0
back
 

diskuze k tématu: Výběr auta do 100 tis. Kč

category of topic classification: poradna, jaké auto koupit, jaké palivo vybrat, jaký typ motoru vybrat
VitV
number of posts3
date of registration24.09.2018
Monday 24.09.2018 08:40, Výběr auta do 100 tis. Kč
Dobrý den,
rád bych se poradil ohledně výběru auta. Nákup plánuji přibližně během následujícího prosince/ledna.

Už jsem toho docela dost načetl a prohledal na různých inzercích, ale pořád vlastně nevím na co se zaměřit.

Nejsme nároční na pohodlí, ale bylo by fajn kdyby jsme vydrželi několik hodin ve 4 lidech na delší trase. Auto bude používáno jak na jízdu po městě, okresky mezi městy a také dálniční přesuny na delší vzdálenosti vícekrát ročně. Auto je pro nás nástroj na přepravu z bodu A do bodu B, takže na značku si nehrajeme.

Odhadovaný nájezd kolem 20-25 tis. Km ročně.

Požadavky na auto:
- 4 dveře pro pasažéry
- 6 rychlostních stupňů (nebo něco co neřve při dálniční jízdě)
- rozumná spotřeba
- rozumná spolehlivost
- rozumná bezpečnost
- novější rok výroby než předchozí vlastněná auta (viz. níže)
- klimatizace :)
- cena do cca 100 000 Kč (pokud bude potřeba větší servis tak trošku menší)

Není podstatné:
- nemám preferenci na tvar karosérie
- benzín/nafta - nemám dostatek zkušeností na to abych to rozhodl a preferenci nemám
- značka auta

Předchozí zkušenosti s auty pro získání kontextu (všechno benzíny):
- Toyota Corolla E11 1.4 1999 - 3 dveře byly občas nepohodlné, auto spolehlivé
- Toyota Soluna (Tercel) 1.5 1998 - 4 dveře, takže lepší než předchozí Corolla :), spolehlivé
- Dacia Logan 1.4 LPG 2006 - auto od rodičů, docela OK, přijde mi, že do toho teče více peněz než do mých vozů Toyota
- Volkswagen T4 2.5 1999 - auto od rodičů - už se to trošku sype :) ale na výlety super

Děkuji moc za váš čas a doporučení které auto a motorizace by bylo pro nás vhodné.
respond
BobanHTP
number of posts2404
date of registration19.08.2015
Monday 24.09.2018 11:21, RE: Výběr auta do 100 tis. Kč
citation:
reakce na: VitV, 24.09.2018 08:40 (Dobrý den,rád bych se poradil ...)


Ahoj, auto za 100tis.kč nebude nikdy úplně bez investic. Důležitá je spíše celková spolehlivost a kvalitní karosérie.
Za mě bych šel do menšího novějšího vozu jako je
Suzuki Swift 1.3 cca 2009+ -> povšechně držák, který nezklame ani motoricky
Ford Fiesta 1.25/1.4 2009+
Renault Clio 1.2 2009+ (asi nejslabší motor, ale držák)
Pokud by se naskytla možnost v dané ceně najít Hondu Jazz, berte všemi deseti. Místa vzadu je dost, motor žere jak diesel a nekazí se skoro nic.

Šestikvalt není vůnec třeba, pokud pojedeš 15x za rok dálnicí, prostě za tvůj rozpočet by připadala možnost leda Kia Rio II nebo Ceed I 1.4i nebo Renault Megane II, III 1.6 81kw, který také není vůbec špatný, jen motor 81kw vyžaduje jednou za život vyměnit jakýsi přesuvník za 7000kč.

Určitě mě napadají VW Golf 1.4/1.6 2006+ nebo F.Focus 1.4/1.6 2008+(facelift) v benzínu jen budeš muset hodně hledat. Platí ale obecně pro tyto motory, je lepší jasná historie a údržba s 200tis.km, než něco od překupníka

Pokud by Tě oslovil Megane III 1.6 benzín či 1.5 Dci, tak se jen vyhni Turecké verzi GENERATION, je tam tolik lowcost nedodělků, že považuji i Dacii za lepší vůz
Obecně ale Megane není špatný, jen vyžaduje nešižený servis.

