem to na třech různých srovnávačích a za 11 byli nejlevnější. Je to v tom, že i když teď auto mám, povinné ručení je napsáno na tátu, protože bylo zbytečné to předělávat. Takže nemám bonusy a v podstatě ani kilometry bez nehod, jelikož žádné nemám.
respond
deleted user
number of posts
date of registration
Monday 05.02.2018 18:54, RE: RE: RE: RE: RE: RE: Svižné auto do 150 000Kč
citation:
reakce na: Rajec, 05.02.2018 17:48 (No já se taky divil, zkoušel j ...)


No stejně, já mám za bonusy slevu cca 50% a platím za dvoulitra - 2.400 Kč a za 1.6 - 1.900 Kč
respond
Rajec
number of posts9
date of registration04.02.2018
Monday 05.02.2018 19:01, RE: RE: RE: RE: RE: RE: Svižné auto do 150 000Kč
Humusus posted by:
citation:
reakce na: Rajec, 05.02.2018 17:48 (No já se taky divil, zkoušel j ...)
No stejně, já mám za bonusy..


Já co jsem slyšel někde, že se to od nějakýho objemu neúměrně zvedá. Možná těch 2,5, protože za 3 litr se pak platí dost podobně. Ale to nevím to bych asi kecal.

Každopádně mě v té souvislosti napadlo BMW e46, třeba 320i nebo 325i. To nevypadá na špatný auto, když to má tolik lidí. Ale asi si taky připlatím za díly a nevím v zimě, jak s tou zadokolkou, jestli vůbec vyjedu nějakej kopeček. Možná mi taky přijde, že se s tím veze i taková image, že jsi prostě kretén, když to auto máš (jestli ho někdo má, nemyslím si že jste kretén). Nebo z mýho okolí mi to tak aspoň dost přijde.

Vybírat auto je fakt přetěžká záležitost. Hlavně když za ty peníze to bude tak i tak víc jak 10 let starý auto.

respond
deleted user
number of posts
date of registration
Tuesday 06.02.2018 07:25, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Svižné auto do 150 000Kč
citation:
reakce na: Rajec, 05.02.2018 19:01 (Já co jsem slyšel někde, že se ...)


To buď rád, před deseti lety se dělali lepší vozy než dnes, koukej na stav, ne na rok.
respond
KoobaS
number of posts1008
date of registration23.04.2014
Tuesday 06.02.2018 07:36, RE: Acco, pojištění
Ten Acco bude drahej, protože je po něm velká poptávka a nabídka je celkem malá. Co se týče koroze, jako u ostatních japonců téhle doby velmi záleží na tom, jak se starali předchozí majitelé. Tak bezúdržbový jako frantíci nebo italové to nebude...
Mě zrovna ta A4 nějak výrazně stará nepřijde, myslím, že design je dost nadčasový, ale to je věcí vkusu.
E46 má skutečně takovou blbou auru. Zvlášť na černejch plechovejch kolej a s černým dýmem z výfuku... Navíc taky není úplně korozivzdorná. Co se týče trakce v zimě, myslím, že většina (pokud ne všechny) E46 budou mít kontrolu trakce, takže s dobrýma gumama není problém. Osobně si myslím, že druhovýroa bude lepší, než na Accorda...
A jestli ti oktávka s golfem přijdou malý, tak leon je na tom lautr stejně. Pokud se nepletu, je taky postaven na podvozku golfu IV a z těch tří bude vpodstatě nejmenší...
Ad pojistka, tam vstupuje do hry spousta faktorů... Mě bude za chvíli 27, pojistku na sebe mám asi 6 let a za 1,6 platím 5 tisíc ročně. Trvalý mám v okresním městě, asi 20 tisíc lidí na jižní moravě... Když jsem chtěl před 6 lety pojistit 1,8 benzín, v ČP po mě chtěli skoro desítku...
respond
Rajec
number of posts9
date of registration04.02.2018
Tuesday 06.02.2018 10:55, Re:
S tím povinným to pak zkusím vyřešit přes nějaký známý určitě, tak uvidíme.

Mě z těch aut přijde malej asi akorát golf, ale jen kvůli kufru, kterej je u něj dost malej. Oktávka s tím že je stejné dlouhá jak v sedanu tak v kombi určitě malá nebude a ten Seat by asi taky vyhovoval.

Co jsem ještě brouzdal po bazarech, za poodobnou cenu se dá sehnat i Subaru Impreza 2008+. To mi přijde docela zvláštní, s tím že to má být dobrý auto, akorát není úplně nejhezčí. To už ta 2004 vypadá o moc líp. Jen toho o nich moc nevím, každopádně taky možnost, podle toho co jsem našel za recenze.

Taky jsem našel pár Mitsubishi Lancer 2008+ s tou jejich 1.8 Mivec motorem, kterej má být celkem top, taky ale jen co jsem četl, protože o těch autech nikdo nic moc neví, až na to, že jsou na to drahý díly a servis obecně. Jen mě udivuje, že to lidi prodávají s poměrně malým nájezdem kolem 100tkm za nějakých 170 v průměru. To se to kazí už při nějakým větším nájezdu, tak to dávají pryč?

Jinak děkuju všem za rady.
respond
rbiciste
number of posts83
date of registration30.09.2011
Tuesday 06.02.2018 11:23, RE: Svižné auto do 150 000Kč - Leon, Golf, BMW 3, Octavia?
citation:
reakce na: Rajec, 04.02.2018 21:41 (Ahoj,chtěl bych vás zde popros ...)


Doporučuji se podívat na FIAT Bravo 1.4 T-Jet . Motor je to bezproblémový. Tuším, že se dělala i verze se 110 kW ale 88kW verze je rychlá až dost.

Radovan
respond
Rajec
number of posts9
date of registration04.02.2018
Tuesday 06.02.2018 12:08, RE: Svižné auto do 150 000Kč - Leon, Golf, BMW 3, Octavia?
rbiciste posted by:
Doporučuji se podívat na FIAT Bravo 1.4 T-Jet . Motor je to bezproblémový. Tuším, že se dělala i verze se 110 kW ale 88kW verze je rychlá až dost.Radovan
citation:
reakce na: Rajec, 04.02.2018 21:41 (Ahoj,chtěl bych vás zde popros ...)


Ahoj,

díky za radu, o Fiatu jsem samozřejmě přemýšlel, protože s tím co teď mám jsem i na všelijaké neduhy způsobené stářím spokojený. Jen jsem si tak říkal, že jsem mladej kluk a nejsem si jistejn, jestli chci opět Fiata. Ten první byl přes známý za pár korun, tak se to bralo, ale i tak to ve mě evokuje spíš takovou Italskou Fábii.

respond
Rajec
number of posts9
date of registration04.02.2018
Tuesday 06.02.2018 13:37, Mazda
Jak tak koukám na aua na internetu, objevil jsem, musím říct, opravdu zajímavý počit a to Mazdu 3 2.3 T MPS. Vypadá moc dobře, jen to vypadá až neuvěřitelně, dostat do takového autíčka takový výkon. Dokonce je cenově příznivá a nějaký menší spoiler by jí i prospěl. Ale opět, o autě nic nevím, nemáte s ním někdo zkušenost?

Díky
respond
capslock
number of posts354
date of registration28.07.2007
Wednesday 07.02.2018 16:47, Laguna 2.0 turbo
Ještě se můžeš podívat na Renault Lagunu se spolehlivým přeplňovaným benzínovým dvoulitrem 125 kW nebo GT 150kW, jede skvěle a moc nežere, má vodou chlazené turbo.
respond




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.