0
back
 

diskuze k tématu: Koupě auta s pohonem 4x4 s aut. převodovkou do 250tis.kč

category of topic classification: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla, japonská vozidla, ostatní, typ vozidla, osobní
anonymous
number of posts-
date of registration-
Friday 04.07.2014 08:01, Koupě auta s pohonem 4x4 s aut. převodovkou do 250tis.kč
Dobrý den,
rád bych si pořídil vůz do 250tis.Kč s pohonem 4x4 a aut.převodovkou. Můžete mi prosím poradit jaký? Vzhledem ke spolehlivosti, pohodlí, bezpečnosti,motorizaci,atd. Velmi rád bych si pořídil SUV a to Volvo XC90 2.4 D5 (2005-2006) bohužel si nejsem tolik jistý jeho spolehlivostí, dost často jsem četl, že odchází aut.převodovka u těchto modelů a také problémy s elektronikou. Jenže je to 50/50. Lidé si ho taky dost chválí. Dále se mi velmi zamlouvá Audi A6 allroad 3.0TDI 171kw, ale u té je to taky 50/50 se spolehlivostí. Tak nejsem který by byl lepší. Pokukoval jsem také po Subaru outback, ale jízda v něm mě moc neupoutala. Předem velmi děkuji za odpověď.
respond
xtrox
number of posts233
date of registration01.11.2012
Friday 04.07.2014 09:12, RE: Koupě auta s pohonem 4x4 s aut. převodovkou do 250tis.kč
nepřihlášený uživatel posted by:
Dobrý den, rád bych si pořídil vůz do 250tis.Kč s pohonem 4x4 a aut.převodovkou. Můžete mi prosím poradit jaký? Vzhledem ke spolehlivosti, pohodlí, bezpečnosti,motorizaci,atd. Velmi rád bych si pořídil SUV a to Volvo XC90 2.4 D5 (2005-2006) bohužel si nejsem tolik jistý jeho spolehlivostí, dost často jsem četl, že odchází aut.převodovka u těchto modelů a také problémy s elektronikou. Jenže je to 50/50. Lidé si ho taky dost chválí. Dále se mi velmi zamlouvá Audi A6 allroad 3.0TDI 171kw, ale u té je to taky 50/50 se spolehlivostí. Tak nejsem který by byl lepší. Pokukoval jsem také po Subaru outback, ale jízda v něm mě moc neupoutala. Předem velmi děkuji za odpověď.


jestli vás neupoutala jízda v outbacku...proč xc90 nebo a6 allroad?
respond
mikelight
number of posts34
date of registration01.08.2010
Friday 04.07.2014 09:28, RE: Koupě auta s pohonem 4x4 s aut. převodovkou do 250tis.kč
jestli vás neupoutala jízda v outbacku...proč xc90 nebo a6 allroad?

+1...

respond
PetrT
number of posts1076
date of registration24.05.2009
Friday 04.07.2014 12:36, RE: Koupě auta s pohonem 4x4 s aut. převodovkou do 250tis.kč
mikelight posted by:
Jestli vás neupoutala jízda v outbacku...proč xc90 nebo a6 allroad?


Možná nemyslel jízdu ale pocit z auta. Ono subaru minulé generace má oproti volvu i audi dost chudý a strohý interier a ani neni tak prostorné a pohodlné. A pro člověka co autem nežije je pocit z interieru hodně.
Navíc nevím jestli má outback měchy, audi ano a je to sakra znát. Jasně, je to další kurvítko navíc, ale kdo to zažil nechce zpět.
Spolehlivost subaru je skvělá, jenže pán chce evidentně diesel a tam bych už tak nadšený nebyl. Kamarád s 3.0 H6 outback jezdil po Praze za 17l, to i po přestavě na plyn neni žádná sláva na tu velikost. Ale svezení byla jedna velká paráda, to zase jo.
A volvo je prostě volvo. Když funguje je to paráda, pokud se ale vysype i to audi vypadá jako levná značka.