Několikrát jsem tu již doporučili koupit R. Megane II r. 2008+, který se dá sehnat od 80tis.kč, udělat řádnou údržbu a vůz může ještě dlouhé roky dobře fungovat, zejména s ben. motory. Jako bonus člověk dostane dobrou výbavu, hodně místa vzadu a v případě kombíku velmi praktický vůz na všechno
respond
VitV
number of posts3
date of registration24.09.2018
Monday 24.09.2018 13:10, RE: RE: Výběr auta do 100 tis. Kč
citation:
reakce na: BobanHTP, 24.09.2018 11:21 (Ahoj, auto za 100tis.kč nebude ...)


Děkuji moc za krásnou odpověď. Nejvíce mě z těchto vozidel zaujala Honda Jazz - předpokládám, že myslíte první generaci. Ta vypadá docela dostupně i za cenu do 100t. a navíc prakticky. Jediné z čeho mám obavy je akustický hluk na dálnici právě díky té 5-stupňové převodovce. Máte s tím nějaké zkušenosti?

Omlouvám se, že trošku odskočím - japonská auta mám rád a Honda nebo Toyota by mi vyhovovala. Je nějaká alternativa k Honda Jazz v této cenové relaci? Předpokládám že u větších aut těchto značek (Accord, Avensis, atp0. by se muselo jít pro daleko starší kusy?
respond
BobanHTP
number of posts2404
date of registration19.08.2015
Monday 24.09.2018 15:25, RE: RE: RE: Výběr auta do 100 tis. Kč
citation:
reakce na: VitV, 24.09.2018 13:10 (Děkuji moc za krásnou odpověď. ...)


Ahoj, přesně tak ten Jazz s rozpočtem se vlezeš jen do starší generace. Hmm měl ho kolega ale o dálnici nikdy nemlluvil, tak snad někdo přispěje svými zkušenostmi. Jinak je to vůz bezproblémový a lidé se ho neradi zbavují

Bohužel za 100tis.kč větší Japonci bude problém. Snad někdo poradí více tady na foru.

Jinak já se nebojím např. ani Peugeotů 207, kde daleko lepší je původní PSA motor 1.4i, než ten VTI co vyvinuli s BMW. Peugeot 207 je komforntí , nerezne a povšechně je to příjemné auto, nutno prostě vyzkoušet.
Zkuste projít i nabídky u dealerů značek, jak Hondy tak jiných, občas tam někdo nechá na protíůčet doslova "zlato". Nejde ani tak o zančku ale o to udržovat auto správně.

Já měl takhle štěstí kdysi na Focus II a teď na Megane III 1.6. Prostě jsem čekal až se něco takového objeví a ono do pár měsíců se vždy něco najde. I tak jsem např. měnil výfuk, u 8 a víceletých auto se to nedá už vyloučit nikdy Jakmile ale budete s rozumem používat díly kvalitní druhovýroby, neměl jsem nikdy s ojetinou vážný problém a to jsem pár let jezdil s Peugeotem 206 1.1 roku 2002 , na který nedám dopusit
respond
Giorgio
number of posts814
date of registration09.05.2007
Wednesday 26.09.2018 06:45, RE: RE: Výběr auta do 100 tis. Kč
citation:
reakce na: BobanHTP, 24.09.2018 11:21 (Ahoj, auto za 100tis.kč nebude ...)


Boban a jeho žerty. Doporučit někomu, kdo chce ve 4 lidech jezdit bez hluku po dálnici, benzinovou fiestu 1.25, to je hodně silný tabák.


Doporučil bych se podívat na Fiat Bravo II 1.9 JTDm/MultiJet (88 kW nebo 110 kW, silnější má 6stupňovou převodovku). Do 100 000 se dá koupit slušný kus, je to pohledné a bezpečné auto + dieselové motory od Fiatu jsou spolehlivostí na hony před moderními TDI od VW. Celkový nájezd už hovoří ve prospěch nafty, dálniční přesuny v plném obsazení taktéž. Motor je ale robustní, aby mu nevadil ani ten městský provoz. Novější ročníky budou mít modernější a zvukovým projevem kultivovanější 1.6 MultiJet (77 nebo 88 kW, obě verze už s 6kvaltem). U brava jsou navíc použitelné i benzinové motory, které jsou v základní atmosférické i silnější přeplňované verzi vždy s 6kvaltem. Základní výkon 66 kW není sice na trhání asfaltu a divokou jízdu, ale i naložené auto se 4 lidmi na dálnici uveze.
respond
deleted user
number of posts
date of registration
Thursday 27.09.2018 09:49, RE: RE: RE: Výběr auta do 100 tis. Kč
citation:
reakce na: Giorgio, 26.09.2018 06:45 (Boban a jeho žerty. Doporučit ...)


Když už JTD, tak bych se na tyhle prcky vybodl a šel stylovky, kde ten diesel bude mít opodstatnění - Multipla po fl. Praktický a dle mě moc pekny auto.
respond
Giorgio
number of posts814
date of registration09.05.2007
Thursday 27.09.2018 17:27, RE: RE: RE: RE: Výběr auta do 100 tis. Kč
citation:
reakce na: Humusus, 27.09.2018 09:49 (Když už JTD, tak bych se na ty ...)


Multipla má 4 metry délky a prakticky žádný kufr. Bravo 4,3 metry a 400 litrů kufr. Multipla má smysl pro někoho, kdo ocení, že zezadu vyndá samostatně sedačky, klidně všechny 3 - a pak tam naloží paletu (opravdu se tam vejde). Osobně mi dává multipla větší smysl s továrním CNG, ale nepovažoval bych to za auto pro tazatele.
respond
deleted user
number of posts
date of registration
Thursday 27.09.2018 18:58, RE: RE: RE: RE: RE: Výběr auta do 100 tis. Kč
citation:
reakce na: Giorgio, 27.09.2018 17:27 (Multipla má 4 metry délky a pr ...)


Ty CNG nádrže jsou na 20 let, takže u prvních kusu už na konci životnosti.
respond
Giorgio
number of posts814
date of registration09.05.2007
Friday 28.09.2018 07:15, RE: RE: RE: RE: RE: RE: Výběr auta do 100 tis. Kč
citation:
reakce na: Humusus, 27.09.2018 18:58 (Ty CNG nádrže jsou na 20 let, ...)


Tak pokud jsi psal o FL verzi, tak tam je snad času dost. Navíc se ty nádrže dají vyměnit.
respond
deleted user
number of posts
date of registration
Friday 28.09.2018 08:28, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Výběr auta do 100 tis. Kč
citation:
reakce na: Giorgio, 28.09.2018 07:15 (Tak pokud jsi psal o FL verzi, ...)


Ano, po fl je čas. Jednu dobu jsem o to autě uvažoval, cena těch CNG nádrží nebyla nízká, přesně si to nepamatuji, ale JTD se mi zdál rozumnější.
respond
Kornaz
number of posts65
date of registration15.04.2017
Sunday 30.09.2018 17:28, RE: Výběr auta do 100 g tis. Kč
citation:
reakce na: VitV, 24.09.2018 08:40 (Dobrý den,rád bych se poradil ...)


Ber rokmi overenu Audi A6 allroad 2.5 tdi v automate.
respond
VitV
number of posts3
date of registration24.09.2018
Tuesday 02.10.2018 18:46, RE: RE: RE: Výběr auta do 100 tis. Kč
citation:
reakce na: Giorgio, 26.09.2018 06:45 (Boban a jeho žerty. Doporučit ...)


citation:
reakce na: Humusus, 27.09.2018 09:49 (Když už JTD, tak bych se na ty ...)