respond
mikelight
number of posts34
date of registration01.08.2010
Friday 04.07.2014 17:56, RE: Koupě auta s pohonem 4x4 s aut. převodovkou do 250tis.kč
Outback ma taky mechy.
Jinak pro autora prispevku - doporucuji zvazit priority, jestli je opravdu potreba vuz teto kategorie (stredni az vyssi trida ci SUV nutne s 4x4). 250 000 je castka lehce nad hranici, kde ceny techto vozu zacinaji pritom porizovaci cena byla 1,5m+, takze vetsina tech aut uz bude mit najeto 300+kkm. Kdyz vezmu napr. toho allroada, tak se spotrebou bude porad +-9l, skvele resene rozvody ze zadni strany motoru, tudiz pro vymenu musi motor ven. Volvo nevim, jak ma resene rozvody, nicmene tam bude problem i bezny servis - nestandartni gumy, velke brzdy, oboji spolecne s podvozkovymi dily bude odchazet 2x rychleji nez na normalnim aute vzhledem k velikosti a vaze auta, coz bude platit pro vsechny SUV.
Btw - s outbackem po Praze za 17 musi byt sprint od cervene po cervenou, nebo neustale stani v kolone.
respond
PetrT
number of posts1076
date of registration24.05.2009
Saturday 05.07.2014 12:29, RE: Koupě auta s pohonem 4x4 s aut. převodovkou do 250tis.kč
mikelight posted by:
Outback ma taky mechy. Jinak pro autora prispevku - doporucuji zvazit priority, jestli je opravdu potreba vuz teto kategorie (stredni az vyssi trida ci SUV nutne s 4x4). 250 000 je castka lehce nad hranici, kde ceny techto vozu zacinaji pritom porizovaci cena byla 1,5m+, takze vetsina tech aut uz bude mit najeto 300+kkm. Kdyz vezmu napr. toho allroada, tak se spotrebou bude porad +-9l, skvele resene rozvody ze zadni strany motoru, tudiz pro vymenu musi motor ven. Volvo nevim, jak ma resene rozvody, nicmene tam bude problem i bezny servis - nestandartni gumy, velke brzdy, oboji spolecne s podvozkovymi dily bude odchazet 2x rychleji nez na normalnim aute vzhledem k velikosti a vaze auta, coz bude platit pro vsechny SUV.Btw - s outbackem po Praze za 17 musi byt sprint od cervene po cervenou, nebo neustale stani v kolone.


Tak jsem se ho včera schválně ptal jestli si to pamatuje a průměr byl prý 13,5l. Auto jezdilo denně, většinou dálnice a okresky, ale kratší trasy. Město jen někdy a potom to prý opravdu letělo velmi rychle nahoru. Není důvod lhát, to auto se celkem líbilo.
Nepoužívá náhodou subaru CVT? Toho bych se u ojetiny asi bál víc jak té spotřeby...

respond
deleted user
number of posts
date of registration
Wednesday 09.07.2014 23:42, RE:
Dobrý den. Volvo XC90 je poměrně spolehlivé a robustní auto. Problémy s automatickými převodovkami se u něj skutečně vyskytují, ale týká se to především modelů s převodovkou GM (verze T6). Ostatní motorizace jsou vybaveny japonským Aisinem a jeho spolehlivost je dobrá. Při Vašem rozpočtu ale budete odkázán na vozy zkraje nabídky, které mohou být zanedbané a ve špatném stavu, s vysokým nájezdem. Počítejte také s vyšší provozními a servisními náklady.
respond
deleted user
number of posts
date of registration
Thursday 10.07.2014 20:22, Koupě auta s pohonem 4x4 s aut. převodovkou do 250tis.kč
Děkuji všem za příspěvky. Má snaha je koupit co možná nejspolehlivější vůz právě s touto specifikací z úvodu. Zmínil jsem tyto dva kandidáty, protože jsem se v nich svezl a ta jízda mne naprosto uchvátila. Bydlím poměrně na severu v horách a pohon 4x4 je velmi vítanou volbou i v případě, že není stálý a jen dopomáhá jedné nápravě. Automat z důvodu pohodlnější a plynulejší jízdy. Jak se někdo zmínil otázkou proč mne jízda v outbacku neupoutala je právě z toho komfortu a pohodlí, které je ve Volvu a Audi poměrně dost. Vím, že je outback veliký pracant a poměrně dost spolehlivý v případě motoru 2.5i, ale najezdím s autem spoustu km za rok (přibližně 30tis.) a jde mi právě o jakési pohodlí z jízdy, záměrně jsem ale uvedl, že vím o jisté poruchovosti vozů Audi a vyšších provozních nákladů u Volva. Jiné vozy mě ani nenapadly. Pomyslně X5 3.0 ve verzi 160kw byl také možný kandidát. Ovšem jak se někdo zmínil, rozpočet je možná ta hranice, která mne limituje. Nyní jezdím v Toyotě avensis 2.2 D-CAT 130kw a krom nezbytných servisních intervalů nemám větší problém. Snad jen u tohoto vozu nevídaná závada - vymačkaný kroužek na voliči řazení přes který vzlínal olej z převodovky, v toyotě 150kč bez daně nový a následná výměna u známého. Abych se ovšem vrátil k tomuto tématu, sháním prostě vůz s touto specifikací a v této cenové relaci a nevím opravdu jaký. Jestli by mi prosím mohl někdo poradit kdo by měl nějaký typ. Předem moc děkuji. V.
respond




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.