Dobrý den, děkuji oběma za další super odpovědi! Opravdu to oceňuji.
Fiaty vypadají zajímavě, hlavně proto, že se v mé cenové hladině dají sehnat docela mladé ročníky. Jen bych byl moc rád kdyby jste mohli poskytnout ještě trošku více informací k následujícím dotazům.

Fiat Bravo II mě opravdu zaujalo, ale přiznám se, že je to pro mne docela džungle. Snažil jsem se načíst více na motory JDT, ale nejsem si jistý ktery bych měl vybrat a nespálit se.

Při průzkumu na verzi s 1.9 110 kW jsem našel docela dost problémů s EGR (zanášení) a snad i problémy s DPF?

Pokud se jedná o 1.9 88 kW, moc jsem o něm nenašel, týkají se ho stejné problémy jako 110 kW verze? Jak se v praxi projevuje absence 6. stupně? Je hluk v kabině opravdu o poznání vyšší?

Nejvíce se mi zalíbil motor 1.6 88 kW, jelikož dle informací na internetu vypadá spolehlivě a vyhýbají se mu problémy s EGR i DPF (prý je motor už na to lépe stavěný). Ale přijde mi že se zatím do "druhé ruky" moc nehrnou, což asi bude činit nákup složitější a delší.

Tohle jsou ale všechno poznatky z mého amatérského pohledu, jaká je praxe?


Když už jsem se díval na ty Fiaty, tak mě opravdu zaujal Fiat Croma (s motory je to asi obdobně jako u Bravo II) a ona i ta Multipla po faceliftu vypadá zajímavě (ale u toho je to s motory snad ještě složitější).

Ještě nějaký Fiat, který by byl zajímavý? Jak je to s vozy motory s továrním LPG? Pohon na CNG mě zaujal, ale při vyšší ceně tam nevidím moc výhody proti LPG. Mýlím se?


Omlovám se za takovou hromadu dotazů, rád si přečtu každou odpověď a jsem za to vděčný, tímto děkuji i ostatním na které jsem zatím nereagoval. Přeji vám krásný den.
respond
Giorgio
number of posts814
date of registration09.05.2007
Wednesday 03.10.2018 06:44, RE: RE: RE: RE: Výběr auta do 100 tis. Kč
citation:
reakce na: VitV, 02.10.2018 18:46 (Dobrý den, děkuji oběma za dal ...)


Existuje specializované české i anglické fórum pro fiaty (stejně jako existují jiná fóra pro jiné značky), tam doporučuji prolézt celou větev ohledně motorů. Operativnější reakci dají na facebooku, kde je taky v ČR specializovaná skupina "Fiatelisti". Co se EGR týče, dá se vyměnit nebo zaslepit. Různí lidé to řeší různě. Není to velký problém. Multipla CNG je u nás dost exot, nicméně v Itálii byla rozšířená hodně. Motor 1.6 je ještě "stará škola". Je živý, spolehlivý, ale převody nejsou poskládané na dálnici a ona vlastně ani ta vysoká karoserie. Hodně by záleželo, jak často auto na dálnicí zamíří, protože je to auto do města.

Na začátku jsem sice vytáhnul diesel, ale za sebe bych stejně preferoval kvůli jednoduchosti základní benzinovou 1.4 bez turba v bravu. Do města je ideální a pro příležitostný dálniční přesun i v plném obsazení stačí v klidu taky (a určitě lépe než multipla). Bude to na dálnici sice více žrát a předjíždění chce rozvahu, ale zase člověk už nemusí vůbec myslet na turbo, DPF, EGR, kvalitu nafty apod. A s tímto motorem by při určité skromnosti na vnitřní a zavazadlový prostor mohl vyhovovat i Fiat Grande Punto Sport, který je přece jen o něco větší než třeba Ford Fiesta. Navíc má motor v GP ještě o 4 kW vyšší výkon.
respond


update
you watch this topic

stop watching this topic




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.